kask sisteminin teminetı kira sutopaj vergisi kanunu

adams77

Kanalizasyoncu
aç kuranı oku
kaç ayet beşeri sistemle uyum içinde say bakim

Hocam sen ne kadar açık ve net konuşuyorsun ki?

Sen şunu diyorsun Allah 'ın kitabındaki kanun ve nizama ilave olarak insanların oluşturmuş olduğu kanın ve nizamı eklerim ve islam devletini kurar vergimi alırım.

kaç ayet beşeri sisteme uyumlu içinde ne demek!!

sen millet vekili seçiyorsun mecliste seni temsil etmeleri için gelin bakim buraya vekiller hemen bir referandum hazırlıyorsunuz. Halkın yüzde %99 müslüman olan bir ülke islam devleti ve şeriatına göre yönetilecek o kadar diyorsun. Buna gücün var mı?

Darul_Beka

Profesör
Hocam sen ne kadar açık ve net konuşuyorsun ki?

Sen şunu diyorsun Allah 'ın kitabındaki kanun ve nizama ilave olarak insanların oluşturmuş olduğu kanın ve nizamı eklerim ve islam devletini kurar vergimi alırım.

kaç ayet beşeri sisteme uyumlu içinde ne demek!!

sen millet vekili seçiyorsun mecliste seni temsil etmeleri için gelin bakim buraya vekiller hemen bir referandum hazırlıyorsunuz. Halkın yüzde %99 müslüman olan bir ülke islam devleti ve şeriatına göre yönetilecek o kadar diyorsun. Buna gücün var mı?
yok hocam öyle birşey demiyorum ben sadece kuranın tüm beşeri sistemleri reddettiğini kendine has düzen ortaya koyduğunu söylüyorum
son yıllardaki laiklik kuran uyumu sözlerini dehşetle izliyorum

Kaçak

Yeni
Iyide bunu neden benden alıyorsunuz ?
gelir elde eden ev sahibi

Yahayy

Kıdemli Üye
Iyide bunu neden benden alıyorsunuz ?
gelir elde eden ev sahibi
Ev sahibi vergi mükellefi olmadığı için her ay yatırmayla, beyannameyle uğraşamaz. Mükellef sensin, kiranın bir kısmını mülk sahibi yerine bana ödeyeceksin diyor devlet sana bu kadar

Kaçak

Yeni
Ev sahibi parayı eline alacak devlet gidip ondan alacak ...
benden tırtıklamakla dönmez düzen ...
devlet kimi denk getirdi onu öpüyor, AKP den eğitimden sonra beklediğim Maliye'nin iyileştirilmesi ...
makul mantıklı devlet geliri ...
Ben ayda proje çizmekten 5000 kazanıyorsam, giderim yok demektir ...
devlet % 40 veya daha fazlasına el koyar ...
gider yoksa hepsi kar der ...
ev gecindiriyorum desem banane der...
o gider değil ...

Kaçak

Yeni
Misal mevcut tüm muhasipleri 5 yıl içeri alacak vergi kaçırmak suçundan ...
istisnasız...

adams77

Kanalizasyoncu
Abi derdini kime anlatıyorsun :)

Yahayy

Kıdemli Üye
Ev sahibi parayı eline alacak devlet gidip ondan alacak ...
benden tırtıklamakla dönmez düzen ...
devlet kimi denk getirdi onu öpüyor, AKP den eğitimden sonra beklediğim Maliye'nin iyileştirilmesi ...
makul mantıklı devlet geliri ...
Ben ayda proje çizmekten 5000 kazanıyorsam, giderim yok demektir ...
devlet % 40 veya daha fazlasına el koyar ...
gider yoksa hepsi kar der ...
ev gecindiriyorum desem banane der...
o gider değil ...
Miyendis bey sen hiç Avrupa ülkelerinde Gelir Vergisini incelemeyi denedin mi? :)
Stopajın, dolaylı verginin kallavisini orda görürsün :)

Tamam iyi kazanıyorlar ediyorlar ama, bu kazanca olanak sağlayan devleti yüceltiyorlar ödedikleri vergi korkunç.

