Karikatüristleri öldüren 2 kişi hakkında ne düşünüyorsunuz?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ferdi olarak harekete gerek yoktur diye düşünüyorum...

İslami güçlü devletin olmayınca, bu tür hareketler dünyadaki tüm müslümanlara "işkence" olarak dönüyor...

Meftuna katılıyorum.

FERT olarak her kafamızı kızdıran, her canımızı sıkan kişiyi infaz edebilir miyiz? Cezalandırabilir miyiz?

İslam FERDLERE ceza kesme yetkisi vermemiştir, dolayısıyla da oranın buranın basılıp İSLAM ADINA insanların öldürülmesi hem yanlıştır hem İslama, müslümanlara zarar vermektedir.

İlim Talebesi

Yasaklı

Niye orda görev kabul ettin diyebilir misiniz bu insana?

Eğer orda öldürülen Müslüman ise , bu kişinin neden orda görevlendirildiği konusu birçok düşünceye sebep olur.

1-Fransa veya Fransanın arkasındaki güç , o polisi oraya bilerek mi koydu?

2-Öldürülen gerçekten Müslüman mıydı? Yoksa öyle mi lanse edildi?

3-Aslında Müslümandı da , karikatüristleri bilerek savunuyor muydu?

gibi birsürü ihtimal var.Allah en doğrusunu bilir.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bir de Ahmet Davutoğlu nun Fransa ya gidişini ve yürüyüşe katılmasını Cübbeli Ahmet Hoca nın açıklaması bağlamında anlamaya çalışmak daha doyurucu olur kanaatindeyim lakin orada 5 milyon müslüman ve 5 yüz bin türk vatandaşı yaşıyor,Fransa daki saldırı öncesinde sanki olayın fitilini yakmaya çalışırcasına ,avrupa ülkelerinde camilere saldırılar olmuştu

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Merak ettiğimden soruyorum.Allah Resulu sav'e hakaret edenlerin dergisinde bir Müslümanın ne işi var.Hele de onları korumak için neden bulunur? Eğer böyleyse bu kişi hakikatte müslüman mıdır?

Sadece merakımdan sordum.

İstemeyerek de olsa mecburiyetten, görevli bir memur oluşundan, olabilir, müslüman biliriz... (Şahitliğim yok ama, faraza konuşuyorum)

O polisi bırakalım...

Türkiye'de askere gidenler ne yapıyor..?

İslam Şeriat Devleti'ni mi koruyorlar ve onun adına mı askerlik yapıp nöbet tutuyorlar..??

Buralar karışık ve ince...

Genellikle böyle bakılırken,

IŞİD bu durumda olanları (İster dergi nöbetinde olan müslüman olsun, isterse asker örneğimiz olsun farketmez) toptan çemberin dışına atıyor...

Ben te'vil yaparak çember içersinde tutmaya çalışıyorum müslümanı,

Onlar da te'vil yaparak çember dışına atıyorlar müslümanı...

Onların te'viline de 100'de 100 batıl te'vil diyemem... Onlarında haklılık payları vardır...

IŞİD'in te'vili hakkında olumlu söz etmeme mütenasip bir söz duyamazsınız başkalarından...

Çünkü onların bu gibi ince işlere aklı ermez...

Cübbeli de dahil... İyi hocadır ama işin buralarına aklı da ermez ilmi de...

Saygılar...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Meftuna katılıyorum.

FERT olarak her kafamızı kızdıran, her canımızı sıkan kişiyi infaz edebilir miyiz? Cezalandırabilir miyiz?

İslam FERDLERE ceza kesme yetkisi vermemiştir, dolayısıyla da oranın buranın basılıp İSLAM ADINA insanların öldürülmesi hem yanlıştır hem İslama, müslümanlara zarar vermektedir.

Haklısınız ben de sana katılıyorum ama,

IŞİD'i devlet kabul et etme, o kendisini devlet kabul etmiştir...

Onlar bunu yüklenmişse kendileri açısından bir şey diyemem...

Çünkü IŞİD sessiz kaldığım için, Tağut'lara karşı ses çıkarmadığım ve onların emrinden çalıştığımdan ötürü,

Dergiyi çıkaranlardan farklı görmüyor beni,

Ben kendimi örnek verdim yanlış anlamayınız diye,

Hal böyle olmasına rağmen IŞİD de söyleminde, en az benim için söyleminde, 100'de 100 haksızdır da diyemem...

Tağut'ların emrinde çalışmak Allah'ın istemediği bir ameliyedir...

Ne yapacağız bilemiyorum...

