Kayyum tahrikine Hürriyet'ten düzeltme geldi

Dincsoy

Asistan
Kayyum tahrikine Hürriyet'ten düzeltme geldi
Saadet Partisi'ni üçlü komisyona (Mustafa Kamalak, Hasan Bİtmez, Şerafettin Kılıç) devretmesinin ardından medyada çıkan ‘kayyum’ ifadesi yanlışına Hürriyet’ten düzeltme geldi.

Tarih: 27.09.2010 16:17:27
117181_tr.jpg

ENGİN ÇELİK'İN HABERİ;

HÜRRİYET YANLIŞI GÖRDÜ

Saadet Partisi’nin Ankara 10. Sulh hukuk mahkemesinin olağanüstü kongre çağrısı yapmak üzere, Saadet Partisi'ni üçlü komisyona (Mustafa Kamalak, Hasan Bİtmez, Şerafettin Kılıç) devretmesinin ardından medyada çıkan ‘kayyum’ ifadesi yanlışına Hürriyet’ten düzeltme geldi.

Hürriyet Gazetesi , birçok medya kuruluşu ve Kurtulmuş’un, hakimin yaptığı açıklamaya rağmen, ‘kongre çağrı heyetine’ ‘kayyum’ ifadesi kullanmasına Hürriyet düzeltme getirdi.

HÜRRİYET'İN İTİRAFI İÇİN TIKLAYINIZ

SAVCI ALTUNBAŞAK: SİZLERİ TUTUKLATTIRAYIM MI?

Savcı Mustafa Altunbaşak, gazetecilere verdiği demeçte kayyum ifadesinin hukuken yanlış olduğunu ve kayyum ifadesini kullananların hata yaptığını dile getirirken ‘Ben kayyum kararı mı verdim? Parti yönetimine el mi koydum? Şimdi sizleri tutuklattırayım mı? Yapılan kayyum değil, çağrı heyeti’ diye açıklama yapmıştı.

HÜRRİYET’İN AÇIKLAMASI

Hürriyet gazetesi, okur temsilcisi köşesinde ‘Hakim de sesini duyuramazsa’ başlığıyla yayınladığı yazıda, ‘kayyum’ ifadesinin yanlış olduğunu, Saadet’in kayyuma değil, olağanüstü kongreye çağrı yapmak için parti içinden üç kişiyi görevlendirdiğini duyurdu. Hürriyet gazetesi yaptığı yanlışı şöyle savundu; ‘Gazetecilik de böyle. Kimi zaman bir konuyu kısa yoldan anlatayım derken, sözcüklerin çekiciliğine kapılabiliyoruz. Öyle ki, kararı veren hakimin kendi çabası bile farketmiyor.’

Kısaca Hürriyet gazetesi, Kayyum ifadesini kullanmayacağını açıklayarak, bundan böyle ‘kongre çağrı heyeti’ diyeceklerini duyurdu.

KURTULMUŞ GELSE ONU ATARDIM

Sulh hukuk mahkemesi yargıcı Mustafa Altunbaşak, davalı avukatı Kanpolat’ın, çağrı heyeti olarak hazır bulunan kişilerin atandığını söylemesi üzerine Altunbaşak, “Numan Kurtulmuş’u getirseydiniz, çağrı görevbini ona verirdim. Onlar hazır olduğu için görevi onlara verdik” dedi.

AMAÇ KAMUOYUNU YANILTMAK VE TAHRİK ETMEK

Saadet Partisi Yükse istişare Kurulu üyesi Temel karamollaoğlu, Kayyum ifadesinin kamuoyunu yanıltmak ve tahrik etmek amacıyla kullanıldığını dile getirdi.

KURTULMUŞ, ‘KAYYUMDA’ ISRARCI

Saadet Partisi’nin kongre çağrı heyetine devredilmesinin ardından, bu heyete kongre çağrı heyeti demeyi tercih etmeyen Kurtulmuş, hakim, savcı ve partililerin açıklamalarına rağmen ‘kayyum’ ifadesini kullanmakta ısrar ediyor. Son olarak NTV ile yaptığı söyleşide, sürekli olarak kayyum ifadesini kullanması ise gözden kaçmadı.