Bizde ki gibi saldım çayıra yok, tevsik, kayıt en ufak parada bile zorunlu.
Türkiye ne ki :)

Anlaşılmadı bi türlü stopaj :)
Örnek, itirazı olan söylesin.

Soruyorum şimdi
Sen işyerinin mülk sahibisin, 2014 de 2000 Tl net kira alıyordun devlet senden para istemedi. Tamam kardeş kiracın stopaj yapmış senin beyanname vermene gerek yok dedi.

2015 yılında da kaldırdım stopajı artık gelir vergisini direkt sen ödeyeceksin dedi, sen aldığın kiranın içinden 300 TL vergi ödeyeceksin aldığın kira 1700 e düşecek otomatikmen, sen kiracına kardeş artık kiran 2300-2400 mü diyeceksin neyse ya o da benden olsun mu diyeceksin?

ihvanistanbul

AkhenAton
Soruyorum şimdi
Sen işyerinin mülk sahibisin, 2014 de 2000 Tl net kira alıyordun devlet senden para istemedi. Tamam kardeş kiracın stopaj yapmış senin beyanname vermene gerek yok dedi.

2015 yılında da kaldırdım stopajı artık gelir vergisini direkt sen ödeyeceksin dedi, sen aldığın kiranın içinden 300 TL vergi ödeyeceksin aldığın kira 1700 e düşecek otomatikmen, sen kiracına kardeş artık kiran 2300-2400 mü diyeceksin neyse ya o da benden olsun mu diyeceksin?

Kardeş sen çık suriyelilere 2000 dolardan kiralayacağım diyeceğim.

Bence vergiden evvel şu kiralara bi el atsın devlet. İki sene evvel 400-500 olan yerler şimdi 1000-1500.
3000- 4000 olanlardan bahsetmek istemiyorum.

Yahayy

Kıdemli Üye
Kardeş sen çık suriyelilere 2000 dolardan kiralayacağım diyeceğim.

Bence vergiden evvel şu kiralara bi el atsın devlet. İki sene evvel 400-500 olan yerler şimdi 1000-1500.
3000- 4000 olanlardan bahsetmek istemiyorum.
@ihvanım kardeşim o apayrı bir konu zaten, pislik hainlikten başka bir şey değil... Hem fikiriz. Millet sadece araplara yönelik portföy yapıyor.

Lakin konu stopaj olduğu için konunun dışında, meskende stopaj yok biliyosun, o ayrı bir yara.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
sa ben bu konuyu acerke asas amacım türkiyedeki kask sistemine dikkat cekmekti.
cünkü bu konu tartışma buraramlarına aydın kimligi ile vatandaşı karartan karektersizlerin konusu degil hic degilse burada tartışılsında hak hukuk adına millette bi aydınlanma olsun elindeki oy silahını kullanarak adalet arasın hakkını savunsun haksızlık karşısında susan olmuyım istedim.
bu kanun cıktıgı günden bu güne gelmiş gecmiş en ehveni ser olan parti bile bu konuda bişey yapamadı yada yapamadı.
şindiki partilerin ise bu adaletsiz kanunu düzeltmek akıllarının ucundan bile gecmiyo.cünkü millet vekilleri kirada olan işyerlerinden fazladan kazaddıkları haramdan vaz gecemiyo cook tatlı gelmiş onlara.
bu düyada nasıl onların bu haksızkıgı kanun haline getirdiklerine şahit olduysak inşallah ahirettede yedikleri ateşe şahit oluruz.

naib45

Paylaşımcı
Web sitesi
www.facebook.com
sa arkadaşlar gecen hafta bu konuyla alkalı televizyonda konuşulduna ilk defa şahit oldum tgrt haberde Ziya Osman Açıkel in puramında Üsküdar esnaf odası başkanı doğru düzgün açılamalarda bulundu o puramın linkini bulamadım bulursam eklicem bi kardeşimiz bulurda eklerse mamnun olurum .