Kime gitmeliyim

GaripFakir

Üye
Selamun aleykum kardeşlerim, ufaklıktan bu yana bazı haller var bende bunlara bir anlam veremiyorum. O kadar dinine bağlı bir kişide değilim arada dünyavi zevklere dalıyorum.
Bir tarikata gittim muritleri yüzünden dersi bıraktım o gittiğim tarikatı rüyamda gördüm şeyh ile görüşmek nasip olması şeyhin tahtınde ben vardım gittim zaman bir hal oldu onuda söyleyemedim.

şimdi halimden anlayacak ve ders alacağım bir şeyh arıyorum bir kaç kişi numara verdi şuna tlf aç vs diye ama pek sıcakta bakamıyorum çocukluktan bu yana böyleyim.

Bunun için istihare yapıp dua edip rüya ile mi yapmalıyım yoksa farklı bir şekilde ilmi olan konuşacağım bir zat varmıdır.

Biliyorsunuz görüşmek konuşmak o kişiler ile zor,değil yanına gitmek kapıdan içeri sokmuyorlar ne yapıcam ben şimdi. içimde olan bir yangın var görüşlerinizi Allah rızası için yazın.

kebîkec

İhvan Forum Üye
Aleyküm selam

Yaş kaç acaba, böyle zor bir soruyu buralarda ancak bir kişi cevaplayabilir.

cemaliii

Kıdemli Üye
Şu yanlış biliniyor türkiyede. 4-5 tane tarikat var zannediliyor. menzil ismailaga erenköy iskenderpasa. Oysa bunlar mürit sayısı fazla olduğu için derneklestigi vakiflaştigi için biliniyor. Bunların yanında bilinmeyen yüzlerce bellki binlerce tarikat var. Ve görüşmek zor değil. Yukarıda saydiklarimla görüşmek zor olabilir. Adamların yüzbinlerce ihvani var. Hangi birisi huzura çıkıp iki kelam edecek. Çıkarmazlar yanındaki kalabalık zaten

GaripFakir

Üye
Aleyküm selam

Yaş kaç acaba, böyle zor bir soruyu buralarda ancak bir kişi cevaplayabilir.
32 yaşındayım

Şu yanlış biliniyor türkiyede. 4-5 tane tarikat var zannediliyor. menzil ismailaga erenköy iskenderpasa. Oysa bunlar mürit sayısı fazla olduğu için derneklestigi vakiflaştigi için biliniyor. Bunların yanında bilinmeyen yüzlerce bellki binlerce tarikat var. Ve görüşmek zor değil. Yukarıda saydiklarimla görüşmek zor olabilir. Adamların yüzbinlerce ihvani var. Hangi birisi huzura çıkıp iki kelam edecek. Çıkarmazlar yanındaki kalabalık zaten
önerdiğiniz birisi varmı kelam edeceğim.

ömerusta

Kıdemli Üye
ula ben burada mirit bekliyorum sen soytarılara gidiyorsun zaman iman kurtarma zamanı seni kabul etmiyen senin imanını kurtarmamış olur sen bana gel sana bir tövbe veririm yedi sülalen kurtulur be gayseride bahceci ömer emmi dersen beni bulursun sen gel bekliyom

not cemalliii niye adımı vermiyon hadi sen gelmiyon gelene niye mani oluyon çarpılın leeen:flw

ömerusta

Kıdemli Üye
onlar bunlar nerde müslümanlar
şuncular buncular müslümanlara git müslümansan derim

cemaliii

Kıdemli Üye
İlim perdedir diyenler mi onlar.

ilim perdedir sözleri var mı bilmiyorum. Kadiri rufai geleneğini birleştirip galibi ismiyle taze bir tarikat kurmuş merhum şeyh hasan kuşçuoğlu hz.leri. kendisi hakka yürüdüler. Halifeleri var.

Bunun haricinde cerrahileri tavsiye ederim. Karagümrükte.

Birde eğer ömer öngüt efendi yerine birilerini biraktiysa onları da tavsiye ederim bu kardeşimize.

Darul_Beka

Profesör
Selamun aleykum kardeşlerim, ufaklıktan bu yana bazı haller var bende bunlara bir anlam veremiyorum. O kadar dinine bağlı bir kişide değilim arada dünyavi zevklere dalıyorum.
Bir tarikata gittim muritleri yüzünden dersi bıraktım o gittiğim tarikatı rüyamda gördüm şeyh ile görüşmek nasip olması şeyhin tahtınde ben vardım gittim zaman bir hal oldu onuda söyleyemedim.

şimdi halimden anlayacak ve ders alacağım bir şeyh arıyorum bir kaç kişi numara verdi şuna tlf aç vs diye ama pek sıcakta bakamıyorum çocukluktan bu yana böyleyim.

