Kim canını canana kurban eder, ne bekler!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Şimdi boranın lahzasında nefeslenmekteyim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yüksek bir tepeden bakarak, kalbi nazarlarla tefeükkür için an ve zamana sormaktayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumun şahitlik ettiği sayfaları aralamaktayım, mahçubiyet içinde umutla solumaktayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi sinemdeki sancılar, yıllara sari sızlayan onca umutlar, manasız yakarışlarla ağıtlarım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bildiklerimi ne kadar idrakimle demliyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tarif edilen yolu azimle merak ediyordum, sosyolajik olarak zihin ve kalbimle aralıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa sormayı mı bilmiyordum, nerelerde yanılıyordum, neden umursamazlık yapıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yılgın ve bitkin bir ahval ile uzakları temaşa ederek kimi kandırıyordum, neden ağlıyordum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Binbir canlının ritmettiği senfoniyi dinliyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sineme seslenen meltemin hazzıyla bakınırken, şaşkınlığın afakında susuz kalıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Seyrine amade olduğum sema, mahzun bir eda ile işitemediğim hicrani sedayı duyuyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hüzün kuşatmıştı kalbimi, içim acıyordu, kelebeğin sürurlu umutlarında nasip okuyordum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim olduğunu bilmemek, dert edinmeden gitmek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Aidiyetin mefkuresinde dirilmeyi bilmeden, atiyi umut etmek ne kadar aşkta filizlenmek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Seferber edilen nimetlerin kadrini özümüzden hissederek ibretle ecir için vecd ile yürümek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hecelemeye matlup olan, ruhumuzda manasını bulan, vuslat için hıçkırana gönül vermek[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsin muhtaç olduğu terbiyeyi ihmal etmemek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Keyfiyet ve kahkalalarla lafazanlık yapıp, kalbi yaraları ve görünmeyen sancıları bilmemek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsanilik adına ne varsa bizzat yüreğini hasrederek edebin, kalbin haykırışını hissetmemek[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ten ve beden müşterekliğini, uryan hale gelen nice nefeslerin derdinden ar ederek gömülmek[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]