Kardeşim Esad! Loading...

ihvanistanbul

AkhenAton
Katar'daki Doha Konferansı'nda konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fethullah Gülen'in iadesi, Suriye'deki durum ve öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin açıklamalar yaptı. Reuters haber ajansının aktardığına göre ABD Başkanı Donald Trump Arjantin'deki G20 Liderler Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 'Gülen ve diğer kişilerin' iadesi konusunda çalıştıklarını söyledi.

Çavuşoğlu ayrıca FBI'ın Gülen örgütünün nasıl vergi kaçırdığına dair yürüttüğü güvenilir bir soruşturma olduğunu ekledi.

Öte yandan Trump'ın ABD askerlerini Suriye'den çekmeyi değerlendirdiğini de söyleyen Çavuşoğlu, Suriye lideri Beşar Esad'ın demokratik bir seçimden galip çıkması halinde kendisiyle çalışmayı göz önünde bulundurabileceklerini dile getirdi.

Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayetine ilişkin ses kayıtlarıyla ilgili de şunları söyledi: "İlgili ülkelerin istihbaratları ses kayıtlarını dinledi. Erdoğan'la birlikte ben de dinledim. Kayıtlarda cinayetin önceden planlandığını açıkça duyuyorsunuz."

Çavuşoğlu: Trump Erdoğan'a 'Gülen'in iadesi konusunda çalışıyoruz' dedi

Admin

Administrator
Yönetici
Ben de mahallenin yarısını öldürdükten sonra diğer yarısının oyu ile mahalleye muhtar olursam benimle de çalışılır mı acaba?

seringel

İhvan Forum Üye
Ben de mahallenin yarısını öldürdükten sonra diğer yarısının oyu ile mahalleye muhtar olursam benimle de çalışılır mı acaba?

Çavuşoğlu açısından tutarlı bir cevap.
Ama sizin dediğiniz gibi de bir durum var. Öyle yada böyle global dünyada bir siyasetçi meseleye son haliyle bakıp bir değerlendirmede bulunması gerktiğinden. Çavuşoğlu veya bir başkası olsun meseleye başka bir cevap veremez.

Yada buradaki savaştan kaçmışları oraya yollayıp buyrun yapın seçimi biz seçilen bir esed i tanıyacağız diyebilirler.

Sorun bu kaçanlarda sanırsam; Baktım durakta oturuyorum, elinde telefonu arapça yazılar içeren bir genç. Şöyle bi baktım suriyeliye de benziyor. Sordum sen nerden geldin? İsabet ettirmişim. Akabinde sordum; %10 azınlığa karşı niçin savaşmıyorda buraya geliyorsun? Tükürseniz boğarasınız diye sıralıyorum. Yok abi o öyle değil diyor, bişeyler gevelyip duruyor. Bütün geliri esed yiyor diyor. Sanki dünyada durum farklı sokaktaki vatandaş ile politikacılar aynı yemeği yiyor. İyi diyor anlatıyor da, bu arada benim bu gerekçelere inanmamı bekliyor.

En güzeli şama doğru bizim delileri salmak diyeceğim. Veya arapça bilen bu ülke vatandaşlarını bunlar sizden buraya gelen Suriyeliler diyerek silahla ülkeye yollamak diyeceğim. Niye?Af edersiniz, ulen burası hacı baba tekkesimi? Hadi kadınlar çocuklar kaçtı anladık. Savaştan kaçtım diyor megakentlerde birbirlerini öldürüyor. Bizim insanlarımıza saldırıyor(tecavüz-yaralama v.s.) bu Suriyeliler.

Hülasa bizim bir maddi kaybımız vardır. Bu suriyenin bize(fakir halkımıza) bir faturası vardır. Dolayısı ile en az 5 milyon insanın burada barınmasına karşılık bence bizim orada tarım arazisi toprak hakkımız doğmuştur. Yada esed den bunun tazminini isteyip ne halleri varsa diyip gene bu kadın çocuk haricindekileri oraya postalamak gerektir.

Ben böyle bir çözüm düşüncesindeyim.

Daha iyi bir önerisi olan varsa dinliyorum.

