Kaynanam nasıl çıldırdı? | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kaynanam nasıl çıldırdı?

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
42
Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 2011 yılına ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu’ adlı yepyeni oyunla ‘merhaba’ dedi. Usta sanatçılar, keyifli oyunun ilk gösteriminde sanatseverleri güldürdü.


Tayyare Kültür Merkezi’nde ilk kez seyirciyle buluşan ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu’, Şehir Tiyatrosu sanatçılarının başarılı performanslarına sahne oldu.
Sanatseverler, Türk Edebiyatı’nın en önemli yazarlarından biri olan Hüseyin Rahmi Gürpınar’ın kaleme aldığı ‘Kaynanam Nasıl Kudurdu’ adlı oyunda nostaljik saatler yaşadı.
Gürpınar’ın 1927 yılında yazdığı oyun, Ayşegül Çelik Şahin’in sahneye uyarlamasından sonra, Ertan Akman’ın yönetmenliğinde Şehir Tiyatrosu yorumuyla sahnelendi.
Geçkin yaşına rağmen bambaşka bir hayatın peşinde sürüklenen dul bir kadının yaşamını komik bir dille anlatan oyun, tiyatroseverleri eğlenceye doyurdu.
Dekoru Tayfun Çebi’ye, kostümleri Funda Çebi’ye ve ışık tasarımı da Haluk Sayılır’a ait olan oyunda Müge Açıkdüşünenler, Kazım Güçlü, Didem Hun Liman, Günay Güney, Nihal Türksever, Ebru Ergüç, Uğur Serener, Eren Topçak, Fatih Ateş, Burhan Narınç, Altuğ Görgü, Hakan Demir, Gürkan Sargın ve Zafer Pamukoğulları rol alıyor.
Marmara Belediyeler Birliği’nin 2010 yılı değerlendirme toplantısı nedeniyle Bursa’da bulunan belediye başkanlarının da ilgiyle izlediği oyun, sanatseverlerden büyük alkış aldı.
Oyunun yazarı Ayşegül Çelik Şahin’in de katıldığı prömiyerde, Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Hüseyin Koçak ile Kültür Şube Müdürü Hüseyin Toprak, usta sanatçıları çiçek vererek tebrik etti.
Oyun, Şehir Tiyatrosu’nun diğer oyunlarıyla dönüşümlü olarak her hafta Perşembe ve Cuma günleri saat 20.30’da, Cumartesi günleri de saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde tiyatro severlerle buluşacak.
CİHAN
 

ummuhan

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
1 Eyl 2007
Mesajlar
12,943
Puanları
113
Ya sessizlik kardeş ben de kudurdu nasıl çıldırdı oldu diye baktımdı :)
 

ismail

Yeni
İhvan Üyesi
Katılım
3 Mar 2007
Mesajlar
20,475
Puanları
0
Yaş
42
MAŞALLAH gözünüzden kaçmıyor kudurdu ismini yazamadım:sweatingbul:
belki yazarda oyunun ismini çıldırdı koymuştur ama çarpıcı olsun diye öyle yazmıştır dedimdi...:)
 
Üst