Allah bizleri müslümanlardan kılsın...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Eğer orda öldürülen Müslüman ise , bu kişinin neden orda görevlendirildiği konusu birçok düşünceye sebep olur.

1-Fransa veya Fransanın arkasındaki güç , o polisi oraya bilerek mi koydu?

2-Öldürülen gerçekten Müslüman mıydı? Yoksa öyle mi lanse edildi?

3-Aslında Müslümandı da , karikatüristleri bilerek savunuyor muydu?

gibi birsürü ihtimal var.Allah en doğrusunu bilir.

Bütün bu yazdıklarınız O MÜSLÜMANIN neden orda çalıştın diye suçlanmasına gerekçe olamaz değil mi?

İlim Talebesi

Yasaklı
Bütün bu yazdıklarınız O MÜSLÜMANIN neden orda çalıştın diye suçlanmasına gerekçe olamaz değil mi?

Olamaz.

Kısaca bu işin gerçek mahiyetini ancak Allah bilir.Herkes birşeyler söylüyor.

Ölen hakaretçilere üzülmüyorum.3-4 hakaretçi karikatüristleri öldü diye dünyayı ayağa kaldırdılar.Hergün İsrail'in öldürdüğü insanları da kulaklarını tıkayarak gözlerini başka tarafa çekerek görmezden gelirler.

Boşuna dememişler : Domuzdan post, Gavurdan da dost olmaz.

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
Hilafet devletinde bütün suçluların cezasını,kısasa kısaslarını tekbaşına ferdi olarak yapılmaz.Onun kararını ancak kadı (hakim) verir.Eğer mesele çok büyük ise, şar'inin (fetva-şûra makamı veya Osmanlı'da ki gibi şeyhülislam) fetvasınca yazılı ve imzalı beyanatla halifeye bildirilir.Halife de gereğini yerine getirmiş olur.

Eğer bu kısasa kısas, ferdi olsaydı millet birbirine korkunç derecede düşman olurdu.Bu da toplumun tamamen çöküşü olup asayiş ve huzurun tamamı yok olurdu.Şeriat bunun için ferdi veya keyfi misilleme hareketlerine asla izin vermez..

Mesela bir kimse, bir kimseyi haksız yere öldürse maktul olanın bedelini, kadı vermiş olduğu kararla canı ile(kısasa kısas yapılarak) veya bedeli karşılığında para ile ödettirilir.

Hilafet devleti katili bağışlamaz.Ancak maktülün sahipleri "katili bağışlıyoruz, serbest bırakılsın!" derse bağışlanır.Bu konu biraz uzundur ama fazla uzatmayacağım.Şimdilik bu kadar yeter...

Kadir Razlık

Kısıtlı Erişim
Kafirler düşündüler, düşündüler Müslümanlar'ı nasıl tahrik edip, iç Savaş'a sürükleriz dediler, ve Peygamber efendimize hakaret ettiler. Cahil Müslümanlar da bunların hilelerine aldanıp, şimdilerde ortalığı yakıp, yıkıyorlar. Onlar için, üç beş tane Hristiyan ölmüş önemli mi? Yapmayın, Kâfirlerin hilelerine, oyunlarına aldanmayın. Peygamber efendimize, kendi zamanında, kendi Amca'sı hakaret etti. Efendimiz aleyhisselam hiç tepki vermedi. Aksine hidayetleri için düa etti.
Vehhabiler, Selefiler denilen bozuk fırkalar, (efendimize hakaret ettiler. Hesap soracağız) diyerek, sağda solda çapulculuk yapmalarının islamiyette yeri yoktur. Siz kimsiniz? Peygamber mi haşa? Onun (aleyhisselam) verdiği tepkiye bakın, sizin yaptıklarınıza bakın! Cahil kimselerde bunun (islâmiyet) olduğunu zannediyor.
Bunlar tamamen İslamiyet'i kötü göstermek kastı ile kötü kimseler tarafından tezgâhlanan oyundur. Onları öldürmek yerine, efendimiz aleyhisselamın örnek hayatını anlatan kitaplar hediye edilmiş olsaydı, onların böyle terbiyesizlik yapmalarına rastlamayacak belki Müslüman olacaklardı.
Allahü Teala kuranda mealen, (onların tanrılarına [putlarına] sövmeyiniz.) buyuruyor. Bu bir ölçüdür. Niye? Çünkü, onlarda kalkıp, Allah'a söverler. Evet puta sövmenin bir zararı olmaz ama Kalkıp Allah'a sövmeye sebebiyet verdiğimiz için mesul oluruz.
Kafilere aldırış etmeyiniz. Hilelerine aldanmayınız. Kimsenin canına, malına zarar vermeyiniz. Onlara kitaplar hediye ederek, islâmın güzel ahlakını göstermeliyiz!

