Kim Hangi Marka Araç ve Teknoloji ürünleri kullanıyor neden Bu markalar

bi husben

Kıdemli Üye
Herksese Selamlar

Ben 2013 Model Suzuki swift 1.2 Otomatik Vites araba Kullanyorum

Nedenine Gelince Piyasada Bulunacak En ucuz otomatik vitesli olduğundan ayrıca Suzuki Markası her ne kadar ülkemizde
araç bazlı rağbet görmesede sağlamlık bakımından en sağlam araçlardan biridir. Gerçekten B segmenti araçlar içinde en iyi performans gosteren araçların başında geliyor.Küçük olmasına rağmen içi gayet geniş ve ferah.dezavantajı bagaj kısmının biraz ufak olması ve 1.2 motor olmasından dolayı yokuşlarda biraz ivme kaybetmesi.Devirli kullanıldığında o ivmeyi yakalayabiliyorsun.Şu an araca lpg kitide taktırdım son derece uyumlu şekilde çalşıyor ortalamada 25 kurş yakıyor bu şartlara bakıldığında cebide fazla zorlamıyor.

Cep Telefonu olarak xiaomi mi mix2 kullanıyorum.Bu markanın ilk versiyonlarında biri olan mi4 ten sonra bu telefonu aldım.
gidip samsunga bir avuç dolusu para sayacağıma samsungtan üstün bu markadan alınması daha mantıklı gibime geliyor.Çin menşeeli bu marka son 5 yıldır sürekli üst semen telefonlar üreterek piyasaya sürmekte ve piyasadaki bir çok telefondan daha üstün özellikler barındırmaktadır.Fiyat performans anlamında üzmeyecek bir marka.Bu serinin mi mix3 versiyonu çıktı.Çinde su an 500 dolar yani eğer geçen aylardakı dolar develasyonu olmasaydı bu telefonu 1700-1800 aralığında alabılırdık.Şu anki fiyatı bile diğer markalara oranla çok düşük kalıyor aklında olan cep telefonunu yenilemek isteyen varsa gozu kapalı bu markayı tercıh edebılır.Ülkemizdede yavaş yavaş store ler açılmaya başladı.Tasarımıda gayet şık.Ekranda boşluk yok gorsel tum ekranı kaplıyor.

ihvanistanbul

AkhenAton
2013 model ford connect kullanıyorum.
ödemesi çok kolaydı ( arkadaştan aldım kiralar gibi ödettirdi ) o yüzden.
yakıtı km 45 kuruşu buldu ama aracın kusuru değil mazot pahalı. ( 100 km / 7 Lt ) zaten mümkün mertebe kullanmıyorum. motor gücü çok iyi yokuşlarda banamısın demiyor. istediğin malı yükle kızağa koşulmuş köpek gibi çekiyor maşaAllah.

Cep telefonu olarak 2.el iphone 6s aldım. sıfırının 3'te 1 fiyatına geldi. 1 yıldır kullanıyorum en az 3 yıl daha kullanırım gibime geliyor.

Telefon, bilgisayar, araba gibi eşyaları satın almıyoruz kiralıyoruz mantığıyla bakıyorum olaya. 1300 Tl ye aldığım telefonu 4 yıl kullanırsam aylık 27 tlye günlük ise 0,90 kuruş gibi bir rakama geliyor. aynı telefonu sıfır alsam bunun 3 katı.

Hakperest

Kıdemli Üye
2013 model ford connect kullanıyorum.
ödemesi çok kolaydı ( arkadaştan aldım kiralar gibi ödettirdi ) o yüzden.
yakıtı km 45 kuruşu buldu ama aracın kusuru değil mazot pahalı. ( 100 km / 7 Lt ) zaten mümkün mertebe kullanmıyorum. motor gücü çok iyi yokuşlarda banamısın demiyor. istediğin malı yükle kızağa koşulmuş köpek gibi çekiyor maşaAllah.

