Kardeşim Esad! Loading...

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Kuran eğip bükücüsü olduğunuzu gözlemlediğim üzre, siz bir de bu hal üzere iken, kalkıp kuran ayeti ile kendinize alakasız dayanak mı sağlayabileceğinizi sanmaktasınız? esedcisin anladık.
Ya hu arkadaş! Şu forumda okuduğunu anlayan ve ya sorgulayan aklı başında kimse yok mu?

Kardeşim sen o ayeti neden paylaştığımı biliyor musun? Suriye'de yaşayan Alevi toplumunu kötüleyip tekfir etmeye çalıştığı için paylaştım. Alevilik hakkındaki paylaşımlarıma rağmen aynı üslubu devam ettiriyor. Esası filan da değilim. Sadece hakk'tan yanayım.

Umarım anlamışsındır. Gerçi seninde tekfircilerden aşağı kalır bir yanın yok.

Son düzenleme:

seringel

İhvan Forum Üye
%10 la %90 a hükmetmek başlı başına bir kötülük karinesidir zaten. Şayet babandan kalan bir şirket ise, suriye toprağı ve tapunda varsa sözlerimi geri alacam.
Ayrıca yazdıklarıma cevap vermek yerine, konuyu alakasız bir cevapla geçiştirmeniz de sizin nasıl bir ''hakk'' tan yana olduğunuzu gözler önüne sermiştir.

Siz seçiminizi 1. Dünya savaşında yapmışsınız zaten. Suriye olarak.. Ya suriye kimliklilere adil bir sandık koyacaksınız veya ülkenizi o zaman ki Fransız veya İngilizlere teslim edeceksiniz. Onlar size bir demokrasi verecekler. Krallık istemezük diye osmanlıya baş kaldırıp. Sonra kalkıp suriye halkının demeokratik yollara seçmediği esed gibi bir diktatörü nasıl savunabilirsiniz?

Son düzenleme:

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
%10 la %90 a hükmetmek başlı başına bir kötülük karinesidir zaten. Şayet babandan kalan bir şirket ise, suriye toprağı ve tapunda varsa sözlerimi geri alacam.
Ayrıca yazdıklarıma cevap vermek yerine, konuyu alakasız bir cevapla geçiştirmeniz de sizin nasıl bir ''hakk'' tan yana olduğunuzu gözler önüne sermiştir.

Uygun bir üslupla tartışmayı kabul edersen, seninde dediğin gibi konuyu masaya yatıralım.

Suriye ile ilgili bazı gerçekleri bilmiyorsun.

seringel

İhvan Forum Üye
üslup derken? Hakaret mi ettim? Hayır! Bak global dünyada yaşıyoruz. Sende görüyorsun ki dünyada kabul görmüş bir ''ifade ve fikir hürriyeti'' gerçeği var. Hakaret etmedim. Etsem bile sen kendine göre çizdiğin sınırlardaki bir üsluba beni davet mavet edemezsin. Senin batıl dünyana ben girmek zorunda değilim. Gayet net %10- %90 ı bombalıyor.
tartışacak bir şey yok, ben gayet açık yazılacakları gayet net yazdım.

Başka arkadaşlarla devam edebilirsin. Belki onlar ikna olurlar.

Medeni ve Siyasi Haklara ilişkin Uluslararası Sözleşme
19. maddeyi şöyle açıklar:

1. Herkes engel olmaksızın fikirlere sahip olmalıdır.
  2. Herkesin ifade özgürlüğü hakkı olmalıdır; bu hak, her türlü bilgi ve fikirleri sınır olmaksızın, sözlü, yazılı, basılmış, sanat veyahut da herhangi dilediği bir medya ortamıyla öğrenme, alma ve verme hakkıdır.
  3. 2. bölümdeki haklar özel haklar ve sorumluluklar getirir. Bu doğrultuda bazı limitler kanunlar tarafıyla uygulanabilir:
a) Başkalarının haklarına ve şöhretine saygı;
b) Ulusal güvenlik, halk düzeni, veyahut da halk sağlığı ve huzuru.

