kim bu CEMİLOĞLU?

gamsız

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
10 Ağu 2015
Mesajlar
1,961
Puanları
63
AK Parti Saadet HDP ve yeniden Saadet Partisi kim bu Servet Cemiloğlu

MARDİN’in Ömerli İlçesinde AK Parti ve Saadet Partililer arasındaki arbedeyle gündeme gelen Saadet Partisi Ömerli Belediye Başkan adayı Servet Cemiloğlu, merak konusu oldu.
Mardin’in Ömerli İlçesinde önceki gün aralarında AK Parti MKYK Üyesi Orhan Miroğlu ve partililerin bir kahvehaneye yaptığı ziyaret sırasında yaşanan arbedenin ayrıntıları ortaya çıktı.
MİROĞLU'NUN DA OLDUĞU HEYETE SÖZLÜ TEPKİ
AK Parti'nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmed Vejdi Kahraman için oy isteyen Orhan Miroğlu ve beraberindekilere, kahvehanede bulunan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Servet Cemiloğlu tepki göstermişti.
Kalabalık kahvehaneden çıkarken büyük bir arbede yaşanmıştı. Miroğlu'yla birlikte gelenlerden biri "misafire böyle davranılmaz ahlaksız" diyerek tepki gösterince Cemiloğlu, "şerefsize bak lan sen. Ahlaksız senin babandır"diyerek karşılık vermişti.
ÖNCE RABİA SONRA ZAFER İŞARETİ ŞİMDİ DE MİLLİ GÖRÜŞ
Önceki gün yaşanan olaylar dikkatleri SP’nin Ömerli Belediye Başkan adayı Cemiloğlu’na çevirdi. Cemiloğlu, bir yandan Rabia işareti, bir yandan milli görüşün işaretini bir yandan da HDP’nin sözde zafer işretlerin yapan belki de tek isim oldu.

AK PARTİ'DE BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPMIŞ
Ömerli ilçesinde, 2004-2009 döneminde AK Parti'den belediye başkanlığı yapan Cemiloğlu, 2014 yerel seçiminde SP'den aday olmuş ve yüzde 28.34 oy oranı ile 2 bin 23 oy alarak, seçimi üçüncü sırada tamamlamıştı.
HDP'YE GEÇTİ
Cemiloğlu 2015 nisan ayında Saadet Partisi'nden istifa ederek törenle HDP'ye katıldı. Düzenlenen törende konuşan Cemiloğlu, "Ben ve taraftarlarımla halkı kucaklamak üzere HDP katılıyorum. Ömerli'ye hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu. Cemiloğlu, eski HDP’li vekillerle yapılan eylemlerde de boy gösterdi.

SAADET PARTİSİ'NDEN ADAY OLDU
Cemiloğlu, son olarak 31 mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Ömerli Belediye Başkan adayı oldu.
SERVET CEMİLOĞLU KİMDİR?
Servet Cemiloğlu 1 Temmuz 1961 yılında doğdu. 1980 yılında İzmir Namık Kemal Lisesi'nden, 2011 yılında ise Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü'nden mezun oldu. Mardin'de yaşayan Cemiloğlu Arapça ve Kürt dili bilmektedir. Evlidir.

Servet Cemiloğlu, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Saadet Partisi'nden Mardin Ömerli Belediye Başkan Adayı olduAK Parti Saadet HDP ve yeniden Saadet Partisi kim bu Servet Cemiloğlusiyaset hep pislik üzerine dönüyor.
 

tengiz

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
214
Puanları
18
fikirler değişir. Dün dündür bugün bugündür. İnsanları dünü ile, hatta bugünü ile bile yargılamamak lazım.
Bu islama aykırı :) ''Gavur ''son nefesinde müslüman olabiliyorsa. Bir terörsit te yarın müslüman olup akpartili de olabilir. Mehapeli de vehape lide v.s. uzar gider.
 

