Kararsiz seçmenin karari

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
D2pax3sWwAALGhp.jpg

bi husben

Kıdemli Üye
19550-60 lardan beri avrupa birliğine girmeye çalışıyoruz ama almıyorlar
ne diyorlar kurdisatana izin verin alalım birlikleri eksik olsun.

kendi uçağımızı kendimiz yapacaz demiş yapmamışlarmış sanki uçak 2 yılda hemen hazır hale geliyor
abd bile f35 lere 90 lı yılların sonunda başladı ancak 1-2 senedır tamamlanabıldı

enflasyon tek hane olacakmış ee enflasyon daha önce tek haneye inmişti zaten
ekonomi saldırıları yüzünden telrar çift hanelere çıktı normaldir

yerli ve milli oto yapım aşamasında oda tamamlanacak

başkanlık sistemi geldi ne zaman geldi yahu evlere şenlik insanlar var daha bir yıl bile olmadı hele bir bekleyin

işsizlik sorununu bitireceğiz 2018 de soylenmiş dersinki üzerindne 50 sene geçtide çozulmedi la daha 2018 biteli kaç ay oldu hele bir bekleyin

ama çamur atacaklarya

benim kendi kananatim avrupa bizi 50 yıl daha beklersek almayacak birliğe eksik olsun biz kendi başımızın çaresine bakarız

ilk 10 ekonomi arasına bir 10 yıl sonra nacak girebiliriz.

yerli aracımız 2-3 yıl içinde üretime geçer

uçağımız 10 yıl içinde envantere katılır

işsizlik yavaş yavaş düşebilir

kebîkec

İhvan Forum Üye
Mehmet Talu Hoca'dan yerel seçim açıklaması

İskenderpaşa Cemaatin'den sonra Mehmet Talu Hoca ve İstişare Heyeti'nden de yerel seçimlerde Cumhur İttifakı ve AK Parti'ye destek açıklaması geldi. Talu Hoca, neden Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini maddeler halinde çarpıcı örneklerle anlattı.

mehmet_talu_hocadan_yerel_secim_1553714413_7381.jpg

Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi'nin talebelerinden Mehmet Talu Hoca ve İstişare Heyeti, yerel seçimlerde Cumhur İttifakı'nı destekleyeceklerini açıkladı.

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı yalnız bırakmama zamanı olduğunu vurgulayan Talu Hoca, 100 yıl önce Osmanlı'ya ve Sultan Abdülhamid'e yapılanların bugün Erdoğan'a yapılmaya çalışıldığının altını çizerek şu ifadeleri kullandı:

"ABDÜLHAMİD GİTTİ, OSMANLI YIKILDI, DARMADAĞIN OLMADIK MI?"

"Peki, Osmanlı yıkıldı, Ülkemiz ve İslâm âlemi ne oldu? Cennet mekân Sultan Abdülhamid gitti de ne oldu? İmamesi kopmuş bir tespih taneleri gibi darmadağın olmadık mı? İbret alalım ibrettttt.. Tarih tekerrür etmesin."

Mehmet Talu Hoca'nın açıklamasının tam metni şu şekilde:

Muhterem kardeşlerim!

Şu geri kalan ömrümüzün Rabbimizin razı olduğu ve kabul ettiği kâmil iman ve o imanın gereği olan Salih amel, ibadet ve itaatle birlikte sıhhat, afiyet ve ferahlık içerisinde geçirilmesinin duası, temennisi ve niyazı ile sizi kalbî muhabbetlerimizle selamlıyoruz.

"DEVLETİMİZE ZARAR VERMEK İSTEYENLERE SEN FIRSAT VERME YA RABBİ"

Öncelikle dua ediyoruz ki: 31 Mart 2019 yerel seçimleri milletimize, ülkemize ve devletimize hayırlar ve güzellikler getirsin. Âmin. Ya Rabbi! Zarar vermek isteyenlere sen fırsat verme. Âmin.

Yaklaşan seçim dolayısıyla, bize: “Oyumuzu kime vereceğiz, Ne yapacağız?” soruları çokça sorulur oldu.