Bunun için istihare yapıp dua edip rüya ile mi yapmalıyım yoksa farklı bir şekilde ilmi olan konuşacağım bir zat varmıdır.

Biliyorsunuz görüşmek konuşmak o kişiler ile zor,değil yanına gitmek kapıdan içeri sokmuyorlar ne yapıcam ben şimdi. içimde olan bir yangın var görüşlerinizi Allah rızası için yazın.

önce ölçülerin ortaya koy
yoksa feleğin şaşar
o alanda çok soytarı var günümüzde
ölçü ne
şeri hükümler

kebîkec

İhvan Forum Üye
ilim perdedir sözleri var mı bilmiyorum. Kadiri rufai geleneğini birleştirip galibi ismiyle taze bir tarikat kurmuş merhum şeyh hasan kuşçuoğlu hz.leri. kendisi hakka yürüdüler. Halifeleri var.

Bunun haricinde cerrahileri tavsiye ederim. Karagümrükte.

Birde eğer ömer öngüt efendi yerine birilerini biraktiysa onları da tavsiye ederim bu kardeşimize.

Hacı galip kuşçu vardı öyle diyordu. :)

ilke

Paylaşımcı
Bu dünyada arayan belâsını da bulur Mevlâsını da !.. İnsan samimi olarak neyi aradığına bakmalı !..

gamsız

Profesör
senin ilacın kendin olmalısın ki; kendinsin ALLAH a yönel yalvar yakar, ibadetlerİni yapmaya çalış, gece teeccüde kalk, bak kendine çare oluyonmu olmuyon mu görürsün, gerçekten duası kuvvetli insanlarda var ama polemik konusu yapmak istemem, ama dediğim gibi ÇARE siz değilsiniz ÇARE SİZSİNİZ

Son düzenleme:

talib

Kıdemli Üye
Ankara Kalem Derneği var, Ankara lafı geçti diye yazdım. Gidip görüşebilirsiniz. Detayları özelden yazmak daha iyi olabilir belki.

erdemceerdem

Profesör
Namaza dur! veya secdeye var dua et...
secdeye vardın mı, inandığın Allah burnunun dibinde....

kul secdeye vardı mı; Rabbi ile arasında bir perde olduğu rivayet edilir....

yani secde kul'u Rabbine bu kadar yakınlaştırıyor...

Amma velakin bu şiyhlere ulaşmak bundan daha zor....

Kulun Rabbine en yakın olduğu an, Secdede olduğu andır. O halde Allah'a çokça dua edin...
hadisi vardır...

Tarikatların insanları elekten geçirirken verdiği mücadeleye atıf için yazılmıştır...

Son düzenleme:

adams77

Kanalizasyoncu
Namaza dur' secdeye vardın mı, inandığın Allah burnunun dibinde....

Amma velakin bu şiyhlere ulaşmak bundan daha zor....

o vakit Namaz Kıl.... şiyhı buluncaya kadar Allah'ın dibinde olursun....

İlginç bir yorum doğrusu, ee burnun dibindeki inandığın Allah 'a ne soruyorsun ne diyorsun? Ne cevap alıyorsun?

Aleviyyun

İhvan Forum Üye

Kur'an ve Ehlibeyt yolunu denemelisin. Bunun için Caferi Alevi seyyitleri yardımcı olurlar ve ya Arap Alevi şeyleriyle de görüşebilirsin.

erdemceerdem

Profesör
İlginç bir yorum doğrusu, ee burnun dibindeki inandığın Allah 'a ne soruyorsun ne diyorsun? Ne cevap alıyorsun?

Anlatım bozukluğundan dolayı yorumu düzenledim kardeş....

Tarikata katılmak için başvurursun;

Seni boydan aşağı yıkattırırlar, uykuya yatırırlar, kimse ile konuşturmazlar...

Ailenden, akrabandan, ayrılmanı talep ederler...

vs. vs.

Peygamber efendimizi öldürmeye gelen Ömer!
oracıkta müslüman oldu....
Acaba Ömer'i bu tarikat süzgecinden hangi sahabe geçirdi...
burda da bir ironi vardır....

talib

Kıdemli Üye
Anlatım bozukluğundan dolayı yorumu düzenledim kardeş....

Tarikata katılmak için başvurursun;

Seni boydan aşağı yıkattırırlar, uykuya yatırırlar, kimse ile konuşturmazlar...

Ailenden, akrabandan, ayrılmanı talep ederler...

vs. vs.

Peygamber efendimizi öldürmeye gelen Ömer!
oracıkta müslüman oldu....
Acaba Ömer'i bu tarikat süzgecinden hangi sahabe geçirdi...
burda da bir ironi vardır....

Yalan ve iftira atmadan da bence konuşulabilir.