tengiz

Üye
İhvan Üyesi
Katılım
16 Ocak 2019
Mesajlar
214
Puanları
18
Bu da kapak olsun

Meğer yazımda bilgileri çarpıtmışım! Ramazan Toprak'ın 01.01.1960 doğumlu olduğunu bilmiyormuşum! Çocuk musunuz siz? Bu bilgiye bu çağda ulaşmak çok mu zor? Bu kadar mı kolay kandırılıyorsunuz?
TBMM genel kurulunda gündem dışı söz alan MHP milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, "Siz önce aynaya bakın" yazımda adı geçen AKP kurucusu ve eski milletvekili Ramazan Toprak ile ilgili konuştu. Beni yalan yazmakla itham etti! Yazık.
Umarım bu yazımı dikkatli okur:
Önce soru:
12 Eylül askeri darbesi savcısı-hakimi Binbaşı Ramazan Toprak'ı neden kurucusu ve iki dönem milletvekilliği yaptığı AKP değil de MHP savundu?
Çünkü:
AKP, Ramazan Toprak'ın yalancı olduğunu yakından biliyor!
AKP, Ramazan Toprak'ın özgeçmişini nasıl değiştirdiğini yakından biliyor!
Ramazan Toprak sadece AKP'yi değil, Fazilet Partisi'ni de kandırdı!
28 Şubat dönemine götüreyim önce sizi:
Refah Partisi'nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılması davası görülürken, 17 Aralık 1997 tarihinde Fazilet Partisi kuruldu.
18 Nisan 1999 genel seçimine Milli Görüş, Fazilet Partisi ile girdi.
Adaylar belirlenirken Fazilet Partisinin kapısını Ramazan Toprak çaldı; milletvekili adayı olmak istiyordu. Fazilet Partililer şaşırdı:
Dönem 28 Şubat dönemiydi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş'ın partilerini kapatmak için hazırlıklar yaptığı biliniyordu. Böylesine sert siyasal bir iklimde...
İstanbul 3. Kolordu ve Batı Garnizon Komutanlığı Askeri Mahkemesi'nde Kıdemli Hakim/ Başkan olarak görev yapmış Binbaşı Ramazan Toprak, Fazilet Partisi’nden milletvekili olmak istiyordu!
Böylesine "idealist-korkusuz" bir askeri hakimin, milli görüşe nefer olması Fazilet Parti yönetimini duygulandırdı. Aksaray'dan birinci sıraya kondu.
Seçildi.Ve fakat:
YALANI ÇIKTI
Tarih: 15Ağustos 2001.
Bu "korkusuz-idealist" Ramazan Toprak, bir gün önce kurulan -rahmetli Erbakan'ın deyişiyle "arka kapıdan kaçanlar partisi" AKP'ye geçiverdi!
28 Şubat dönemi sürüyordu...
AKP de, zor günlerde dava için mesleğinden aynlan Ramazan Toprak'ı el üstünde tuttu; 3 Kasım 2002 genel seçiminde Aksaray'dan aday gösterdi.
Seçildi.
AKP, "emekli binbaşı" Ramazan Toprak'tan sadece milletvekili olarak yararlanamazlardı. Ne yaptılar biliyor musunuz; TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı yaptılar! Askerlere mesaj vermek istiyorlardı; "bakın sizden birini komisyon başkanı yaptık! "
Deneyimsizdiler! Çünkü...
Gerçekler bu komisyonda ortaya çıktı:
Başbakan Abdullah Gül, "Meclis Milli Savunma Komisyonu Başkanı Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Toprak’ın Ordudan atıldığını bilmiyordum" dedi!
Bu söz akılları karıştırdı. Ramazan Bey, milli dava için üniformasını çıkarıp, hakimlik mesleğini elinin tersiyle iteklememiş miydi? Yalandı. Herkesi kandırmıştı...
Herkese "Dosyam Yüksek Askeri Şuraya girdi, ama 3. Kolordu Komutanı Orgeneral Edip Başer Paşa kefil oldu kurtardı" demişti! Yalandı. İhraç edilmişti.
Ordudan ihraç edildiğini aynı partinin çatısı altında olduğu siyaset arkadaşlarına bile söylemedi! Çünkü, o dönem ordudan atılan bir Binbaşı'yı ne Fazilet Partisi ne de AKP aday gösterirdi. Üstelik...
İşin özü şuydu:
EVRAK HIRSIZI
55. Hükümetin Başbakanı Mesut Yılmaz’ın katıldığı Ağustos YAŞ toplantısında Binbaşı Ramazan Toprak şu sebeplerle ordudan kovuldu:
- "3. Kolordu Komutanlığı'na ait bazı resmi evrakı dışarıya çıkarmak..."
- "Amirleri tarafından yapılan uyanları dikkate almama..."
(FETÖ subaylarının Türk Ordusu karargâhlanndan belge çalıp, Ergenekon-Balyoz kumpasları için kullandığı konusuna hiç girmeyeyim.)
Ramazan Toprak, evrak hırsızı diye ordudan atıldı.
Bu sebeple özgeçmişini bile değiştirdi. Milletvekili albümü için verdiği ilk özgeçmişinde askeri geçmişinden hiç söz etmedi. "İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi-İngilizce-Serbest Avukat" bilgilerine yer verdi. Sonra verdiği özgeçmişine "noter" bilgisini ekledi!
Ramazan Toprak'ın yalancılığı ortaya çıkınca dönemin AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz şöyle konuştu: "Öğrenince şok oldum, Türk Silahlı Kuvvetleri'nden atılmış olabileceğine ihtimal bile vermiyorum. Ama doğrudur. Olabilir. Aday olurken biz sadece ordudan emekli olduğunu sanıyorduk..."
Ramazan Toprak, Meclis komisyon başkanlığından istifa etmek zorunda kaldı. Bir daha milletvekili yapılmadı...
Bugün...
Böyle bir yalancıyı MHP savunuyor!
Meğer yazımda bilgileri çarpıtmışım! Ramazan Toprak'ın 01.01.1960 doğumlu olduğunu bilmiyormuşum! Çocuk musunuz siz? Bu bilgiye bu çağda ulaşmak çok mu zor? Bu kadar mı kolay kandırılıyorsunuz?
"12 Eylül hukuku" deyince salt 12 Eylül 1980 günü görev yapanları mı anlıyorsunuz? 12 Eylül yargılamaları yıllarca sürdü. Ramazan Toprak, 12 Eylül dönemi savcısıdır; eli kanlıdır...
Hele... 12 Eylül mahkemeleri için verdiğim örneği, -hem de idam edilen ülkücü genç üzerinden- çarpıtmak MHP'ye yakışıyor mu?
YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ.
Odatv.com

 
Üst