“Kim ne der” kaygısı taşımadan, sadece Allah Teâlâ’ya vereceğimiz hesabı düşünerek diyoruz ki:

Bu yerel seçim kararı ve tarihi ilan edildiğinden bu yana, seçime katılacak olan partilerin ve adaylarının:
1- Bu güne kadar yaptıklarını,
2- Meydanlardaki konuşmalarını,
3- Ve yapılan ittifakları dikkate aldığımızda:

MADDE MADDE, "NEDEN AK PARTİ'YE OY VERMELİYİZ..."

Mesele: “VATAN, MİLLET, DİN VE DEVLET” olduğunda: Şu veya bu gerekçelerle, haklı veya haksız, yerli veya yersiz bir takım mülahazaları bir tarafa bırakarak:

1- Bu güne kadar ülke ve millet olarak maddî ve manevî kazanımlarımızı kaybetmemek için. Bunları inkâr etmek ya da küçümsemek en hafif tabiriyle “nankörlük” olur.
2- Bu kazanımlarımızın devamını, güven ve istikrarı sağlamak için. Çünkü yapılanlar, yapılacakların teminatıdır.
3- Mazlum İslâm dünyasının umudunu yitirmemesi için.
4- Ülkemize zarar vermek isteyenlere fırsat vermemek için:

Oyumuzu, bu yerel seçimlerde Cumhur ittifakına, AK Partiye vermemiz gerektiği inancındayız.

"OY KULLANMAYACAĞIZ" DEMEK, KARŞI TARAFA OY VERMEK DEMEKTİR

AK Parti’ye gönül vermiş mütedeyyin kitlelerin hassasiyetlerini rencide eden, bu yüzden de o kitleleri AK Parti’yle ilişkilerini yeniden düşünme noktasına getiren bir kısım icraatlar, söylemler, ihmaller sebebiyle, bazı kimseler: “Oy kullanmayacağız” Diyorlar. Bu, kesinlikle doğru değildir. Çünkü bu: Karşı tarafa oy vermek, demektir.

"ŞİMDİ CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I YALNIZ BIRAKMAMA ZAMANIDIR"

Dünyanın bir kırılma yaşadığı bu dönemde ülkemizin birlik ve beraberliği, güvenliği ve huzuru için, ekonomik ve terör saldırılarına karşı durabilmesi için, Güçlü hükumet yanında güçlü Belediyelere de ihtiyaç vardır. Bu seçim, ülkemizin bekası için eksiklikleri, kusurları bir kenara bırakarak bağımsızlığımızı korumak için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı yalnız ve güçsüz bırakmamak ve Cumhur ittifakını/AK Partiyi desteklemek zamanıdır.

Bu yeni “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”yle birlikte, Belediyelerde de: Hak-hukuk, hakikat-adalet ve liyakat şartlarını haiz bir yönetim inşa edeceğine inandığımız ve beklediğimiz, güven ve istikrarın teminatı olarak gördüğümüz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, bütün bu sıkıntıları halledeceğine inanmaktayız, halledecektir, inşaALLAH.

"OSMANLI'YA, SULTAN ABDÜLHAMİD'E YAPILANLAR BUGÜN ERDOĞAN'A YAPILMAK İSTENMEKTEDİR"

Unutmayalım ki, artık bu seçimler Millî bir dava, beka haline gelmiştir. Çünkü 100 yıl önce Osmanlı’ya yapılanlar bu gün Vatanımıza, Cennet mekân Sultan Abdülhamid’e yapılanlar da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılmak, itibarsızlaştırılarak alaşağı edilmek istenmektedir. “Recep Tayyip Erdoğan gitsin de, ne olursa olsun” denmektedir.

İBRET ALALIM İBRET!

Peki, Osmanlı yıkıldı, Ülkemiz ve İslâm âlemi ne oldu? Cennet mekân Sultan Abdülhamid gitti de ne oldu? İmamesi kopmuş bir tespih taneleri gibi darmadağın olmadık mı? İbret alalım ibrettttt.. Tarih tekerrür etmesin.

