kırmızı fularlı kız dağda konuştu:

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bu genç taifenin dağa çıkması normaldir. Ortamın analizini yapmanız yeterli.

Önce manzarayı bir belirleyelim:

1) Ateşkes ilan edilmiş
2) İki taraftanda ölen ve öldüren yok
3) PKK eğitim kampları hala aktif halde
4) PKK'nın siyasal eğitim akademisi faal görevine devam etmekte

Ortam böyleyken;

PKK'nın eğitimden geçen insanlara kürtler arasında saygın gözle bakılıyor. Yani bizde mafya tarzı mert ve delikanlı kabadayı tiplemesi vardır ya. Mesela Sedat Peker tarzında saygınlıkları var. Bulundukları ortamlarda sözleri dinleniyor vesaire. Gençer böyle şeylere önem verirler. Bu normaldir. Hele ölme ve öldürme riski kalmamışsa bu tarz eğitimler almaya koşa koşa giderler. Benim bile imkanım olsa giderim. Bedava gerilla taktik eğitimi alıyorsun daha ne? İlişkilerin oluşuyor, sosyalleşiyorsun falan fişman işte.

Devlet bütün bunları düşünemiyor mu ya hu, vallahi hayret..

lafons7275

Kıdemli Üye
İsrail açıklama yaptı:

Kurulacak bir Kürdistan'ı tanımakta tereddüt etmeyiz.

dostundostu sen daha uyu.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
İsrail açıklama yaptı:

Kurulacak bir Kürdistan'ı tanımakta tereddüt etmeyiz.

dostundostu sen daha uyu.
Ben ne diyorum sen neden bahsediyorsun. Devleti yönetenler ve MİT'in beyin kadrosu şayet senin kafadansa yandı keten helvası..

İsrail'in bu açıklamasına niçin şaşırıyorsun ki? Bu açıklama bana göre malumun ilanıdır ve haber değeri bile taşımaz. Susadığım zaman su içerim demek gibi basit bir niteliği vardır. Asıl ben, senin buna şaşırmana şaşırıyorum..

lafons7275

Kıdemli Üye

Ben ne diyorum sen neden bahsediyorsun. Devleti yönetenler ve MİT'in beyin kadrosu şayet senin kafadansa yandı keten helvası..

İsrail'in bu açıklamasına niçin şaşırıyorsun ki? Bu açıklama bana göre malumun ilanıdır ve haber değeri bile taşımaz. Susadığım zaman su içerim demek gibi basit bir niteliği vardır. Asıl ben, senin buna şaşırmana şaşırıyorum..

Ben birşeye şaşırmıyorum. Allah'ın dediği olur.

Devleti yönetenler benim kafada olsa idi çoktaaaan şeriati ilan ederdi. Senin kafada olmaları daha muhtemel.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Ya bi dakka, Şeriat devleti demişken şunu elle tutulur, anlaşılır bir hale sokalım mı? Gel yeni bir konu başlığı açayım, kıyısından köşesine kadar bu devleti örgü örgü örelim. Sorulu cevaplı. Bakalım sonunda nasıl bir devlet ortaya çıkacak ha ne dersin? Yeter artık şu ütopyanın üstünde ki sis perdesini kaldıralım. Var mısın? Yeni konu açıyorum hadi gel..

Havas

Kısıtlı Erişim

boş beyin !kuranın tabiriyle kütük bunlar ..böyle yetiştirirsek olacağı bu !vatan kurtaran şaban oluyorlar haberleri yok!

az bir düşünseler biz kime hizmet ediyoruz?

onlara göre hürriyeti savunurlar ,insan haklarını savunurlar ,çağdaşlığı savunurlar ,emekci hakkını savunurlar..

silahını çekmiş kendi vatandaşını vuracak!

avrupanın amerikanın boka batmış ekonomisini düzeltiyorlar haberleri yok!

bir ülke sivriliyor .türkiye örnek bir ülke olacak belkide islam dünyasına ..

üzerimizde dönenen oyunlardan haberleri yok!

bazan diyorum ne demokrasisi bee?

kur bir despot hukumet !

dış ülkelere kapıyı kapat !

yolda kırda bayırda milleti eşşek gibi çalıştır.

hitler gibi herşeyi kendin imal et!

keçi sakal profları araştırma geliştirmeye koy!

bir şey icad edemeyinin vur ***ına tekmeyi.yol inşaatına gönder!

bakın bakalım terör kalıyormu
?:D