Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesindeki 'puştlu' konuşması yeniden gündemde | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kılıçdaroğlu'nun seçim öncesindeki 'puştlu' konuşması yeniden gündemde

KAFKAS

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
3 Nis 2014
Mesajlar
6,039
Puanları
83
7 Haziran'daki seçim öncesi Paralel Yapı ile birlikte ülkeyi kaosa sürükleyecek formüller üzerinde çalıştığı deşifre olan CHP'nin oy için ne tür yollara başvurabileceği geçmişteki vakalar ışığında kestirilebiliyor. Özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun yandaş bir kanalda konuk olduğu programın reklam arasında gerçekleştirdiği gizli görüşmelerde CHP'nin oy için puştluk bile yapabileceğimi gösteriyor.

CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu’nun, Ergenekoncu Mehmet Haberal’ın televizyon kanalındaki program arasına ait “puşt”lu videosu yeniden gündemde… 7 Haziran'daki seçimde Sümeyye Erdoğan'a düzenlenecek olan suikast üzerinden seçim stratejisi geliştirdiği ortaya çıkan CHP'nin Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, internete düşen video görüntüsünde, Haberal’ın TV kanalında AK Parti aleyhine yapılacak “puştlukları”tabii tabii” diye onaylıyordu.

TÜRKİYE BU “PUŞTLUĞU” UNUTMADI

Tarih 19 Mart 2009. Yerel seçimlere çok az bir süre kalmış. Mehmet Haberal’ın sahibi olduğu Kanal B’de yayınlanan “Yerel Seçim 2009 Özel Programı”nın konuğu, dönemin CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Kılıçdaroğlu. Programa reklam arası veriliyor. Reklam arası görüşmeleri internete sızıyor. İşte o görüşmelerde, daha sonra CHP’den milletvekili olan Haberal’ın, AK Parti aleyhine, CHP lehine kanal yetkililerine verdiği talimatlar ortalığa saçılıyor.

HABERAL “HER TÜRLÜ PUŞTLUĞU YAP” TALİMATI VERMİŞ

Sunucu Nahit Duru, Mehmet Haberal’ın kendisine Ankara, İstanbul, İzmir, Adana gibi illerde AK Parti’nin oyunu azaltmak için her türlü “puştluğu” yapma talimatı verdiğini söylüyor. Sunucunun bu akıl almaz ve “puşt” sözlerini Kılıçdaroğlu karşıdan “tabii tabii” diye onaylıyor.

İŞTE O GÖRÜNTÜNÜN DÖKÜMÜ

Kanal B Genel Müdürü Nahit Duru: Size 1.5 - 2 dakikalık bir haber ayırsalardı. O Doğan Grubu da dahil... Şu anda siz kafa kafaya gelmiştiniz.

Kemal Kılıçdaroğlu: Evet

Duru: Önümüzde daha bir hafta 10 gün zaman var. O süre içerisinde de geçerdiniz. Ama bunlar p.şt. Çok ciddi söylüyorum.

Kılıçdaroğlu: Tabii... Tabii...

Duru: Ve çok üzülüyorum şimdi, Haberal... Haberal... Bana şu talimatı verdi. Dedi ki, ne yaparsan yap... Ne yaparsan yap...

Kılıçdaroğlu: Evet

Duru: Bunların (AK Parti’nin) oyunu azaltacak Ankara, İstanbul, İzmir, Adana’nın oyunu artıracak ne p..ştluk biliyorsan hepsini yap dedi...

SP DE ALET EDİLİYOR

Videodan, Haberal ve ekibi tarafından “AK Parti’nin oylarının düşmesi, Kılıçdaroğlu’nun kazanması” için geliştirilen plana Saadet Partisi’nin de alet edildiği anlaşılıyor. Videoda, Kanal B sunucusu Duru, SP kurmaylarını AK Parti’nin oyları düşsün diye programa çıkardıklarını anlatıyor.
 
Üst