"BİZİ AK PARTİ YANDAŞLIĞIYLA SUÇLAYACAK OLANLARA SESLENİYORUZ..."

Bu açıklamamızı “siyasî bir tutum olarak Ak Parti yandaşlığı” şeklinde algılamaya ve bu algı üzerinden “saldırı” moduna geçmeye hazırlananlara da diyoruz ki: İnsafı elden bırakmayınız. Şu yalan dünyada hangimiz kaç gün daha yaşayacak, bilmiyoruz. Bu gün toprağın üstündeyiz, fakat yarın altında olabiliriz. Yaptıklarımızdan, yazdıklarımızdan ve konuştuklarımızdan harfiyen sorumluyuz. Unutmayalım ki, biz kardeşiz, siyasetçi değiliz, kendi adımıza siyasî bir beklentimiz de yok. Ak Parti ile de, siyasetle de, siyasetten dünyalık devşirenlerle de hiç bir münasebetimiz yoktur, hiçbir zaman olmaz da.

Maksadımız sadece yaklaşan seçim dolayısıyla, bize: “Oyumuzu kime vereceğiz, Ne yapacağız?” diye soru soranlara, şu veya bu gerekçelerle tereddüt içinde olanlara yardımcı olmak. Emanetin geri alınacağı zamana kadar görevimiz olan hakkı-hakikati ikame etmek. Hepsi bu kadar.

"MİLLİ BİR DURUŞ SERGİLEYEN SAYIN BAHÇELİ'YE DE TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİZ"

Bu arada gerek bu seçim ittifakında ve gerekse Ülkemizin geçirdiği terör, gezi olayları ve 15 Temmuz fetö hain darbe girişimi gibi kritik dönemlerde, mesele: “VATAN, MİLLET, DİN VE DEVLET” olunca, her şeyi bir tarafa bırakarak “Millî bir duruş” sergileyen Sayın Devlet BAHÇELİ ve Partisine de teşekkürü bir borç biliriz.

Yapılacak olan bu seçimlerin Devletimize ve Milletimize hayırlara vesile olması için Cenâb-ı Hakk’a dua ve niyaz ediyoruz.

Cenab-ı ALLAH, önümüzdeki seçimleri, Türkiye’mizin, İslâm Âlemi’nin kurtuluşu ve bizim iki cihan saadetimize vesile kılsın. Âmin

MEHMET TALU HOCAEFENDİ VE İSTİŞARE HEYETİ

KAYNAK: HABER7

Enes

İhvan Forum Üye
@redyellow komedisin. Bari biraz dürüst olun deyin ki evet savaş hiledir biz de düşman birliğinden ittifak yaptık onları kullanarak oy devsiriyoruz.

Listedeki diğer isimlere bakalım

images (2).jpeg

Bu adam kim? Bu secimde HDP aday adayı olan ama ne hikmetse aydınlanıp saadet listesine giren yeni hevalin adı metin dalgalı

Screenshot_20190327-234718_Chrome.jpg

CHP ilçe başkanının kızı birden Mücahit Erbakan diyen bir milli görüşçü oluyor. Saadet ittifak kurmadı değil mi?

Screenshot_20190327-235014_Chrome.jpg

Nerede militan HDPli varsa saadet listesinde. E hayırlı olsun ne diyeyim.

Turan Tekgül ü de sen araştır...

Her şeyi boşver seçim sonrası bu isimler HDPye elbet dönecek o zaman yine bir bahane bulursunuz.

bi husben

Kıdemli Üye
saadet=pkk
red pkk lı olmak nasıl bir duygu

cemaliii

Kıdemli Üye
Biz millet olarak doğru ve yanlışı ayırdetmekte yeterli değiliz. Popülist ve kendi ideolojimiz partimiz açısından duygusal olarak bakıyoruz. İşimize geldiği gibiyiz kısaca. Böyle oluncada doğru ve yanlış birbirine giriyor.