Cep telefonu olarak 2.el iphone 6s aldım. sıfırının 3'te 1 fiyatına geldi. 1 yıldır kullanıyorum en az 3 yıl daha kullanırım gibime geliyor.

Telefon, bilgisayar, araba gibi eşyaları satın almıyoruz kiralıyoruz mantığıyla bakıyorum olaya. 1300 Tl ye aldığım telefonu 4 yıl kullanırsam aylık 27 tlye günlük ise 0,90 kuruş gibi bir rakama geliyor. aynı telefonu sıfır alsam bunun 3 katı.
Ülkücü dediğin vestel yada genaral mobile kullanır
Gerçi cafe ülkücüleri ayfonla daha iyi hava atıyor, cafede pinekleyip ona buna atıp tutarken

spesifik

آزادی قید و بند
Acayip kıskançlık krizine girdim şuan -))
Onbeş yıldır ehliyet var arabam yok ya ağlamak istiyorum -((
Yalnız otomatik vites nedir hayatta kullanmam bencağız manuel seviyorum artı spor araba seviyorum artı hız yapmayı seviyorum -))

Arçelik kullandım memnun kalmadım buzdolabı üç defa bozuldu Boscha geçtim beyaz eşyada.. Baba evindeki bulaşık makinesi Bosch ve 23 yılı geçti hâlâ çalışıyor yahu...

Telefona gelince hiç ayfonum olmadı benim ağalar
Elimdeki sony Xperia ama samsung modelleri daha favori benim için

Not ; Yahu dünleyin ankamalla gittik kızlarla
Vıctorıa secret parfüm sıktı kadın elime sonra losyon sürdü indirimdeymiş
Parfüm 300 losyon 180 miydi oda mı 300 dü tam hatırlamıyorum ama iki ürün alırsanız 380 olur dedi... Altı ay elimi suya sokmayayım dedim -)))
Üç yüz tl parfüme para verilir mi yaa
Sekiz binlik beş taş takanlar varmış pehh
Niye bir CEO ile evlenmedim ki.... Herif duymasın -)))

ihvanistanbul

AkhenAton
Gerçi cafe ülkücüleri ayfonla daha iyi hava atıyor, cafede pinekleyip ona buna atıp tutarken
ülkücü dediğin aldığı malı ihtiyacına göre, ihtiyacı kadar alır. 6s'i stabil şekilde en az 4 yıl kullanmaktan bahsediyorum ki bir önceki telefonum 5s ti onu 3 yıl kadar kullandım. sonra biladere verdim onun note3 ü aldım..vs vs

Vestel yada g.Mobile alıp en iyi ihtimal 2 yılda bir telefon yenilemek istemiyorum.

Hakperest

Kıdemli Üye
ülkücü dediğin aldığı malı ihtiyacına göre, ihtiyacı kadar alır. 6s'i stabil şekilde en az 4 yıl kullanmaktan bahsediyorum ki bir önceki telefonum 5s ti onu 3 yıl kadar kullandım. sonra biladere verdim onun note3 ü aldım..vs vs

Vestel yada g.Mobile alıp en iyi ihtimal 2 yılda bir telefon yenilemek istemiyorum.
Irkçılık zaten ben(enaniyet) eksenlidir
Ayfon parasıyla 8 tane yerli alırsın
4 tanesini 4 yıl kullan
4 tanesini de garibana ver

Kaptan

Mecra Yazarı
@Kaptan senin araç ne marka
Merso tabiiki :)
Benim araç tedavülden kalkmak üzere ama siz onu 90'li yıllarda görecektiniz. Polis radar aracıyken herkes saygı duyar yavaşlar büyüksün abi derlerdi.

Ev aldığımdan şimdilik R.19 europa'yla idare ediyorum, paralar eve gitti. Yaz doğru inş. güzel bir araba istiyorum. Golf istiyorum olmadı Audi A3. Dur bakalım şu kışı bir atlatalım.