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Hilafet devletinde bütün suçluların cezasını,kısasa kısaslarını tekbaşına ferdi olarak yapılmaz.Onun kararını ancak kadı (hakim) verir.Eğer mesele çok büyük ise, şar'inin (fetva-şûra makamı veya Osmanlı'da ki gibi şeyhülislam) fetvasınca yazılı ve imzalı beyanatla halifeye bildirilir.Halife de gereğini yerine getirmiş olur.

Eğer bu kısasa kısas, ferdi olsaydı millet birbirine korkunç derecede düşman olurdu.Bu da toplumun tamamen çöküşü olup asayiş ve huzurun tamamı yok olurdu.Şeriat bunun için ferdi veya keyfi misilleme hareketlerine asla izin vermez..

Mesela bir kimse, bir kimseyi haksız yere öldürse maktul olanın bedelini, kadı vermiş olduğu kararla canı ile(kısasa kısas yapılarak) veya bedeli karşılığında para ile ödettirilir.

Hilafet devleti katili bağışlamaz.Ancak maktülün sahipleri "katili bağışlıyoruz, serbest bırakılsın!" derse bağışlanır.Bu konu biraz uzundur ama fazla uzatmayacağım.Şimdilik bu kadar yeter...

Açıklamanıza bir şey diyeceğimiz yoktur...

Lakin, açıklamanızla IŞİD örtüştüğünü ifade ediyor ve kaç kez de ifade etti, bizler hilafet devletiyiz diye,

Benim, senin, onun, onları kabul etmememizin bir anlamı yoktur öyle değil mi..?

Ya onlara biat edeceğiz ya da onlarla savaşacağız ya da arada kalacağız...

Selamlar...

DESIFRE

Yasaklı
Bir de Ahmet Davutoğlu nun Fransa ya gidişini ve yürüyüşe katılmasını Cübbeli Ahmet Hoca nın açıklaması bağlamında anlamaya çalışmak daha doyurucu olur kanaatindeyim lakin orada 5 milyon müslüman ve 5 yüz bin türk vatandaşı yaşıyor,Fransa daki saldırı öncesinde sanki olayın fitilini yakmaya çalışırcasına ,avrupa ülkelerinde camilere saldırılar olmuştu

Ben almanya da Dogdum Büyüdüm ve Halen almanya da Yasamaktayim almanlar hicbir zaman Türkleri kabul etmedi istersen agzinla kus Tut bunu Degistirmez Yüzüne Gülerler haklisin derler iki alman bir araya Gelse gercek Yüzünp Gösteriller

Yok efendim Davutoglu almanya da Yurt disinda ki Türkler icin gitmis mis 90 Yildir Refah Partisi haric Tüm Partiler yok efendim söyleymis böyleymis bunu yapmamizb gerekir diyerek Yalakalik yapmistir akp de onu yapiyor suan

degil Davut oglu herkez onlardan olmadigi süre agzi ile kus tutsa durumu degistirmez

Yapilacak birsey varsa oda sende karikatür dergisi cikaracaksin onlarin degerlerine dokunacaksin hani diyorlar ya fikir ve basin özgürlügü diye al sana basin özgürlügü diyerek suratlarina patlatacaksin karikatürleri

öyle lafla degil davutoglu ve erdoganin yaptigi gibi

onlar görmüyormu sanki Erdoganin sadece lafta ve gösteriste yaptigini ?

Almanlar ile konusuyorum gülüyorlar ciddiye bile almiyorlar erdogani

İlim Talebesi

Yasaklı
Adamları evlerinde gizlice öldürsülerdi durum nasıl olurdu acaba?

MÜTEŞEKKÜR

Kıdemli Üye
10917080_802244976537240_1409344919807424759_n.jpg

Allah razı olsun bu sayın milletvekilimizden...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ben almanya da Dogdum Büyüdüm ve Halen almanya da Yasamaktayim almanlar hicbir zaman Türkleri kabul etmedi istersen agzinla kus Tut bunu Degistirmez Yüzüne Gülerler haklisin derler iki alman bir araya Gelse gercek Yüzünp Gösteriller

Yok efendim Davutoglu almanya da Yurt disinda ki Türkler icin gitmis mis 90 Yildir Refah Partisi haric Tüm Partiler yok efendim söyleymis böyleymis bunu yapmamizb gerekir diyerek Yalakalik yapmistir akp de onu yapiyor suan

degil Davut oglu herkez onlardan olmadigi süre agzi ile kus tutsa durumu degistirmez

Yapilacak birsey varsa oda sende karikatür dergisi cikaracaksin onlarin degerlerine dokunacaksin hani diyorlar ya fikir ve basin özgürlügü diye al sana basin özgürlügü diyerek suratlarina patlatacaksin karikatürleri

öyle lafla degil davutoglu ve erdoganin yaptigi gibi

onlar görmüyormu sanki Erdoganin sadece lafta ve gösteriste yaptigini ?