Evet erdoğan ve akp bir zamanlar açılım saçılım politikasıyla hdpyle kolkola girdi. Ve biz o zamanda bu politikaya karşı durduk ve nettik. Ben o vakitler forumda yılmaz özdilin hayaldi gerçek oldu başlıklı akpnin açılım politikasını eleştirdiği bir yazısını paylaşmıştım. Benim gibi o vakitler saadet partili olsun başka görüşten arkadaşlar olsun onlarda akpnin açılım politikasına karşı çıkmıştı. Buraya kadar tamam. Gelelim günümüze akp yaptığı yanlışı hendek olaylarıyla gördü ve hdpye mesafe koydu. Peki o vakitler açılım politikasına karşı çıkan chpde durum ne? Hdp ile kolkola olmak. Partiyi hdp ele geçirdi. Nihat gençin bununla ilgili çok güzel bir yazısı var. Şimdi biz veya bizler o dönem akpnin açılım politikasına karşı çıkıp şimdi chp nin hdp işbirliğine karşı çıkmazsak görmezden gelirsek yok sayarsak bu bizim ikiyüzlü çıkarcı menfaatçi doğruları görmeyen veya görmek istemeyen bir mizacımız olduğunu gösterir. Hdp açık açık batıda cumhur ittifakının kaybetmesi için uğraşacağız mansur bize borçlu kazanırsa dediği bir ortamda hala akpye sizde hdpli aday var demek dürüstçe değil. Her partide olabilir adam kendini kamufle eder veya iyi araştırılmaz vs. Yani kişilerin çıkarı için bir partiden aday olması başka bir şey. İlgili partinin alenen bir ittifakı desteklemesi başka birşey. Biz bunu 2010 referandumundada söyledik. Hdp güya akpyle kolkola görünmemek için evetde demeyeceğiz hayırda, sandığa girmeyeceğiz demişti. Ama bunun akpye gizli destek olduğunu o dönemde yine biz dile getirmiştik. Şu dönemde hdp millet ittifakını açıktan destekliyor. Hal böykeyken akpye sizde de hdpli adaylar var demek haksızlık oluyor. Dahada ötesi komik oluyor

Sonuç olarak atatürkün askeri değiliz diyenler chpde il başkanıyken, bazı chpliler terörist cenazelerine giderken, hdpnin millet ittifakına açık desteği ortadayken chpyle işim olmaz. Kılıçdar gittikten sonra yine chpliyiz inşallah.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Nerede militan HDPli varsa saadet listesinde. .

Vay be, o kadar yani:)

O kadar şartlanmışsınki!

Yanlız bi tek bir şey soracağım:

ekran_alintisi.png

Meclis üyesi adayı vs. değil, ağzınızda sakız ettiğiniz o dilovası var ya oranın AKP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HADEP DİLOVASININ İLK ÜYELERİNDEN!

Şimdi sana soruyorum:

YALAN YANLIŞ BİLGİLERLE hdpli vs. saadet adayı, o zaman saadete oy vermeyeğim diyen sen (hakkındır, eyvallah) aynı şeyi AKP için de söyyleyecek misin

YANİ HDPLİYİ ADAY GÖSTEREN AKPYE OY YOK diyecek misin?

Bunu DA diyebiliyorsan eyvallah.

Ama saadetteki iki üç kişiyi bahane edip oy vermeyeceğim diyen sen tutup da akpye oy vereceğim diyorsan bu çifte standart olmaz mı?

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Ve yine sevgili enese bir soru:
(abuk subuk bana saldıran trolü muhatap almıyorum)

Saadetin bir kaç encümen üyesi adayı için bu başlığı açan sen, buna ne diyorsun:

necdet51.png

1e2dd1bdd6e0ae3b8c6c11e4e820d527.png

DuAav32XQAAryHY.jpg

Ha bu kişi kim mi?

Akpnin herhangi kıytırık bir ilçede ki encümen adayı vs. değil haaaa!

VAN BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI!

SAADETİN değil haaaaa!

AKP'nin!!!!!

BENİM HEVALİM diyecek misin???

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Haaaa son bir not: Ben saadet bu kişileri aday göstererek iyi yaptı demiyorum, bana savunursun vs. demişsin ya.