Telefona gelince daha düne kadar cep telefonu, kredi kartı dahi kullanmazdım, ciddiyim. Ne zamanki firmalar abi whatsapp'dan ürünleri gönderelim incele diyene kadar. Yani bir nevi mecbur kaldım. Şu anda samsung J7 prime 2018 var. İşimi fazlasıyla görüyor.

Marka tutkum yok ama kaliteyi severim. O da ancak markada oluyor maalesef. Büşra parfüm dedi de, tam bir koku fetişiyim :D, çok severim kokuları, beni benden alır. Ev parfümü bile hazırladım, o kadar yani. Ha bir de ayakkabı tutkum var.

Hatunları geçtim yaw. Birileri oha demeden daha fazla sır vermeyeyim istersen.

bi husben

Kıdemli Üye
Aslında benim burda anlatmak istediğim şu.
bizim millet marka tutkunu en pahallısı en iyisidir onun için
mesela anlattığım gibi suzukiler ülkemizde ragbet görmüyor neden?
dünya satış listelerine bakıldığında suzuki ilk 5 in içinde yer alıyor yanlış hatırlamıyorsamCep telefonu illa ıphone samsung son model olacak tonla para akıtıyoruz bu iki markaya fuzuli milli servet çöpe gidiyor

Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri ve fiyatı! - ShiftDelete.Net

bu telefonun ıphoeden samsungatn artısı var eksiği yok gibi. hemide bu markaların neredeyse 3 te1 4 te bi 1 fiyatına

ihvanistanbul

AkhenAton
Aslında benim burda anlatmak istediğim şu.
bizim millet marka tutkunu en pahallısı en iyisidir onun için
mesela anlattığım gibi suzukiler ülkemizde ragbet görmüyor neden?
dünya satış listelerine bakıldığında suzuki ilk 5 in içinde yer alıyor yanlış hatırlamıyorsamCep telefonu illa ıphone samsung son model olacak tonla para akıtıyoruz bu iki markaya fuzuli milli servet çöpe gidiyor

Xiaomi Mi Mix 3 özellikleri ve fiyatı! - ShiftDelete.Net

bu telefonun ıphoeden samsungatn artısı var eksiği yok gibi. hemide bu markaların neredeyse 3 te1 4 te bi 1 fiyatına

Rağbet görmemesinin sebebi ikinci el piyasasının durumu ve yedek parça sıkıntısı olabilir.

Ben fordu, arkadaş dobloyu, bir diğerei golf'ü satmak isteyip 2000 tl ucuz yazsa büyük ihtimal aynı gün satar. Peki kalitesiyle ön plana çıkan volvo? Mazda? ne kadar beklemek lazım bunların satılması için? bir diğer konu da yedek parça ve servis opsiyonu. fiat, ford, ww gibi araçların parçaları süpermarketlerde bile satılıyor neredeyse suzuki de de öyle mi?

bi husben

Kıdemli Üye
Rağbet görmemesinin sebebi ikinci el piyasasının durumu ve yedek parça sıkıntısı olabilir.

Ben fordu, arkadaş dobloyu, bir diğerei golf'ü satmak isteyip 2000 tl ucuz yazsa büyük ihtimal aynı gün satar. Peki kalitesiyle ön plana çıkan volvo? Mazda? ne kadar beklemek lazım bunların satılması için? bir diğer konu da yedek parça ve servis opsiyonu. fiat, ford, ww gibi araçların parçaları süpermarketlerde bile satılıyor neredeyse suzuki de de öyle mi?

Aynen dediğin gibi 2. el piyasasının düşük olması.Firmanın yeteri kadar reklamını yapmaması bayilerin bu işe soyunmaması herhalde daha dusuk bir karla satacağı için bu işlere girmiyorlar.Aslında arz talep meselesi. 2013 model 41,500 50 bın km de 1,2 otomatık vites 94 beygir doch motoru vari var çarpışma testtindne 5 yıldız almış 7/8 havayastığı var.Yol tutuşu çok çok iyi aynı segmenteki arabalardan üstün özellikler ve cazip fiya ben buna bakarım gidip eşdeğerine 70 bin verirsem kendime yazık ederim.
yani eğer kullanıcıysan rahatlıkla alabilirsin değilsen satacaksan biraz daha uzun sürer ama satarsın.

