Kefen Meselesi - Ebubekir Sifil Hocaefendi

fakiri

Kıdemli Üye
herkes coştu bu forumda dede :D Forum öyle bir hale geldiki kurtulursan öpüp başının üstüne koy :D

…Ve sen de onlara “kardeşim” demeye devam ediyorsun! Bu durumda asıl coşan sen olmuyon mu ? Sen işmiş kelleler gibi sırıtmaya :D devam et !
İşte siz de dinden bu şekilde soyunuyorsunuz !

İlim Talebesi

Yasaklı
…Ve sen de onlara “kardeşim” demeye devam ediyorsun! Bu durumda asıl coşan sen olmuyon mu ? Sen işmiş kelleler gibi sırıtmaya :D devam et !
İşte siz de dinden bu şekilde soyunuyorsunuz !

dede tekfirciliği bırak , adam inanmıyorsa küfür içindeyse bundan sen sorumlu değilsin.Adam iman içindeyse adamı tekfir edicek hak yine sende yok.

lafons7275

Kıdemli Üye
Kurtubi küfür konusunda mezhep imamlarımızın sözlerini bulup burada bir başlık altında yazar mısın?

lafons7275

Kıdemli Üye
Bir meselenin küfür olması , karşıdakini tekfir edeceğin anlamına gelmez.

Tekfircilerin kimler olduğunu sen daha iyi bilirsin.

Sen araştıran bir kardeşimizsin, 4 mezhep imamlarının küfre düşüren haller ile ilgili risaleleri var mı?

Verda

Gales
:yn:

Herkes uslubuna dikkat ederek yazsin lutfen !

İlim Talebesi

Yasaklı
Sen araştıran bir kardeşimizsin, 4 mezhep imamlarının küfre düşüren haller ile ilgili risaleleri var mı?

Bilmiyorum ama kitaplarının bablarında olabilir.

Kaldıki bu konuda en şiddetli olan İbn Teymiye bile : Hayatım boyunca kimseyi tekfir etmedim ''diyor.

lafons7275

Kıdemli Üye

Ebu Hanifenin 5 Eseri var tercüme halinde, diğer Mezhep İmamlarının kitaplarının Arapçaları var.

Olur da bir yerde türkçe çevirisine raslarsan bana link atmayı unutma kardeşim.

Bir de müsait olduğun bir zamanda elfazı küfür hakkında bir başlık açıp, güvenilir eserleri buraya aktarır mısın?

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Güzel kardeşim bunlar peygamberin AS sakalını bir günahkarın mezarına koysan kabir azabını engeller

buna, bütün kalbimle iman ediyorum....aslında , yazdıklarınızın hiç birine şaşırmıyorum,,,,

yaratılmaşlar içerisinde, Efendimiz aleyhisselamı üstün bilmeyen adam, ömrünü kabede geçirse, alnı secdeden kalkmasa, zerre kadar kıymeti yoktur hak katında.... Dileyen iman etsin, Dileyen küfretsin....

abdullah birisi

Kıdemli Üye
Olur da bir yerde türkçe çevirisine raslarsan bana link atmayı unutma kardeşim.

Bir de müsait olduğun bir zamanda elfazı küfür hakkında bir başlık açıp, güvenilir eserleri buraya aktarır mısın?

parana kıy, Ahmet Ziyaeddin Gümüşhanevi hz. lerinin ehli sünnet itikadı adlı eserini al ve oku..:)

kebîkec

İhvan Forum Üye
............:swoon::swoon::swoon:............

spesifik

آزادی قید و بند
bu eser, Lafonsun istediği gibi eser olduğunu tahmin ettiğim için tavsiye ettim.. ele kitabı alıp okumak gibisi yok... netten doğal gelmiyor bana...

Sen hayrına al hediye ediver hem sünnet :)

üstteki mesajını anlamadım,Peygamberin sakalını kabre koyunca azap görmüyor mu alttaki ?

talib

Kıdemli Üye
Birisi anket açsa, kendinizi kurtarmak adına 24 ayar altın üzerine cevşen mi alırsınız yoksa üzeri yazılı kefen mi?