BEN SENİN ÇİFTE STANDARDINA; BAZILARININ ÇİFTE STANDARDINA itiraz ediyorum.

HDP kökenli birisi saadette haram, akpye caiz mantığınız yanlış diyorum.

Yoksa hdp kökenli birilerini kabul eden, aday gösteren hem SAADETE HEM AKPYE OY YOK diyene tek lafım olmaz.

Katılmam ama kendi görüşüdür eyvallah derim.

Tekrar ediyorum:

ÇİFTE STANDARTLI OLMAYIN!

AKPYE HELAL OLAN BAŞKASINA HARAM OLMAZ!

bi husben

Kıdemli Üye
Haaaa son bir not: Ben saadet bu kişileri aday göstererek iyi yaptı demiyorum, bana savunursun vs. demişsin ya.

BEN SENİN ÇİFTE STANDARDINA; BAZILARININ ÇİFTE STANDARDINA itiraz ediyorum.

HDP kökenli birisi saadette haram, akpye caiz mantığınız yanlış diyorum.

Yoksa hdp kökenli birilerini kabul eden, aday gösteren hem SAADETE HEM AKPYE OY YOK diyene tek lafım olmaz.

Katılmam ama kendi görüşüdür eyvallah derim.

Tekrar ediyorum:

ÇİFTE STANDARTLI OLMAYIN!

AKPYE HELAL OLAN BAŞKASINA HARAM OLMAZ!
saadet=pkk

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
@redyellow komedisin. Bari biraz dürüst olun deyin ki evet savaş hiledir biz de düşman birliğinden ittifak yaptık onları kullanarak oy devsiriyoruz.

Ekli dosyayı görüntüle 1020

Bu adam kim? Bu secimde HDP aday adayı olan ama ne hikmetse aydınlanıp saadet listesine giren yeni hevalin adı metin dalgalı

Ekli dosyayı görüntüle 1021

CHP ilçe başkanının kızı birden Mücahit Erbakan diyen bir milli görüşçü oluyor. Saadet ittifak kurmadı değil mi?

Ekli dosyayı görüntüle 1022

Her şeyi boşver seçim sonrası bu isimler HDPye elbet dönecek o zaman yine bir bahane bulursunuz.

Neyin savaşı? Lütfen alt tarafı belediyenin rantını kim yiyeceki seçiyorsunuz(hangisinin günahına ortak olayımı) .. Vatandaşı kutuplaştırmayın. Kardeşi kardeşe kırdırmayın..
Biraz akıl biraz nizam yahuu.. Geçen seçimlerde seçilen ilçe belediye başkanı ismini bütün her yere yazdırmış. Çöp arabasından tutun okul potasına kadar.. Şimdi belediye başkanı adayı değil!. Seçilen gelecek tekrar sizin vergilerinizle masraf edip.. Bunlara paralarınızı aktarmayacak mı? 40 yıllık madde kullanıcısı olsa böyle bir kafa olsun sanmıyorum.. Ne' yin bekası, ne savaşı??Şakamı bu sayın milletimiz?? Uyanın lütfen!

bi husben

Kıdemli Üye
Neyin savaşı? Lütfen alt tarafı belediyenin rantını kim yiyeceki seçiyorsunuz(hangisinin günahına ortak olayımı) .. Vatandaşı kutuplaştırmayın. Kardeşi kardeşe kırdırmayın..
Biraz akıl biraz nizam yahuu.. Geçen seçimlerde seçilen ilçe belediye başkanı ismini bütün her yere yazdırmış. Çöp arabasından tutun okul potasına kadar.. Şimdi belediye başkanı adayı değil!. Seçilen gelecek tekrar sizin vergilerinizle masraf edip.. Bunlara paralarınızı aktarmayacak mı? 40 yıllık madde kullanıcısı olsa böyle bir kafa olsun sanmıyorum.. Ne' yin bekası, ne savaşı??Şakamı bu sayın milletimiz?? Uyanın lütfen!

sen yeniden refahcı felan değilsin.bu ad altında kendini gizleyen yasaklanmış üyelerden birisin kanımca

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
husben nickli kullanıcı aynı üsluba devam etmektesiniz. Cevabınız yok mu- direk saldırı pozisyonu ve iftira pozisyonu aldınız gene? Beka ile, israfbelediye seçiminin ne alakası var?? O kadar hakaretinize müsama gösterildiğine göre demek ki bu forumda tarafsız ve muhalif düşünceye yer yok! Hakiki milli-görüşcü biziz.