20. madde de; şiddet propagandalarını yasaklar.

19. maddenin üçüncü bölümünde belirtilen iki bend, gerek monarşik, gerek militarist, gerek muhafazakar rejimlerin talepleri doğrultusunda eklenilmiştir.

Açıkça görüldüğü üzere global demokratik dünyada, demokrasi ile yönetilen ülkelerde,

Robert De Niro büyüğümüzünde ifade ettiği üzre ''f*ck you'' özgürlüğü vardır.

Daha :rolleyes:da anlamadıysan yapacak bir şey yok!

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Ya hu arkadaş! Şu forumda okuduğunu anlayan ve ya sorgulayan aklı başında kimse yok mu?

Kardeşim sen o ayeti neden paylaştığımı biliyor musun? Suriye'de yaşayan Alevi toplumunu kötüleyip tekfir etmeye çalıştığı için paylaştım. Alevilik hakkındaki paylaşımlarıma rağmen aynı üslubu devam ettiriyor. Esası filan da değilim. Sadece hakk'tan yanayım.

Umarım anlamışsındır. Gerçi seninde tekfircilerden aşağı kalır bir yanın yok.

yürü git mihrac uralın uşağı seni.Suryedeki alevileri tekfir etmişim.tekfir etmeye gerek mi var alayı su katılmamış kafirdir.şu yahudilerin katlettiği müslümanların binlerce katından fazla insan müslüman öldürdünüz suriyede hala kalkmış bana mihracı muhtarı adamlarını savunuyor.o hizbullat denen aşağlık örgütte esedte iran milisleride hepisi cehennemdedir..

cemaliii

Kıdemli Üye
Mahalledeki muhtar ve adamları mahalledekilerin ırzına geçiyorsa başka mahallede oturan akrabalarının mahallede zulüm görenlere yardım etmesi haktır

Amerika mı akrabaları? Fransa mı? İngiltere mi? Mezhepçi bakış açısıyla baktığın zaman ancak böyle şaşı görürsün.elin kanadalısı koşarak suriyeye gelip ışide katılıyor. Kanadalı Akraba mı ajan mı? Suriyedeki her örgüt bir istihbarat servisinin taşeronluğunu yapıyor.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Bu şart ileri süren Çavuşoğlu bunun oluşmayacağını bilerek bu ifadeyi neden kullanıyor saygılar:)Gazeteci soru soruyor ve Çavuşoğlu siyasi bir cevap veriyor:)
:)Ağlanacak halimize gülüyoruz artık.Kabak gibi ortada olan mevzuyu bile algılamaktan noksan insan topluluklarının olması üzüntü verici!Dış işleri bakanı bunun için bile açıklama yapmak zorunda kalıyor.Ne yapalım klavye delikanlıların hali ortada ,idare edeceğiz artık..............

Çavuşoğlu'ndan Esed açıklaması

Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Biz hiçbir zaman, 'Esad'ın yaptıklarını tasvip ettik' demedik, demeyeceğiz de. Bize sorulan soru; 'adil bir seçimi Esad kazanırsa onunla çalışır mısınız ' 'Böyle bir seçim olduğu sürece herkes durumu gözden geçirir' dedim. 'Esad ile çalışacağız' ya da 'Esad'ı tasvip ediyoruz' anlamında söylemedim."

Çavuşoğlu'ndan Esed açıklaması

seringel

İhvan Forum Üye
Amerika mı akrabaları? Fransa mı? İngiltere mi? Mezhepçi bakış açısıyla baktığın zaman ancak böyle şaşı görürsün.elin kanadalısı koşarak suriyeye gelip ışide katılıyor. Kanadalı Akraba mı ajan mı? Suriyedeki her örgüt bir istihbarat servisinin taşeronluğunu yapıyor.

