KanalD Türkan Saylanın hayatını dizi yapıyor..

AynAlı

Kıdemli Üye
Katılım
16 May 2007
Mesajlar
8,728
Tepkime puanı
1,378
Puanları
0
Türkan Saylan’ın yaşam öyküsünü anlatan 'Türkan' dizisinin çekimleri başladı


turkansaylanpinarogunikonik.jpg

Türkan Derya’nın yönettiği dizinin senaryosunu Oya Yüce kaleme alıyor. Genel Sanat Yönetmenliğini Erol Taştan’ın yaptığı dizide Türkan Saylan’ı Pınar Öğün canlandırıyor.

Yapımcılığını Koliba Film - Ata Türkoğlu’nun üstlendiği dizi yeni yayın döneminde Kanal D’de ekrana gelecek.

Saylan’a benzemek için saçını kısaltan Öğün’e Türkan’ın arkadaşı Ali rolünde Saygın Soysal, kız kardeşi Turhan rolünde Damla Sönmez ve annesi Leyla rolünde ise Nesrin Kazankaya eşlik edecek.

Dizinin 1 Ağustos’ta başlayan çekimleri Heybeliada’da yapılıyor. Ayşe Kulin’in “Türkan Tek ve Tek Başına” isimli romanından ekrana uyarlanan dizinin hikâyesi Türkan Saylan’ın tıp fakültesinde okuduğu 1960’lı yıllardan başlıyor.


nethaber
 

efruz

Kıdemli Üye
Katılım
14 Ağu 2009
Mesajlar
5,170
Tepkime puanı
735
Puanları
0
Konum
İstanbuL
İlk defa bugün reklamını gördüm.davasında ne kadar azimli imiş ki.öldükten sonra da bitmiyor uğraşmaları.eminim eğitim meleği gibi lanse edilecek topluma.

pehh.... inanılırsa tabiki.
 

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Katılım
6 Ara 2006
Mesajlar
2,752
Tepkime puanı
769
Puanları
0
Konum
İstanbul...
Tarihteki bütün faydalı, iyi, hayırlı kadın ve adamların hayatları film veya dizi oldu bitti de birtek bu kadının hayatının dizi olmadığı kalmıştı... Nasıl da alel acele, göz boyamak için yapılmış nasıl da bilinçli bir propagandadır bu yahu!.. Haydi hayırlı olsun... Bu diziyi sadece dizi izlemiş olmak için izleyecek olan herkese hayırlı uğurlu olsun!.. Düşüncesinin ve de amacının idrakinde olmadan birilerinin ekmeğine yağ sürecek olanlara hayırlı olsun!..
 

_Nihade_

Gafleti eyLe Heba
Katılım
11 Eyl 2009
Mesajlar
2,061
Tepkime puanı
581
Puanları
0
Yaş
40
Konum
Ankara
Şimdi bu kadını nasılda vatansever, yardım sever iyilik perisi olarak gösterecekler millete, hayatını misyonerlie adamış din düşmanını nasılda bir kahramana dönüştürecekler.He bazılarının kahramanı olabilir.O ayrı mesele...
Mümkün olduğu kadar çevremi bilgilendireceğim, izlenmesin diye...

misyoner olan kanald dende ancak böyle bir faaliyet beklenirdi zaten...

 
Üst