Almanlar ile konusuyorum gülüyorlar ciddiye bile almiyorlar erdogani
Almanya da doğman senin mesuliyetin değil lakin bahsettiğin şartlar mevzu olduğuna göre hala Almanya da yaşıyorsan ve Almanlar ı tarif ediyorsan bu şekil sana orada yaşa diyen yok !Türkiye de yaşayan insanlar nasıl fikir ayrılıkları yaşıyorsa ,senin bakış açına sahip olmayan haddinden fazla insan var!

Refah partisini gördük şu anda kendilerini devam olarak gören partinizin 28 şubat mgk sını daha onurlu görüyor,en büyük milli görüşçü Atatürk diyor,28 şubat ve sonrası içinizde bu forumda paralel haysiyetsizler denilen medyanın ipiyle kuyuya iniyor,ergenekon ve balyoz için kraldan çok kralcı oluyor.

Agzi ile kus tutsa durumu degistirmeyeceksin ama karikatür dergisi çıkıp adamların ipiyle kuyuya inip değerlerine saldıracaksın:)Almanlar da sana gülecek:)

Evet Erdoğan ı görüyorlar ve gezi parkında 10 saat canlı yayın yapıp gülüp geçiyorlar!
Senin konuştuğun almanlar ı sen en başta tarfi etmişssin zaten Yüzüne Gülerler demişsin
Senin yüzüne gülebilirler normal :)Kendi aralarında gerçek yüzlerini gösteriyorlar ,sana tavsiyem onları güldürmeye devam et hatta stand up yap kahkaha attır ellerinde ki senin gibiler kıymetli onlar için,hatta kendi ülkenin forumlarına koyduğun youtube videolarında Davutoğlu nasıl rezil oldu tarzı paylaşımları almanya daki forumlarda da yap ki nasıl bir GÖRÜŞÇÜ olduğunuz anlaşılsın,birlikte güle güle eğlenin ,biz gerçek yüzleriyle uğraşırız dert etme:)

DESIFRE

Yasaklı
Ben Almanya da ki almanlari tarif ederken Durumumdan sikayet etmedim sizden iyi durumdayim elhamdulillah buda ayri bir konu sap ile samani karistirmayalim

Refah Partisi 28 subat kararlarini daha onurlu görüyor derken kac kisiyi icerde tutabildiniz ?

Paralel demisin 12 Yil Onlarin ipi ile kuyuya inen salaklar ortada bu salakligii gösterenler birilerini onlarla birlikte olmdugunu iddia edecek yüzü nereden buluyor anlamis degilim

Ergenekon ve Balyoz demisin hangi Yüzle diyorsun anlayamiyorum kac kisi kaldi iceride ?

Paralel ile birlikte oldunuz abd Karsiti askerleri iceri aldiniz simdide kazik yiyince paralelden kimse kalmadi iceride

paralel ugruna Pkk yida unuttunuz Yaziklar olsun size

,,Agzi ile kus tutsa durumu degistirmeyeceksin ama karikatür dergisi çıkıp adamların ipiyle kuyuya inip değerlerine saldıracaksın Almanlar da sana gülecek,,

Ne yapacaktik Yürüyüslerine katilip Kucaklanmayinca Pismis kelle gibi siritaydikmi ?

evet sözümün arkasindayim adamsan dergi cikar dokun onlarin degerine ondan sonra fikir ve basin özgürlügünden söz edeceklermi

demisin onlarin durumuna mi ineceksin diye sizler iniyorsunuz bircok yerde birilerin durumuna buradami inemiyorsunuz ?

garip70

Ordinaryus

Biz ölüm fetvası verecek makamlar değiliz. Peygamberimize hakaret eden birinin katledilmesi, bıçağın kemiğe dayandığını gösterir. Ayrıca peygamber sevgisi ve aşkını gösterir. Peygamber düşmanlarının öldürülmesinin yasa ile fetva ile alakası yok. Bu durumda, ferdler ceza kesmişler diyemeyiz. Bizim dinimiz bize peygamber sevgisinin anne, baba ve candan daha fazla olması gerektiğini emreder. ''Ya Ömer, beni kendi canından bile daha çok sevmedikçe..... '' Hatırladınız mı?
Ayrıca bir anekdot daha: İki kişi Hz. Ömer'e gelir ve aralarındaki dava hakkında karar vermelerini ister. Hz. Ömer sorar: ''Benden önce başkasına gittiniz mi?'' ''Evet, Peygambere gittik ama bu kabul etmedi.'' Hz. Ömer içeri girer ve kılıcını alarak gelir. Peygamberimizin hükmünü kabul etmeyenin başını gövdesinden ayırır. Ve der ki: ''Peygamberin hükmüne razı olmayana ben böyle hükmederim.''

