Kar etmiyor çırpınışlarım, sessiz gözyaşlarım!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif]Mezarın başındayım, hicran ile başbaşayım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Babam şimdi yanıbaşımda ve fakat fevkalade sessiz ve hüzünlü masum duruşuyla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıllar geçi, seccade üzerine devrilmişti, kimseler yok iken kimbilir ne kadar içliydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şuuru kapanmış, amansızlığın yoluna koyulmuş, apansız birşekilde yakalanmıştı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Haber geldi, o an içim ne kadar acıyla titremişti[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ver babam acil servise intikal ettirildi, o an hekimler kendi başlarının derdindeydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar çırpınsak, melul birşekilde bakıp haykırsak nafileydi, olağan bir seyirdi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir sedyeye serpildi, çok hareketsizdi, nefesi hırıltılar içinde fevkalade mecalsizdi[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Etrafıma bakınıyorum, diğer hastaları nazar ediyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Daha acil bir vaka varmıdır acziyetini hayıflanıyordum, o zaman tek adres vardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Altarnatif olarak bir başka seçim bulunmazdı, fakülde hastanesi sanki eş zamandı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Doktor muayene etti ve ne hikmetse devlet hastanesine elan intikalini söylemişti[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dışarda ne kadar soğuk bir hava vardı, rüzgar nazardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne araba ve ne de anbülans vardı, kıt kanat beklemek zorunluluğu yakınımdaydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ruhumu esaretin ve nedametin perişanlığına bırakmıştım, acı yakinen anıyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet zar zor devlet hastanesine geldik, doktor beyi aradık, biryerde bulamadık[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Meğerse o saatte uykuya çekilmiş, seslenmek kabahatmış[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kızmak işle yarıyor ve ne de bağırmak bir çare olarak yüreğimi rahatlatıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbimin hicran damlaları bir bir sızıyla gözlerimden akıyordu, kim ne anlıyordu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Baman sabah ezanı okunurken ruhunu teslim etmişti ve o an ruhun esareti bitmişti[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]