Saygılar,

Son düzenleme:

Admin

Administrator
Yönetici
İnşallah diyorum. Çünkü bir hataydı suriye politikamız. Zararın neresinden dönülürse kardır.

bu görüşte olanları az sanıyordum ancak çevremdeki tepkilere bakınca hiç de az olmadığını gördüm.

bir de Suriye politikası Davutoğlu hocanın teorileri üzerine kuruldu ama günümüzde tüm hata tek başına Tayyip Erdoğan'a yüklenirken Davutoğlu hoca cenahı parti içi muhalefet gibi görüldüğünden kimse kendisine laf etmiyor. Oysa bir hata varsa bedeli tüm paydaşlara pay edilmeli.

ihvanistanbul

AkhenAton
bu görüşte olanları az sanıyordum ancak çevremdeki tepkilere bakınca hiç de az olmadığını gördüm.

bir de Suriye politikası Davutoğlu hocanın teorileri üzerine kuruldu ama günümüzde tüm hata tek başına Tayyip Erdoğan'a yüklenirken Davutoğlu hoca cenahı parti içi muhalefet gibi görüldüğünden kimse kendisine laf etmiyor. Oysa bir hata varsa bedeli tüm paydaşlara pay edilmeli.

Tayyip Erdoğanın hatası, hatada ısrar etmekti. Davutoğlu başbakan olduğunda söylemiştim en yanlış seçim diye. Adamın tüm dış politikası baştan aşağı hata. Belki esadla hiç kötü olunmadan işler çözülebilirdi ki esad bir röportajında davutoğlunun abdnin taleplerini kendisine dikte etmeye çalıştığını kendisininde Türkiyenin mi Abdnin mi adamısın gibisinden konuştuğunu söylüyordu. Doğru veya yalan bilmem gelinen son noktada abdnin istediği olmuş, müslüman müslümana kırdırılmış, suriye boşaltılmış, türkiyenin sınırları belirsizliğe bırakılmış ve büyük devletlerin bile altından kalkamayacağı sayıda mülteciyle Türkiye başbaşa bırakılmış durumda. Bu mültecilerin sadece %1 ' i yabancı devletlerin ajanı/teröristi olsa 40.000 adam eder ki 30 yıldır uğraştığımız pkknın yenisi içerde demek...

cemaliii

Kıdemli Üye
Davutoğlunun hilary clintonla çak yaptığı resim gözümün önüne geldi bir an.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Brunson serbest bırakılınca ,Erdoğan ın Brunson ın hapis hali devam ederken ki ifadelerini paylaşanlar ve aynı zamanda Esed ile anlaşılması gerektiğini ileri sürenler,Erdoğan ın Esed hakkındaki söylemlerinden de çark etti diye ortaya çıkacaklar mı acaba!Devlet menfaati gereği söylemlerinde 24 saat içinde bile değişikliğe gidebilir bunu farklı zamanlarda defalarca dile getirdim, Çavuşoğlu, Suriye lideri Beşar Esad'ın demokratik bir seçimden galip çıkması halinde kendisiyle çalışmayı göz önünde bulundurabileceklerini dile getirdi.Bu beyan üzerinden gidersek ortada bir şart var,şartsızlık söz konusu değil,Peki bu şartın oluşması demokratik bir seçimden galip çıkması mümkün mü.Bence mümkün değil.Artık bu saatten sonra Suriye de ne demokratik seçim mümkün olur ne de bu kadar mazlumun katili Esed in böyle bir seçime girip seçilmesi mümkün olur!Bu şart ileri süren Çavuşoğlu bunun oluşmayacağını bilerek bu ifadeyi neden kullanıyor saygılar:)Gazeteci soru soruyor ve Çavuşoğlu siyasi bir cevap veriyor:)