Bundan önce yine 2009 model 4x4 swift vardı ilana koydum ertesi gün sattım yani bu işler birazda talebe göre yürüyor

Ama dediğin doğru ragbet gormemesinin ana nedenleri saydığın nedenler

bi husben

Kıdemli Üye
birde yaptığımız bazı yanlışlar var.Mesela 5 yıl once gidip 3d wifi li lg televizyon aldım internete bağlanması felan cazip geliyor ilk başlarda.Sonra bi kere olsun dahi 3d li bişey izlemedim internetinede 1 veya 2 kez girip bakmışımdır yani bazı özelliklerinden dolayı gidip aldığımız bazı ürünlerin özelliklerini kullanmadan eskitiyoruz fuzuli para harcıyoruz.

cemaliii

Kıdemli Üye
Güzel bir konu olmuş. Teşekkürler bihusben.

Eskiden cep telefonu hastalığım vardı. İlk fotoğraf makinesi özelliği olan telefonu bulunduğum kasabada ilk ben almıştım. İlk kameraya çeken telefonu da deli gibi bir tomar para verip ben aldım. Sonra uzun yıllar en ucuz telefonları kullandım. Akıllı telefon almamaya inat ettim ve uzun yıllar almadım. Taki müdür efendi hocam whatsapp grubuna seni kaydedemiyoruz duyurular sana geç ulaşıyor çağı takip et diyene kadar. Telefon marka ve modellerinden o kadar uzağım ki artık düşünün telefonun markası üstünde yazdığı için biliyorumki samsung Ama modelini bilmiyorum. Samsungun En ucuz akıllı telefonundan.

cemaliii

Kıdemli Üye

Bir zamanlar bende böyle düşünüp evdeki tüm beyaz eşya tv vs. herşeyi vestel almıştım. Sağolsun vestel kalitesizliği ve servisinin yardımcı olmamasıyla bıktırdı. Dahada vestel almadım. Bosch aldım samsung aldım ama vestele yaklaşmadım bir daha.

bi husben

Kıdemli Üye
Evlendiğim zaman Arçelik marka çamaşır makinası vardi 5 yılda pert oldu.Sonra gidip bi tomar para sayıp italyan marka kurutmalı çamaşır makinası aldım.Peki hiç elbise kuruttukmu makinada? Hayır bir kez deme olsun diye kuruttu hanım. Kurutması yıkamasından daha uzun sürdü.O gün bu gun bir kez olsun kurutma işlemi yapmadı hanım.Lakin belki 13 sene geçti hala çalışıyor.Olan kurutmaya oldu ve verdiğim fazla paraya.

talib

Kıdemli Üye
i30 um vardı, çok tatlı bir araba idi, elite paket, dopdolu bir araba idi, biraz fazla yakıyordu ama c segmentinden en beğendiğim bir iki arabadan biridir. Geçenlerde sattım, şimdi yeni bir araba bakıyorum. daha karar kılamadım. araba satmak kolay ama satmak zor. ilana koydum, ertesi gün satıldı :) 84 e aldım 100 e sattım. arabada ikinci el mantıklı ama telefon filan demişler, 5-6 aylık değilse çok mantıklı değil. zaten 3-4 sene ömürleri var telefonların. kurutma makinesi bakıyorum, 4-5 bin tl civarında, çok fiyatlanmışlar. gündem araba ve kurutma makinesi yani :) çamaşır makinesi bosch olduğu için kurutma makinesi de öyle almak zorundayım, yoksa üstüne başka marka koymada sıkıntı yapıyorlar.

Son düzenleme: