Keşke Suriyelilerle değişsek bunları :)

ummuhan

Kıdemli Üye
[video]http://video.haber7.com/video-galeri/60472-iyice-haddini-asti[/video]

Elektriği kaçak kullan vergiyi verme özerk ol neyle yönetecek o ÖZyönetimi malum :p

ummuhan

Kıdemli Üye
Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Türkiye'yi bölge halkını vergilerle sömürdüğünü iddia ederek vergi ödenmemesi gerektiğini söyleyerek kaçak elektrik kullanın çağrısından sonra yeni bir skandala imza atmış oldu.Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, kaçak elektrik kullanın çağrısının ardından bu kez de bölge insanının vergi vermemesi gerektiğini söyledi. İşte Yüksek'in o skandal sözleri;

DBP Siirt İl Örgütü'nce sözde"Öz yönetim ve özerklik" başlığıyla toplantı düzenlendi. Belediye konferans salonunda düzenlenen toplantıya, DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek ve çok sayıda partili katıldı. Daha önce 'Kaçak elektrik kullanın' çağrısı yapan Kamuran Yüksek, yine büyük bir skandala imza attı.

[FONT=pt_sansbold]VERGİ İÇİN "HIRSIZLIK" DEDİ[/FONT]
Bölgedeki tüm enerji kaynaklarının bölge halkının malı olduğunu ileri süren Yüksek, vergi için hırsızlık nitelemesinde bulundu. Bölge insanına vergi vermeyin çağrısında bulunan Yüksek şöyle konuştu;

"Buraya gelip burayı sömürenler hırsızdır. Gelip sizin elinizden alanlar hırsızdır. Sizin nafakanızı alıyor sofranızdan alıyorlar. Vergi dahi vermemeniz lazım. Kime veriyoruz vergiyi Ankara'ya, Ankara ne yapıyor bizim vergimize? Tank yapıyor, top yapıyor, silah yapıyor gelip bizim başımıza yakıyor. Yerel meclisler olmalı yeni sistemde. Yeni düzende vergiler meclise verilmeli. Buranın gelirleri burada kalmalıdır. Bizim insanlarımız halkımız istifade etmelidir.

[FONT=pt_sansbold]BUNLARIN HEPSİNİ GERİ ALACAĞIZ"[/FONT]
Bizden çalıyorlar bizim hayatımızdan çaldılar. Artık geri almamızın zamanıdır. Bunların hepsini geri alacağız. Yani neresinden alırsak alalım ekonomik olarak işsizliğin yoksulluğun ortadan kalkmasının yolu ekonomik özerkleşmesidir.

[FONT=pt_sansbold]YİNE ÖZERKLİK İSTEDİ[/FONT]
Dilimizin kimliğimizin özgürleşmesi için özerklik lazım. Kendi kimliğimizle kendi dilimizle yönetelim kendimizi. Merkeziyetçi tekçi çözüm değil. Çözüm yerel demokrasi özerklik ve otonomdur ve buna benzer formülerdir. Buna karşı onlar halka karşı saldırı devam ettikçe halk asla teslim olmayacak. Bizler teslim olmayacak, geri atım atmayacağız. Çünkü artık geleceğimiz görüyoruz. Bu geleceğe bir kez tutunduk bir daha geri atım atmayacağız."

KAFKAS

Kıdemli Üye
Özal a Allah rahmet eylesin .Makamını da ali eylesin.Evliyanın hayır duasını almış mübarek bir insandı.

images

kübranur

Paylaşımcı
Allah ve Rasulü her işe bir hüküm vermiştir. Bize düşen de bu hükümleri bilip onlarla amel etmektir." Hayır, Rabbine andolsun ki, aralarında çekiştikleri şeylerde seni hakem tanıyıp, senin verdiğin hükme içlerinde hiç bir sıkıntı duymadan tam bir teslimiyetle teslim olmadıkça iman etmiş olmazlar." (nisa 65) ve daha bir çok ayetle delillendirilebilir. Vergilerle ilgili İslam'ın hükmünü araştırmak gerekiyor. buradaki kastım herhangi bir partinin görüşünü savunmak değil yanlış anlaşılmasın. Zira hiç bir partiyi desteklemiyor ve benimsemiyorum; sistemi benimsemiyorum.

kübranur

Paylaşımcı
menderese dua etmeyenin namazı kabul değildir mi????? SubhanAllah SubhanAllah SubhanAllah. buna nasıl inanılır? nerede yazıyo böyle şeyler? ittifakla sabit olan şeri delil Kuran, sünnet, icma, kıyastır. Allah basiretimizi artısın.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Anlayana sivri sinek saz ,anlamayana davul zurna az.Basiretiniz artsın

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
menderese dua etmeyenin namazı kabul değildir mi????? SubhanAllah SubhanAllah SubhanAllah. buna nasıl inanılır? nerede yazıyo böyle şeyler? ittifakla sabit olan şeri delil Kuran, sünnet, icma, kıyastır. Allah basiretimizi artısın.
Efendi Baba'nın orada kastetiği Menderes'in şahsı ile bulunduğu makamıdır. Devleti yöntene duadır. Baştakine hayır dua edilir. Baştakinin şerlenmesini isteyenin namazı kabul olmaz zira fitneyi arzuluyor demektir. Böyle kara yüreklilerin namazları, ahirette suratlarına çarpılacaktır.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Bu arada konuyla ilgili videoyu izledim. İnsan öldürmeyi ve saldırmayı, savunma olarak değerlendirenleri niye konuştururlar anlamıyorum. Bu fikir veya konuşma hakkına girmez. Bu direk aldatmaktır.. Nasıl ki birisine bir şey sattığın zaman sahte çıkar ve adalet buna engel olursa bu şekilde aldatanları da imha etmek gerekir, Zira bu aldatmanın neticesinde insanlar ölüyor.. Gerçi buna aldananların doğal seleksiyonda yok olması gerekiyor, işin böyle bir rasyonel tarafı da var yani.. Neyse hikmeti devlet bizi aşar.. Çıksın kardeşim dağa, böyle zırvalara aldanacak kadar aptal olanlar çıksın, vallahi diyorum!

kübranur

Paylaşımcı
Devlet makamı orada bulunan şahsı kutsallaştırmaz. Ayrıca yöneticinin muhasebesi farzdır. Zalim yöneticiye zulmünü söylemenin faziletini rasul cihad kadar sevabının olduğunu söylüyor. Allah Rasulünün ve halifelerin yöneticilerini Allah için bir araştırın. Hanım sahabenin halife Ömere karşı ayağa kalkıp hakkını savunduğunu hatırlatırım. Lakin burada kişilerin kutsallaştırılması var o zaman bugün büyük devlet yöneticileri nereeyse tüm dünyayı yçnetiyolar onlara da mı hayr duada bulunalım. esed de bir yönetici kerimov da vs. velhasıl o makamda bulunulan herkese hayır duada bulunulmaz. "bir ümmetin yöneticileri ve alimleri ıslah olursa o ümmet de ıslah olur fasid olursa o ümmet de fasid olur" buyuruyor peygamber. bahsetdiğini yöneticiler ve alimler kafirin fikri olan demokrasi cumhuriyet vs. fikrini ümmete taşıyıp onunla ümmeti yönetip toplumu bugünkü hale getirdiler. Ama dua etme konusunda katulıyorum. Allah'ım sen bizi başımızdaki yöneticilerden kurtar yerine bizleri İslam ile hükmedecek Raşid halifeler gönder Muhakkak ki sen vaadinden dönmessin.