ihvanistanbul

AkhenAton
Helal olsun kafkas zaten bu fetocu hainler suriyeyle aramizi bozdu. Alcaklar sayin doktor besar esad beyefendiyi karalayip liderimiz onderimiz canimiz ciğerimiz reisimizi kandirmaya tesebbus ettiler ama reisimiz 10. Yilinda uyandi ve kanmadi hamdolsun.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Tayyip Erdoğanın hatası, hatada ısrar etmekti. Davutoğlu başbakan olduğunda söylemiştim en yanlış seçim diye. Adamın tüm dış politikası baştan aşağı hata. Belki esadla hiç kötü olunmadan işler çözülebilirdi ki esad bir röportajında davutoğlunun abdnin taleplerini kendisine dikte etmeye çalıştığını kendisininde Türkiyenin mi Abdnin mi adamısın gibisinden konuştuğunu söylüyordu. Doğru veya yalan bilmem gelinen son noktada abdnin istediği olmuş, müslüman müslümana kırdırılmış, suriye boşaltılmış, türkiyenin sınırları belirsizliğe bırakılmış ve büyük devletlerin bile altından kalkamayacağı sayıda mülteciyle Türkiye başbaşa bırakılmış durumda. Bu mültecilerin sadece %1 ' i yabancı devletlerin ajanı/teröristi olsa 40.000 adam eder ki 30 yıldır uğraştığımız pkknın yenisi içerde demek...
İhvan şu mevzuya biraz kronolojik baksan ne olur!Belki esadla hiç kötü olunmadan işler çözülebilirdi diyorsun,kesin çözülürdü diyemiyorsun.Belki diye başladığın beyanı doğru ve yalan bilmem diyerek adamın beyanını baz alıyorsun arkasını sıralıyorsun,Ben de desem ki Esed ile anlaşılsa daha kötü olacaktı bir de buradan yak bakalım.Biz bu adama kardeşim diyecek yakınlığı göstermişiz ki babasının pkk kartı ve Türkiye ye karşı duruşuna rağmen ,bir yol bir süreç ortaya konulmaya çalışılmış.Suriye de iç karışıklık patlak verdiği zaman 7-8 ay olabildiğince dostane diyalog kurulmaya çalışılmışken bu süreçte bu esed bildiğini okumaya devam etmiş,yaptığı katliamlar bir kenara diyalog süreçi devam ederken Türkiye sınırına mülteciler akın akın yığılmaya başlamışKronoloji: Suriye'de isyandan iç savaşa
Bu mülteciler akın akın gelmeye devam ederken,Suriye de binlerce insan gözaltı ,işkence ,ölüm ile karşı karşıya ve de ABD ve AB Esed’e görevi bırakma çağrısında bulunurken ,İran dahi İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, Esed’e ayaklanmaları şiddetle bastırmayı bırakması ve muhaliflerle diyaloğa girmesi yönünde çağrıda bulunurken ,BM Genel Sekreteri Ban ki-Mun, Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’in reform sözünü tekrar tekrar tutmamasından dolayı şiddeti durdurmak üzere uluslararası eylem çağrısı yaparken,Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev eğer reform yapamayacaklarsa Suriyeli liderlere istifa çağrısı yaparken Türkiye gidip Esed ile anlaşacak.İhvan bunu anca sen yaparsın 2 gün sonra da senden haber alamayız:)

KAFKAS

Kıdemli Üye
Helal olsun kafkas zaten bu fetocu hainler suriyeyle aramizi bozdu. Alcaklar sayin doktor besar esad beyefendiyi karalayip liderimiz onderimiz canimiz ciğerimiz reisimizi kandirmaya tesebbus ettiler ama reisimiz 10. Yilinda uyandi ve kanmadi hamdolsun.
Senin gibi bir siyaset dehasının klavye arkasında harcanması çok kötü.Oysa senin liderliğinde düşman olmayan dostlar edinebilirdik:)

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Birde başka açıdan bakalım.

Mahalleye dışarıdan gelen çete üyeleri varsa ve mahalle sakinlerinden bazıları çete üyelerine yardım ediyorsa, diğer mahalle sakinlerinin güvenliği için muhtarın mücadele etmesi gerekmez mi?

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Birde başka açıdan bakalım.

Mahalleye dışarıdan gelen çete üyeleri varsa ve mahalle sakinlerinden bazıları çete üyelerine yardım ediyorsa, diğer mahalle sakinlerinin güvenliği için muhtarın mücadele etmesi gerekmez mi?

Mahalledeki muhtar ve adamları mahalledekilerin ırzına geçiyorsa başka mahallede oturan akrabalarının mahallede zulüm görenlere yardım etmesi haktır

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
Mahalledeki muhtar ve adamları mahalledekilerin ırzına geçiyorsa başka mahallede oturan akrabalarının mahallede zulüm görenlere yardım etmesi haktır
Mahallelinin ırzına geçenler dışarıdan gelen çete üyeleri ve onlara yardım eden bazı muhalif mahalleliler ise o zaman ne olacak?

Muhtar mahalle sakinlerinin desteğini alarak, mahallelilerle birlikte; çete ve destekçilerine karşı mücadele eder değil mi? Bu şekilde mahallede asayişi sağlar. İşte olay bundan ibarettir.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
Mahallelinin ırzına geçenler dışarıdan gelen çete üyeleri ve onlara yardım eden bazı muhalif mahalleliler ise o zaman ne olacak?