Son düzenleme:

bi husben

Kıdemli Üye
husben nickli kullanıcı aynı üsluba devam etmektesiniz. Cevabınız yok mu- direk saldırı pozisyonu ve iftira pozisyonu aldınız gene? Beka ile, israfbelediye seçiminin ne alakası var?? O kadar hakaretinize müsama gösterildiğine göre demek ki bu forumda tarafsız ve muhalif düşünceye yer yok! Hakiki milli-görüşcü biziz.

her ne kadar kendini gizlemeye çalışsanda bir yerde kendini eleveriyorsun t@mam tengiz

yenidenrefah

İhvan Forum Üye
her ne kadar kendini gizlemeye çalışsanda bir yerde kendini eleveriyorsun t@mam tengiz

her ne kadar kendini gizlemeye çalışsanda bir yerde kendini eleveriyorsun @gamsız, @Enes,, he he...

Belediye seçiminin beka ile meka ile ne alakası var? 17 senedir Erdoğanın arkasında saklanıp yemediğiniz nane kalmadı.
Siz erdoğan cı falanda değilsiniz. Rant ve güçnerede ise oradasınız.. Sizin derdiniz tamamen duygusal! %50 'yi olası asıl gerçek savaş çıkınca göreceğiz. Bu tutumunuz işin oraya doğru gideceğine işaret etmektedir. Olası rey kaybında içsavaş çıkararacaksınız anlaşılan.. Fakirleri birbirine kırdırıp fetö cü eski işortağıkankilerinizin yanına tüyeceksiniz.. Tahmin edebiliyor vede hayal edebiliyorum.. Yazık..yazık..

Yunus-100 e uyun aklınızı kimseye kiraya vermeyin. Oyuna gelmeyin.. Aldatılmayın! Aldatmayın!

Son düzenleme:

gamsız

Profesör
her ne kadar kendini gizlemeye çalışsanda bir yerde kendini eleveriyorsun @gamsız, @Enes,, he he...

Belediye seçiminin beka ile meka ile ne alakası var? 17 senedir Erdoğanın arkasında saklanıp yemediğiniz nane kalmadı.
Siz erdoğan cı falanda değilsiniz. Rant ve güçnerede ise oradasınız.. Sizin derdiniz tamamen duygusal! %50 'yi olası asıl gerçek savaş çıkınca göreceğiz. Bu tutumunuz işin oraya doğru gideceğine işaret etmektedir. Olası rey kaybında içsavaş çıkararacaksınız anlaşılan.. Fakirleri birbirine kırdırıp fetö cü eski işortağıkankilerinizin yanına tüyeceksiniz.. Tahmin edebiliyor vede hayal edebiliyorum.. Yazık..yazık..

Yunus-100 e uyun aklınızı kimseye kiraya vermeyin. Oyuna gelmeyin.. Aldatılmayın! Aldatmayın!
CENGİZ SAHTAKARI BENİM SENLE BİR MUHATAPLIĞIM OLMADI NİYE ETİKETLİYON MÜŞTERİMİ ARIYON DALAŞ YAPMAK İÇİN :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Enes

İhvan Forum Üye

Ekli dosyayı görüntüle 1020

Ekli dosyayı görüntüle 1021

Ekli dosyayı görüntüle 1022

Saadet partimiz terörist yuvası mı oldu? Seçim öncesi buraya not etmiştik. Buyurun sonuç:

Ekli dosyalar

• IMG_20191012_191124.jpg
    IMG_20191012_191124.jpg
    235.6 KB · Görüntüleme: 1