Kerkenez
28 Temmuz 2013 Y. Özdil

55eb2a0ef018fbb8f8af7ac3

30 senedir bu memlekette gazetecilik yapıyorum, ilk defa kerkenez röntgeni gördüm. Siz de görün diye fotoğrafını iliştiriyorum.

Nedir derseniz... Sayın ahalimiz Elazığ’da kerkenez buluyor. Ayağına halka takılı. Göç yollarını takip için kullanılan rutin yöntem. Üstünde Tel Aviv filan yazıyor. Aha İsrail casusu yakaladık diyorlar, kafese koyup koştura koştura kaymakama götürüyorlar. Kaymakam n’aapsın, kerkenezi MİT’e teslim edecek hali yok, Orman Müdürlüğü’ne teslim ediyor. Yok öyle... Sayın ahalimiz casusun peşini bırakmıyor, n’ooldu bizim casusun akıbeti diye hesap soruyor.

*

Kerkenezi sorgulasan, ciyk diyor, başka bi şey demiyor. Kerkenezce bilen de yok. İyisi mi diyorlar, biz bu kerkenezi Fırat Üniversitesi’ne götürelim, röntgenini çektirelim, ciğerine böbreğine bakalım, iç organlarına gizlediği kamera, dinleme cihazı falan var mı, kontrol edelim. Hayvancağızın kanatlarını ayaklarını çarmıha gerer gibi açıyorlar, yukarıda gördüğünüz röntgen filmini çekiyorlar.

İşin ekstra hazin tarafı... Ancak internet ortamında büyüterek baktığınızda görebilirsiniz ama, röntgenin sol üst köşesinde hastanın adı, dosya numarası, röntgenin çekildiği tarih ve saat yer alıyor. “Hastanın adı” olarak ne yazıyor biliyor musunuz?
İsrail Ajanı yazıyor!

*

Talihsiz kerkeneze alenen yargısız infaz yapılıyor, henüz suçu sabit değilken Fırat Üniversitesi’nin kayıtlarına adıyla soyadıyla İsrail Ajanı olarak giriyor.

*

Neyse... Bağırsağına kursağına filan güzelce bakıyorlar, röntgen temiz çıkıyor. Orman Müdürlüğü resmi duyuru yayınlıyor, kerkenezin üzerinde “herhangi bir cihazın olmadığını” açıklıyor. Kerkenez ak’lanıyor, doğaya salınıyor.

*

PKK’lılar elde Kalaşnikof cirit atıyor, şehitlik açıyor, yol kesiyor, trafik kontrolü yapıyor, kameralara poz veriyor, Suriye sınırı folofoş olmuş, giren çıkan trafiği Boğaz köprüsünden daha yoğun, lunaparklarda havalı tüfekle vurulan plastik ördeklere döndük, topraklarımıza bi gün havan mermisi düşüyor, bi gün roket...

*

Sayın ahalimiz hâlâ kerkenezin röntgenini çekiyor, içine bakıyor, ki, mikroçip filan olmasın.

Uzun lafın kısası... Allah sonumuzu hayretsin kardeşim.

Kerkenez

Ey iman edenler! Zannın bir çoğundan çekinin, çünkü zannın bazısı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın, kiminiz kiminizi arkasından çekiştirmesin! Sizden biriniz kardeşinin ölü halindeki etini yemek ister mi hiç? Demek tiksindiniz! O halde Allah'tan korkun, çünkü Allah, tevbeyi çok kabul edendir. Çok bağışlayıcıdır. Hucurat, md.12

Demekki neymiş? Bu kamucufetönün en belirgin özelliği; birey kişilerin kusuru olmamasına rağmen kusur uydurup, bu uydurdukları kusurlarını bilerek ve isteyerek ranti amaçla fişlemesi- kasetmontajcılığıymış. Kimse kişilerin özel hayatını gözetleyemez montajlayamaz, dedikodusunu yapamaz. Anayasaya aykırı elde edilmiş delillerle suçlu yaratamaz.

