Kınanın öyle bir faydası var ki

spesifik

آزادی قید و بند
Dr. Ömer Coşkun, ayak mantarından kına ile bir ayda kurtulunabileceğini belirtti.

Ayak mantarının genellikle genç ve erişkin erkeklerde görülen ve çok sık rastlanan bir deri hastalığı olduğuna dikkat çeken Dr. Coşkun, “Tedavisi basit ama çok inatçı ve dirençli bir hastalık olduğu için kolay kolay geçmez, asla kendiliğinden kaybolmaz. Ayağınızın altında kepeklenme, kızarma ve kuruma gibi belirtiler ortaya çıkabilir. Onun dışında kaşıntı, kızarma, su toplama, soyulma ve yarılma gibi görüntü meydana gelir. Ayrıca, aynı ayakkabıyı giymek, uzun süre çorap kullanmak ve çok nemli ortamda bulunmak ayak mantarına sebep olur” dedi.

Dr. Coşkun, mantardan korunmak için ayağın temiz, serin ve kuru tutulması gerektiğini kaydederek, “Pamuklu, yün veya bunlar gibi emici maddelerden yapılmış çorap giyilmelidir. Kullandığınız kremlerin veya ilaçların yanında ben size kınayı tavsiye ediyorum. Çünkü kına hem cilde faydalıdır hem de yanık, kızarık ve soyulmuş bölgelerde harikadır. Bildiğimiz toz kınayı 1 litre suya 5 tatlı kaşığı ilave edin 20 dakika fokur fokur kaynatın ve ılıyınca mantarlı bölgeyi yıkayın. Böylece o bölgedeki inatçı mantar iyileşme yoluna girer. Bu uygulamaya en az 1 ay devam edin ve mümkün olduğu kadar temiz oksijeni ayağınızdan eksik etmeyin. Kına sayesinde ayak mantarını bir ay içerisinde silebilirsiniz” diye konuştu.
Kaynak : İHA

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Dünya üzerinde böyle bir adam yok.

Hangi hastalığını söylesen o hastalığına mutlaka bir ilacı var.

Normalde bu hastalıkların her birinin üzerinde yüzlerce profesör çalışır ama Ömer ÇOŞKUN'da hepsinin ilmi var.

Romatizma mı çaresi var, damar sertliği mi çaresi var, kalp hastalıkları mı çaresi var.

Ben şahsen bu ve buna benzer kişilere itibar etmiyorum.

Pek inandırıcı gelmiyorlar.

Selam ve dua ile...

Mahpeyker

Kıdemli Üye
babamin ayak mantarina kina iyi geldi. inanmayanlara duyurulur
velev ki iyi gelmesin - plasebo etkisi yapar :D

Hakperest

Kıdemli Üye
sol ayağımda iki parmak arasında mantar vardı geçen sene çamaşır suyu ile iki seferde geçti
ancak çamaşır suyu cildi tahriş eder habarınız ola
ve başka cild problemlerine davetiye çıkarabilirsiniz
kına deneyin geçmese çamaşır suyu
yine geçmese tuz ruhu (şaka len :D tuz ruhu asittir sakın denemeyin)