Şimdi eğri oturalım doğru konuşalım. Hz.Ömer Peygamberimizin zamanında ölüm hükmü verirken peygamberimize saygısızlık mı etti? Bu duygusal bir şey... Hiç bir mahkeme karikatüristler hakkında ölüm fetvası vermese de, yeryüzündeki herhangi bir müslümanın vicdanı rahat durmayacaktı. Rahat durmayacak olan bir müslümanın vicdanını sorgulamayın artık.

Böyle bir soruyu sormanızı talihsizlik olarak görüyorum. Biz peygamberimizi ölümüne seviyoruz. Peygambere hakareti, her kafamızın kızmasına nasıl benzetebilirsiniz onu da anlamış değilim. Her canını sıkan, kafanı kızdıran kişi öldürülmez. Ama iş peygambere hakarete varırsa durum değişir. O zaman olacaklar konusunda vicdanı sızlayanları yargılayamazsınız. Yeryüzünde hiç kimse peygamberimize hakaret edemez. Hakaret edenlerin avukatlığını yapmayı bırakın. Yeterince gayrı müslüm avukat var zaten.

Dergide öldürülenlerin arasında MÜSLÜMANLAR da varmış, onlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu kardeşimizin orada bulunması talihsizlik. Polis olarak görev yapıyordu. Vadesi gelmiş demek ki... Orada bir orman yangını çıktı, kuruların yanında yaş da yandı... Müslüman kardeşimize Allah rahmet eylesin. Niyetine göre haşrolunur.

Bu saldırıyı her hangi bir hıristiyan yapsaydı ne olacaktı? Bu kadar yaygara çıkacak mıydı? Norveç miydi, isveç miydi bir adam katliam yaptı, ne oldu? Hıristiyan terörü dediler mi?

garip70

Ordinaryus
oranın buranın basılıp İSLAM ADINA insanların öldürülmesi hem yanlıştır hem İslama, müslümanlara zarar vermektedir.

İslam coğrafyası kan ağlıyor. Siz tutmuş üç Peygamber düşmanını öldürünce İslama zarar veriyoruz diyorsunuz. Adamlar kan döküyor kan. Hiç bir tanesi çıkıp ta Hıristiyanlığa zarar veriyoruz diyor mu? Hangi yahudi çıkıp ta, filistinde çocukları öldürmeyin, yahudiliğe zarar veriyorsunuz diyor.

Bu Hakka karşı batıl savaşı, şeytanın Adem as yüzünden kovulmasıyla başladı. Sen ister gül at, ister başlarını okşa... Dinini onlara vermedikçe yürekleri soğumayacaktır. Siz ne zararından bahsediyorsunuz?

İslam ülkelerinin halini görmüyor musunuz? Daha ne gibi bir zarar verebilirler? Daha ne yapacaklar? Bir müslümanın artık kaybedecek neyi kaldı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Biz ölüm fetvası verecek makamlar değiliz.

Arkadaşım:

BİZ ÖLÜM FETVASI VERECEK MAKAMLAR DEĞİLSEk o zaman uzatmanın manası yok, ne diye uzatıp başka başka bahaneler sıralıyorsun.

İSLAMİ olandan bahsediyoruz, DİNİMİZE UYGUN OLMASI GEREKENDEN bahsediyoruz.

madem bizler fetva verecek makamda değilsek hele hele herhangi bir kişinin ÖLÜM FETVASINI VERECEK makamda değilsek o zaman bu ölümleri de onaylamamamız gerekmez mi?

Ya bu cümleye inanarak yazmadın, ya da bu cümleye inanıyorsan yazının devamı yanlış.

B

bamda

Guest
Bu aylemi yapandan allah razı olsun.Ben eylemleri yapanları haklı buluyorum.kendi vatanlarından oldular.teknelerle avrupaya kaçmaya çalışıyorlar.Avrupada bu zulmu seyrediyor.Başka ne olmasını bekliyorduki.?