Muhtar mahalle sakinlerinin desteğini alarak, mahallelilerle birlikte; çete ve destekçilerine karşı mücadele eder değil mi? Bu şekilde mahallede asayişi sağlar. İşte olay bundan ibarettir.

hamada muhtarın babasıda aynı şeyi yapmıştı 50 bin mahalleliyi katletmişti.
oğul muhtar ondan geri kalır mı
muhtarın adamları mahelelinin çocuğunu öldürür.muhtara şikayete giden mahaleliye
gidin bir kez daha çocuk yapın yapamıyorsanız muhtarın adamları yardımcı olsun hanımlarınıza diye beyanat verir
eee muhtar alçak oldumu adamlarıda ondna alçak olur.Mahalleli direnir muhtar ve adamları ellerinde ne varsa mahalleliye karşı kullanır
hatta diğer ülkelerin muhtarlarından yardım ister bin bir vaaat verir ve kendiyle beraber tüm mahalleyi ateşe verir.
haa sen muhtar tarafındaydın değilmi nasıl olsa nusayri sende öylesin yani muhtarın adamısın

Aleviyyun

İhvan Forum Üye
hamada muhtarın babasıda aynı şeyi yapmıştı 50 bin mahalleliyi katletmişti.
oğul muhtar ondan geri kalır mı
muhtarın adamları mahelelinin çocuğunu öldürür.muhtara şikayete giden mahaleliye
gidin bir kez daha çocuk yapın yapamıyorsanız muhtarın adamları yardımcı olsun hanımlarınıza diye beyanat verir
eee muhtar alçak oldumu adamlarıda ondna alçak olur.Mahalleli direnir muhtar ve adamları ellerinde ne varsa mahalleliye karşı kullanır
hatta diğer ülkelerin muhtarlarından yardım ister bin bir vaaat verir ve kendiyle beraber tüm mahalleyi ateşe verir.
haa sen muhtar tarafındaydın değilmi nasıl olsa nusayri sende öylesin yani muhtarın adamısın

"Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat 6)

Son düzenleme:

seringel

İhvan Forum Üye
"Ey iman edenler! Eğer bir fâsık size haber getirirse onun doğruluğunu araştırın. Yoksa bilmeden bir topluluğa kötülük edersiniz de sonra yaptığınıza pişman olursunuz." (Hucurat 6)

Kuran eğip bükücüsü olduğunuzu gözlemlediğim üzre, siz bir de bu hal üzere iken, kalkıp kuran ayeti ile kendinize alakasız dayanak mı sağlayabileceğinizi sanmaktasınız? esedcisin anladık.

dürüstçe gel, yatıralım masaya esedini veya diğer %10 azınlık alevi esedgilleri, bırak sen ayetlerle millete cevap vereceğini sanmayı..
kuran esas itibarı ile, bir öğüt kitabı değil hüküm- etme kitabıdır. maide 44 yoksa gerisini alsan ne olur? almazssan ne olur? Zaten kafirsindir. Allah ın sana kafir demiş. Sen halen ben Müslümanım-yoknamazım var- yok orucum var.. He var. Ama bu ayetin hükmünün gerçeğini değiştirirmi?. MÜMKÜN DEĞİL!

İran şisa dır. İran a gitmedim. Ama dış basından olsun, youtuber lar kanalı ile olsun gözlemlerim. İranlıların delikanlı mert dürüst olduklarını- hatta ser-i hükümlerle adalet tesisi ettiklerini göstermektedir. İyi de bir en tepe önder örnekleri vardır mesela; Ahmenijad gibi emekli olunca halkın arasına karışmış onlarla beraber aynı otobüsü kullanmasınıda basın haber yapmıştır. Bizim Müslüman gibi emekli olunca atıyorum 20 tane koruma aracı bir sürü personel emrinde halkın kasasından götürmüyor yani.. Gerçi bir sayın sezer var bu ahmed gibi ama oda kavur namıssız(mecazi).. ataist. Yoksa tamda irandaki reisicumhur gibi olamasada tek koruma tek araç tahsisi ile öbürlerine nazaran dürüst, orta direk adam yani.

esed le ilgili tek olumlu izlenim kendisinin cami de namaz kıldığına dair görüntülerdir. Bak gördün mü ben gördüğünü yazan kimsenin hakkını yememeye özen gösteren bir amatör yazarım.. Ama bu esedin %10 ile global genelde demokrasi(sandık) ile yönetilen bir dünyada krallıkla hükümranlık kurabileceği- buna hakkı olduğu demek değildir. Suriye bir Osmanlı- bir Timur imp. Veya bir Hristiyan krallığı veya bir arap krallığımıdır ki? esed krallık(tek otorite hükümranlık) iddiasındadır? esed in dedesinden miras bir krallığımı vardır? Bence buraya verilecek delili tapusal belge- cevap, mahkemenin sonucunu da verecektir.

Son düzenleme: