Kayserili

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Kayseride yol çalışması varmış.O sırada da oradan bir Fransız mühendis geçiyormuş.Fransız mühendis Kayserili işçilere sormuş;
-Yolu nereye yapıyorsunuz?
-Eşeği koyuyoruz,ne tarafa giderse o tafara yol yapıyoruz.
Fransız mühendis gülmüş;
-Peki eşek bulamayınca ne yapıyorsunuz?
Kayserili cevabı yapıştırmış:
-O zaman Fransa'dan mühendis getirtiyoruz.

11518843373589117ai.gif

saide

Asistan
;) gsl paylasimin icin tesekkür

Byrocktar

Profesör
bunu diyen adamla kesin bi akrabalığım vardır nede olsa gasseriliyik :D

hagiarif

Doçent
Web sitesi
www.uABilgi.com
* kayserilinin oğlu

> Kayseri'linin oglu Kayseriliden para ister:
>
> " Baba 5 milyon verirmisin "
>
> Kayserili: " 4 milyon mu dedin? Napcan lan 3 milyonu, 2 milyon neyine
> yetmiyo! Al sana 1 milyon yeter!"
>
> Oglu parayi almis:
>
> " Hehe... Baba zaten 500 binlira lazimdi... "
>
> " Bak sen kerataya... Demek sahte para vermesem kaziklayacaktin
beni...

Byrocktar

Profesör
arkadaşlar bak ayıp oluor bak bende kayseriliyim onlar kayserinin yerlisi yani saf kan kayserli lütfen hepsini katmayın
yerli fıkralar diin ok :(

hagiarif

Doçent
Web sitesi
www.uABilgi.com
bi karadenizli bi kayserili bi de diyarbakırlı ölürler aradan 1 gün geçtikten sonra karadenizli dünya ya geri döner arkadaşları sorarlar nasıl geldin die oda 5000 dolar verin sizi geri gönderelim dediler bende verdim geri geldim der. Diyarda 3000 dolara geliyor Peki diğeri nerde diye sorar arkadaşları o da kayserili 2500 de diretiyodu der

=)

Byrocktar

Profesör
doğru burdada var öle kayserinin yerlileri bi pinti bi pinti ki anlatamam adam yemek arttığı zamn atmıor veya dökmüor yıkıor yıkıor (yemeği!) başka bi yemekte kullanıor yok değil elbette var ama herkes değil ama bak kurnazlık bakımından bişi diemem! :D :p

Byrocktar

Profesör
tabi şaşarsın bakın ben matbaa malzemeleri satıorm dayımın yanında davetiye falan almaya gelmeyin kayseriye heryerde olduğu gibi bi müşteri bide matbaacı listesi var matbaacılar normalde hiç oynama yapmazsa %50 kar yapıor bide müşteri listesini değiştiriolar daha daha fazla para kazanıorlar :Dbayağı komik ya kayseride ticaret :D ben 6 yıldır içindeyim banada bulaştı biraz :D

S

SaLtan

Guest
evliya celebiye gore kayserililerin kayserili olma hikayesi soyledir:
zamaninda bir gezgin kayseriye cok yakin bir yerde dinlenmek icin durur o sirada ordan gecmekte olan bi adam gezgine bisi isteyip istemedigini sorar. gezgin adamdan "bana oyle bi sey getirki hem acligim dinsin hem susuzlugum gecsin hem atimin karni doysun hem de daha sonra eglencelik bisiler olsun" der ve "eger bana boyle bisi bulursan sana x lira veririm diye ekler". bunun uzerine bu kayserili zat adama karpuz getirir. adama karpuzu ye hem acligin hem susuzlugun gecer kabuklarini atina yedir karni doysun, cekirdeklerini de atma canin sikildiginda onlari yersin ver parami da gideyim der

hagiarif

Doçent
Web sitesi
www.uABilgi.com
Bir İngiliz: holigan;
İki İngiliz: kavga;
Üç İngiliz: savaş;
Bir Fransız: aşık;
İki Fransız: duel;
Üç Fransız: Paris komunası;
Bir Zenci: basketçi;
İki Zenci: basket takımı;
Üç Zenci: güneş tutulması;
Bir Kayserili: satış noktası;
İki Kayserili k:üçük bi pazar;
Üç Kayserili: Hipermarket;

M_i_r_a_y

Paylaşımcı
gonzalez' Alıntı:
doğru burdada var öle kayserinin yerlileri bi pinti bi pinti ki anlatamam adam yemek arttığı zamn atmıor veya dökmüor yıkıor yıkıor (yemeği!) başka bi yemekte kullanıor yok değil elbette var ama herkes değil ama bak kurnazlık bakımından bişi diemem! :D :p

gonzalez bende kayseriliyim ve bu anlattigin olaya simdiye kadar hic rastlamadim,bence kayserili olmak ayricaliktir...Yanlis taniyorsunuz kayserilileri(yanlis taniyanlar icin soyluyorum)adamlar ticaret zekalarini kullaniyorlarsa suc mu :) istisnalar kaideyi bozmaz tabiiki, kayserililer oldukca samimi ve comerttir gercek kayseriliyi taniyinca anlarsiniz bunu ;)

Hayve

Üye
gonzalez

tabi şaşarsın bakın ben matbaa malzemeleri satıorm dayımın yanında davetiye falan almaya gelmeyin kayseriye heryerde olduğu gibi bi müşteri bide matbaacı listesi var matbaacılar normalde hiç oynama yapmazsa %50 kar yapıor bide müşteri listesini değiştiriolar daha daha fazla para kazanıorlar bayağı komik ya kayseride ticaret ben 6 yıldır içindeyim banada bulaştı biraz

ya sizin bu matbaa nerde ismi nedir sorsam ayıp etmiş mi olurum acep gonzales kardeş
selametle

Cümle Mühendisi

Ordinaryus
Web sitesi
muhammedesad.blogcu.com
Güzel Memleketim

Ya Elif Nur Abla Bişey diyicem
Okulda test yapıldı.Sorulara ben hep sallama cevaplar verdim.Tabi meslek seçimi hakkındaydı.Sonuçlar da saçma sapan geldi.Benim ticaretle alakam yok ama ticaret %85 çıktı.Hocaya diyorum hocam nasıl olur da benim ticaret bu kadar yüksek diye hoca dalga geçiyo Kayserilisin ya o yüzdendir diyo...
Allah Allah
Adımız çıkmış işte...

nesil

Kedicik - Ummul Hureyre
Kayserililerin ticarete yatkınlığının, zamanında, İpek Yolunun ordan geçmesine bağlı olduğunu duymuştum. Tabi ,ne kadar doğru tartışılır.