Dolayısı ile, bu kripto fetonurcu' ların, devletin arkasına sığınarak veya devlet üniforması ile geçmişte ve halen devam olunan hukuk dışı, diğer sivil kendi halindeki birey/ insanların mahremini gözetleyenlerin(isterse devlet görevlisi olsun fark etmez) acınacak ezik halleri ile başbaşa bırakmak lazımdır. Er yada geç onlar hasedlerinden çatlayacaklardır.

Son düzenleme:

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
üslup derken? Hakaret mi ettim? Hayır! Bak global dünyada yaşıyoruz. Sende görüyorsun ki dünyada kabul görmüş bir ''ifade ve fikir hürriyeti'' gerçeği var. Hakaret etmedim. Etsem bile sen kendine göre çizdiğin sınırlardaki bir üsluba beni davet mavet edemezsin. Senin batıl dünyana ben girmek zorunda değilim. .
Evet, hakaret ettin. Hakaret ve aşağılama, ifade ve fikir hürriyetine girmez.

Medeni Kanun, 24. maddesi hükmünde, kişiyi, onuruna, şeref ve haysiyetine karşı saldırılar karşısında korumaktadır. Kişi; başkalarından, onuruna, şeref ve haysiyetine saygı gösterilmesini isteme temel hakkına sahiptir.

Daha önceki yorumunda konuyu masaya yatırıp tartışmamızı istiyordun ama tartışmayı kabul edince birden geçersiz bahane ileri sürerek vazgeçtin.
Bu durumda senin iddialarının yalan ve iftiradan başka bir şey olmadığı ortaya çıkıyor. Yani, asıl senin Dünya'n batıl oluyor.

Ayrıca üslup ve tavırlarının "alanyali07" isimli üyeyle aynı olması da şüphe uyandırıyor.

Gayet net %10- %90 ı bombalıyor.
tartışacak bir şey yok, ben gayet açık yazılacakları gayet net yazdım.
Suriye Hükümet'nin %90'ı ve ordunun %80'i Sünnilerden oluşuyor. Ayrıca halkın yönetime desteği de var.
Yani bu iddian da çürümüş oluyor.

Gerçek şu ki, Suriye halkı ve ordusu; ABD-İsrail destekli tekfirci-bölücü teröre karşı mücadele ediyor.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye

Medeni Kanun, 24. maddesi hükmünde, kişiyi, onuruna, şeref ve haysiyetine karşı saldırılar karşısında korumaktadır. Kişi; başkalarından, onuruna, şeref ve haysiyetine saygı gösterilmesini isteme temel hakkına sahiptir.

Daha önceki yorumunda konuyu masaya yatırıp tartışmamızı istiyordun ama tartışmayı kabul edince birden geçersiz bahane ileri sürerek vazgeçtin.
Bu durumda senin iddialarının yalan ve iftiradan başka bir şey olmadığı ortaya çıkıyor. Yani, asıl senin Dünya'n batıl oluyor.

Ayrıca üslup ve tavırlarının "alanyali07" isimli üyeyle aynı olması da şüphe uyandırıyor.

Suriye Hükümet'nin %90'ı ve ordunun %80'i Sünnilerden oluşuyor. Ayrıca halkın yönetime desteği de var.
Yani bu iddian da çürümüş oluyor.

Gerçek şu ki, Suriye halkı ve ordusu; ABD-İsrail destekli tekfirci-bölücü teröre karşı mücadele ediyor.

suriye halki destek veriyor öylemi hani şu 4 milyonu ulkemizde olan halk hani idlip fk bölgesinde 3 milyona ulaşan haltan bahsediyorusn herhalde hani babadan oğluna miras bıraktığı hama katliyamlarına maruz kalan halk destekliyor öylemi hani şu kimyasal gaz sıkılan aynı anda çoluk çocuk binlercessi ölen halktan bahsediyorsun herhalde.Suriye ordusuymuş ulan suriye ordusu diye ordumu kaldı karekter yoksunları.suriye ordusu dediğin şebihalardan oluşan haşdi şabi türevi it sürüsünden farksız yapılardan oluşuyor nerde suriye ordusu hizbullat denen lanetli örgütmü yoksa altına yattığınız rus askerlerimi suriye ordusu.

