Kılıçdaroğlu: İnsanlarımız Nurcu da olabilir

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu şaşırtmaya devam ediyor. Avrupa'da siyasi görüşmelerde bulunan Kılıçdaroğlu, daha önce başörtüsü konusunda olumlu sinyaller verirken bugün de cemaatlerle ilgili açılımı gerçekleştirdi.
Kılıçdaroğlu, "Ben cemaatlere saygılıyım, insanlarımız Nurcu da olabilir, Süleymancı da Fethullahçı da..." dedi.
Akşam Gazetesi'nden İsmail Küçükkaya'ya konuşan Kılıçdaroğlu, referandum ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Konuşmasında din ve cemaat vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, "Yoksullukla din birleşince o kitle kaskatı kesiliyor, ulaşamıyorsunuz. Yoksul ve işsiz, yardım alıyor, onu devletten değil, iktidardan sanıyor. Devreye inanç da girince siz ona erişemiyorsunuz. Cemaatler burada devreye giriyor" şeklinde konuştu.
KILIÇDAROĞLU: İNSANLARIMIZ NURCU DA OLABİLİR
Kılıçdaroğlu, herhangi bir CHP Genel Başkanından bu güne kadar duyulmayan bir açıklamda da bulunarak, "Ben cemaatlere saygılıyım" ifadesini kullandı.
İsmail Küçükkaya, Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerini şöyle aktardı:
"Kılıçdaroğlu 'bir toplumsal dinamik' olarak cemaat gerçeğini nasıl gördüğünü bence çok önemli şu sözlerle ortaya koydu:
'Ben cemaatlere saygılıyım, insanlarımız manevi dünyalarında cemaatlere yakın olabilir. Nurcu da olabilir, Süleymancı da Fethullahçı da... Yeter ki bunu siyasallaştırmasınlar. Manevi dünyayı siyasete alet etmesinler.'

TakVa

Ordinaryus
Kemal Sunal döktürmüş gene, tabi seçim yaklaştı. Ben nurcuyum bile diyebilirler.

fakiri

Kıdemli Üye
İşte size müteveffa Bülent Ecevit gibi , inançlara çok saygılı bir lider daha ! AKP' gündenmden düşünce desteklenmemesi için bir sebep yok ! :)))

Yitik Lale

“Men dakka dukka”
Kurduğu cümlede sanki nurcu olmayı yasa dışı bir suçmuş gibi nitelemiş...Allah selamet versin...

fakiri

Kıdemli Üye
images
Bu şahsın cemaatine de Erbakandan namütenahi izin çıkmış !

TakVa

Ordinaryus
58 lik tokat bu kadar konuşturuyorsa, seçimde alacağı ağır yenilgiden sonra neler der Allah bilir.