Yorumlar

Kaynak ; http://www.ajans5.com/detay/2010/09/27/kayyum-tahrikine-hurriyet-ten-duzeltme-geldi.html

hurriyetitiraf.jpg

mavera_agd

Doçent
medya nedense ''kurtulmuşun ''yanında

o kadar zaman çıkarmadılar bu ara rrıakın tvyi gazetelerde bile manşet olarak yer alıyor:)

ama hürriyeet yani kartel yine tükürdğünü yalıyor...

manifesto

Yasaklı
Savcı Mustafa Altunbaşak, gazetecilere verdiği demeçte kayyum ifadesinin hukuken yanlış olduğunu ve kayyum ifadesini kullananların hata yaptığını dile getirirken ‘Ben kayyum kararı mı verdim? Parti yönetimine el mi koydum? Şimdi sizleri tutuklattırayım mı? Yapılan kayyum değil, çağrı heyeti’ diye açıklama yapmıştı.
Bu tutuklattırmak nesi anlamadım.Savcı hızını alamamış sanırım...Kayyum polemiği asıl meseleyi gölgede bırakmasın.Bir siyasi parti başkanını mahkemenin görevden alma yetkisi varmı ki onu görevden mi aldım diyebiliyor.

Amaç hasıl olduktan sonra ha kayyum ha kuyyum ne farkeder.Amaç Kurtulmuş'u iğdiş edip SP yi kongreye götürmek götürsünler artık bu saatten sonra kongre kaçınılmaz da KONGREDE ne elde edecekler....Fatih Erbakan'ı genel başkan seçseler ne değişecek...SP artık hocanın ve avanesinin eş dost takımının partisi olarak kalacak..

hirahos

Kıdemli Üye
Partiyi mahkeme kapılarına düşürme ayıbı yetecektir. Varsın mahkeme kayyum atamamış olsun. İşlerin neticesine bakınız.

Meryem

Komplike
Mevla içimizdeki sakallı hüsnülere basiret nasib eylesin...

İthamlarınıza dikkat edin. Herkes sizinle aynı görüşü paylaşmak zorunda olmadığı gibi, görüş ayrılıklarının olması demokratik toplumların zenginliğidir. Dar bakış açılarıyla hem kendinizi hem de diğer insanları yormayın, bunaltmayın. Lütfen...

arifan yolcusu

Profesör
beddua etsek o kızar,
dua ediyoruz siz kızıyorsunuz...

Yönetici notu: Bu defalık mesajı kırptım. (hazine)

Dincsoy

Asistan
Bir siyasi parti başkanını mahkemenin görevden alma yetkisi varmı ki onu görevden mi aldım diyebiliyor.

Bilginizi bir Test edelim
Kayyum nediir ?
numan Görevden alinmismidir ?
Numan görev den alindiysa nasil oluyorda Belediye ,il Baskanlarini Topluyor ve Toplanti yapiyor?
Nasil oluyorda halen Parti basinda ?
Görevden alinan Parti baskanin Genclik Baskanini Görevden alma yetkisi varmi?

Partiyi mahkeme kapılarına düşürme ayıbı yetecektir. Varsın mahkeme kayyum atamamış olsun. İşlerin neticesine bakınız.
adalet anlayisina hayranim Hirahos bu arada kafa salismaya basladi ilerleme var

özür nerede hani kayyum kayyum diye diretiyordunuz ithamda bulunuyordunuz bu da gecer insallah:)

bir Parti Baskani 1200 Delegenin 800 yakininin talebine ragmen direnecek duymaz dan gelecek, baska care birakmayacak o 800 delege de Boyun egecek

Anlayacagin dilde anlatayim

anayasa Referandum da yüzde 58 evet diyenlere karsin,yüzde 42 hayir diyenleri talebi dogrultusunda karar anayasa iptal olacak bu da sizin anlayisiniza göre adalet olacak