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
yürü git mihrac uralın uşağı seni.Suryedeki alevileri tekfir etmişim.tekfir etmeye gerek mi var alayı su katılmamış kafirdir.şu yahudilerin katlettiği müslümanların binlerce katından fazla insan müslüman öldürdünüz suriyede hala kalkmış bana mihracı muhtarı adamlarını savunuyor.o hizbullat denen aşağlık örgütte esedte iran milisleride hepisi cehennemdedir..
Kullandığınız dil, fikir namusundan uzaktır. Mihraç Ural gibi eli kanlı bir terörist üzerinden forum üyelerine hakaret edemezsiniz. Ayrıca kimin müslüman kimin kâfir olduğunu tespit etmek size düşmedi. Kendisi müslüman olduğunu söyleyen herkes müslümandır.

Lütfen üslubunuzu düzeltiniz. Aksi taktirde bu mahallede ki asayişi, sizi siteden uzakaştırarak ben sağlayacağım.

Edit: Mirahç Ural'ı savunduğuna şahit olmadım. Varsa böyle bir durum şikayet edin gereğini yapalım.

Son düzenleme:

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Bi husben,
Siz hayal dünyanızda yaşamaya devam edebilirsiniz. Ancak, gerçekler sizin hayal dünyanızdan farklıdır ve değişmez. Bu konularda araştırma yaptım ve gerçeğin anlatılanlardan farklı olduğunu gördüm.

Yüce Allah Kur'an-ı Kerim'de şöyle buyurmuş;
"Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat 6)

Suriye konusundaki gerçekler sizin düşündüğünüz gibi değildir. Sizden ricam doğruyu araştırıp öğrenmenizdir.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Kullandığınız dil, fikir namusundan uzaktır. Mihraç Ural gibi eli kanlı bir terörist üzerinden forum üyelerine hakaret edemezsiniz. Ayrıca kimin müslüman kimin kâfir olduğunu tespit etmek size düşmedi. Kendisi müslüman olduğunu söyleyen herkes müslümandır.

Lütfen üslubunuzu düzeltiniz. Aksi taktirde bu mahallede ki asayişi, sizi siteden uzakaştırarak ben sağlayacağım.

Edit: Mirahç Ural'ı savunduğuna şahit olmadım. Varsa böyle bir durum şikayet edin gereğini yapalım.

ovvv çok korktum yahu adam islam halifelerine hakaret ediyor dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz ben mihrac uralın uşağı demişim hakaret oluyor öylemi sor bakalım adamına mihraç ural hakkında ne düşünüyor diye.

yahu sen kendini ne zannediyorsun mahalle muhtarı mı.karakol amiri mi?ne ayaksın sen beni siteden uzaklaştıracakmış hadi durma uzaklaştır

sen anca kafirleri aklarsın aklınca örnek nietchzse denen kafirve türevleri. rengin renkli diye kendini üstün felanda görme karşımıza reelde çıkarsan aynı uslubu kullanabilecekmisin merak ediyorum hadi şimdi engelle ne yapacaksan yap

bi husben

Kıdemli Üye
sen ve senin gibi modlar yüzünden koca ihvanforumda 3 5 kişi kaldı kendinizi egonuzu tatmin etmeye devam edin tey Allahım engelemekle tehdit ediyor.1 milyondan fazla insanın katilini gelmiş burda savunuyor aaaa olurmu o müslüman sizin müslümanlık anlayışınızı seveyim
fikir namusuzluğu sana daha çok yalışıyor kafirleri temize çıkarmak katilleri savunanlara ses çıkarmamak fikir namusuzluğunun zirvesidir.
aslında kafire kafir katile katil diyemeyenler namusuzun ta kendisidir.

