Kİm DemİŞ Tarİh Sıkıcıdır Dİye? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kİm DemİŞ Tarİh Sıkıcıdır Dİye?

EbRu

Paylaşımcı
İhvan Üyesi
Katılım
10 Haz 2006
Mesajlar
336
Puanları
0
KİM DEMİŞ TARİH SIKICIDIR DİYE?

Bir dahaki sefer ellerinizi yıkarken suyun sıcaklığı tam istediğiniz gibi değilse, eskiden İngiltere'de bu işlerin nasıl yapıldığını düşünün...

1500'lerde İngiltere'de işler şöyle yapılıyordu: İnsanların çoğu Haziran'da evleniyordu Çünkü senelik banyolarını Mayıs ayında yapıyorlar, Haziran'da hala çok kötü kokmuyorlardı ama yine de kokmaya başladıkları için gelinler vücutlarından çıkan kokuyu bastırma kamacıyla ellerinde bir buket çiçek taşıyordu. (Gelinlerimizin ellerinde taşıdıkları Gelin çiçeği taşıma hangi kültürden geliyormuş? Anadolu düğünlerinde gelinlerin elinde çiçek yoktur.)

Banyolar içi sıcak suyla doldurulmuş büyük bir fıçıdan meydana geliyordu. Evin erkeği temiz suyla yıkanma imtiyazına sahipti. Ondan sonra oğulları ve diğer erkekler, daha sonra kadınlar, sonra çocuklar ve en son olarak ta bebekler aynı suda yıkanıyordu. Bu esnada su o kadar kirli hale geliyordu ki içinde gerçekten bir şeyleri kaybetmek mümkündü. İngilizcedeki "banyo suyuyla birlikte bebeği de atmayın" (Don't throw the baby out with the bathwater) deyimi buradan gelmektedir.

(Evlerimizde bulunan Küvet banyolar hangi kültürden kaynaklanıyormuş?)
 

temurmelik

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
29 Eki 2006
Mesajlar
150
Puanları
0
Yaş
34
Web sitesi
www.hafizim.com
:blink: :D :) :D
bak hele şu gavurların haline..
 

ÇiLe-i AşK

Asistan
İhvan Üyesi
Katılım
21 Eki 2006
Mesajlar
542
Puanları
0
bu konuyu ben acmıstımmm :thinking: :thinking: :thinking:
 
Üst