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
ovvv çok korktum yahu adam islam halifelerine hakaret ediyor dut yemiş bülbüle dönüyorsunuz ben mihrac uralın uşağı demişim hakaret oluyor öylemi sor bakalım adamına mihraç ural hakkında ne düşünüyor diye.
İlk üç halifeyi yüceltebilmek için Allah ve peygambere iftira atıp yalan söyleyenden başka ne beklenebilir ki?

Bu arada gerçek İslâm halifeleri 12 Ehlibeyt imamlarıdır.

Mihraç Ural denilen şerefsize gelince, o bir haindir, teröristtir.

Ancak sen Suriye halkına zulmeden IŞİD, Nusra vb. gibi tekfirci teröristleri destekleyenlerdensin.

seringel

İhvan Forum Üye

.

İnan sen ve seningibilerle uğraşacak vaktim yok çünkü ben bireylerle uğraşmıyorum. Uğraştığım kafa tuttuğumu görsen dilinimi yutarsın, altına mı edersin bilmem!

İftira ciddi bir suçtur bilesin. Hakaret etmedim. Ettiğimi idda eden sensin. Alanyalı olduğumu iddia edende sensin.

Af edersin de iyi misin? İyi değilsen ara 112 acil ambulans iste bence..

seringel

İhvan Forum Üye

Ben aksini savunuyorum. bihusben demokratik bir ülke vatandaşı ise hakaret edebilir(yukarıda en üst norm kanuna göre). Ama diğer şahıs iftira atmaktadır. Dolayısı ile burada bir ceza orantısı kurulacaksa iftiracı olana ban. Diğer kişiye 1 günlük hak mahrumiyeti cezası verirdim ben olsam. Tabi bu benim naçizane görüşümdür. Ukalalık olarak algılamayınız.

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
İftira ciddi bir suçtur bilesin. Hakaret etmedim. Ettiğimi idda eden sensin. Alanyalı olduğumu iddia edende sensin.
Yürü git işine arkadaş! Benimde senin gibilerle uğraşacak vaktim yok.

İftira atan sizsiniz ve kaynak belirttiğim halde ayetleri çarpıttığımı iddia etmeniz bir iftiradır. Daha önceki yorumlarınız da kabul edilecek şeyler değildir.

Üslubunun onunla aynı olduğunu ve şüphe uyandırdığını söyledim. Eğer ki yanılıyorsam ve o değilsen özür dilerim. Ancak üslup aynı.

Bu sana son yanıtım. Herkes kendi yoluna tamam mı?

Son düzenleme:

seringel

İhvan Forum Üye
sayın alevi,

''bilerek ve isteyerek'' ciddi ciddi- ayetleri çarpıttığınız mealler paragraflar forumda mevcut. Bunu bütün bir forum gördü zaten. Dolayısı ile aleni olanı ispat gerekmez.

Ama siz Alanyalı olduğumu vede diğer hakaret içerir kelimemi gözümüze sokamadınız. Ki ben hakaret diye bir kabahat olduğunu kabul etmiyorum. En üst hukuk normunuda gözünüze gene bu başlık altında soktum! Anlayacağınız dille erler(kanun) genel kurmay başkanına(en üst kanun) emir veremez!.

Dolayısı ile iftira ettiğiniz kanıtlanmış ve forum moderatöründen gereğini yapmasını arz ediyorum.

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Sayın Seringel,
Yanıldığım konuda senden özür diledim. Sizinde dediğiniz gibi herşey forumda kayıtlıdır.

maide 44 yoksa gerisini alsan ne olur? almazssan ne olur? Zaten kafirsindir. Allah ın sana kafir demiş. Sen halen ben Müslümanım-yoknamazım var- yok orucum var.. He var. Ama bu ayetin hükmünün gerçeğini değiştirirmi?. MÜMKÜN DEĞİL!
Sizin nasıl bir tekfirci olduğunuzu bütün bir forum gördü. Şerrinizden Allah'a sığınıyorum.

Sizden ricam bir daha bana yanıt yazmayın.

Son düzenleme: