Kanaat önderleri ve İslam alimleri hakkında...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Enes

İhvan Forum Üye
Değerli kardeşlerim daha önce bu açıklamayı yazma niyetine girdim ama olayların yatışması üzerine vazgeçtim... Ama forumumuzda yeşertilmeye çalışılan bir fitne tohumu görünce tekrardan bu açıklamayı yapmak şart oldu...

Sevgili kardeşlerim internette bir tayfa var bu tayfa kendi doğrularından başka hiçbir doğruyu kabul etmez cevap verseniz cevabınızı görmezden gelir ve olayı profesyonelce başka mecralara çeker ve aklınızı bulandırmaya çalışır...

Bu tayfa ekser islam alimlerini beğenmezler. onların söylemek istediklerini derinlemesine düşünmek yerine yüzeysel ve kıt akılları ile yorumlamaya çalışırlar...

Bizim foruma geçen ay dadanan bir kaç kişiden sonra bu ay da SIRK_DOKTORU nicki ile (belkide aynı kişi ya da değil ama aynı düğme ile yönetildiği apaçık belli) bir şahısı muğlak gelmiş ve hemen islam büyüklerine laf etmeye başlamıştır...

Bu şahıs " Rİsale-İ Nur'lardakİ Tezat Ve YanliŞliklar " başlıklı bir konu açmış hemen ardından kendisine anlaşılır bir dille bu iddialarını cevaplandıran Oflaz nickli kardeşimizi görmezden gelerek iddialarını devam ettirmiş ve Oflaz nickli kardeşimin yazdıklarını yok saymıştır...

Bu kişinin şahsında islami önderlere saldıran tüm uhuvvet düşmanlarına sesleniyorum

BURASI İHVAN FORUM İDDİALARINIZ BURADA KABAK TADI VERİR TEMCİT PİLAVI GİBİ ISITILIP ISITILIP ÖNÜMÜZE SUNDUĞUNUZ ŞEY ARTIK TADI BIRAK ZEHİRLEYİCİ BOYUTA ULAŞTI...

işkembeden bulunduğunuz yerden klavye delikanlılığı yaparak ömrünü esarette hapislerde işkencelerle geçiren bir insana laf atmanız kolay...

Nikolay Nikolayeviç e haykıran üstad ın yerinde siz olsaydınız kısa donunuza ederdiniz (üyeler kusura bakmasın) istiklal mahkemesinin penceresinde bir taraftan darağacında sallanan insanları göstererek size de "sen de şeriat istemişsin" deselerdi "yaşasın laiklik derdiniz"

sorarım size siz kimsiniz kim besliyor sizi kimden emir alıyorsunuz...

kim olursanız olun... İSLAM KARDEŞLİĞİ amacımızın önüne geçemeyecek güneşimizin altında kar gibi eriyeceksiniz...

münafık ve mürtedlerle uğraşmak sizin ipinizi tutanların işine gelmez...

BUNDAN SONRA BU FORUMDA İMAM RABBANİ- BEDİÜZZAMAN - MAHMUT USTAOSMANOĞLU - ALİ HAYDAR EFENDİ - SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN- MEHMED ZAHİT KOTKU - GÖNENLİ MEHMET EFENDİ - ALİ RAMAZAN DİNÇ EFENDİ - VE AKLIMA ŞUAN İSİMLERİ GELMEYEN HERHANGİ BİR İSLAM ALİMİNE SATAŞAN LAF ATAN ONUN HİZMETLERİNİN ZERRESİ KADAR HİZMET ETMEDEN OTURDUĞU YERDEN DELİKANLILIK YAPAN UYARI ALMADAN BANLANACAK VE SİTEDEN UZAKLAŞTIRILACAKTIR...

Köpek ağzı değdi diye deniz suyu kirlenmez-ya...

KARDEŞLİĞİMİZE ZARAR VERİCİ MESAJLARINIZA ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ...

İSTER SİYASİ OLSUN İSTER BAŞKA BİR AMAÇ İÇİN OLSUN BU ŞAHISLARIN AYAKLARI ALTINDA TOZ OLAMAYAN EHLİYETSİZ İNSANLARIN FİKİRLERİ BİZİM GÖZÜMÜZ DE TOZ TANESİ KADAR DEĞERLİ DEĞİLDİR...

İHVAN FORUM BUDUR...

BEĞENMEYEN ÇEKİP GİDER... BU YÖNDEKİ MESAJ ATANLARI YÖNETİME BİLDİRMENİZİ RİCA EDERİM... YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMDAN DA BU GİBİ YARASALARA SÖZ HAKKI VERMEMELERİNİ RİCA EDİYORUM...

SAYGILARIMLA...

Moderatör tarafında düzenlendi:

MiHRiMaH

Son gülen... :/
Allah, sizden ve sizin gibi düşünüp bu yolda gayretle ve çekinmeden ilerleyenlerden razı olsun... Bizler o mübareklerin ve hatta salih mümin kardeşlerimizin ayağının tozu olamazken bu küçük görmeler, bu aşşağılamalar çok çirkindi... Ben yeni üye olmama rağmen bu tartışmalardan bıkmışsam buradaki kardeşler haliyle bıkmıştır diyorum... Allah razı olsun... Ve Rabbim, yolundan ayırmasın istikametinizi ve de hayırlı başarılar versin... :clap2:

NehiR

mütebessim :)
BEĞENMEYEN ÇEKİP GİDER... BU YÖNDEKİ MESAJ ATANLARI YÖNETİME BİLDİRMENİZİ RİCA EDERİM... YÖNETİCİ ARKADAŞLARIMDAN DA BU GİBİ YARASALARA SÖZ HAKKI VERMEMELERİNİ RİCA EDİYORUM...

SAYGILARIMLA...

memnuniyetle...

foruma üye olduğumdan beri bu tür konulardan ve siyasi tartışmalardan hep rahatsızdım..
forum özgür ortam olsun diye sesini çıkarmıyor sanırım diye de sesimi çıkarmıyordum.Ama özgürlüğün başkasının özgürlüğünün bittiği yerde başladığını idrak edemeyen bazı kişiler yüzünden bu tür önlemlerin alınması isabetli oldu..
Yönetimin bir üyesi olarak sonuna kadar destekliyorum ve elimden geleni yapacağım bu konuda..

DJ MESNEVI

Doçent
Galiba Tası Gediğine Koydun MaTRax abi Allah razı olsun..

AdigeBatur

Profesör
Web sitesi
www.blogcu.com
Üstad Ağzına sağlık :good[1]: :clap2:
çok güzel özetlemişsin durumu...
Hoşgörü göstermeyi bilmeyene hoşgörü gösterilmez...

.

Nur Cennet

Profesör
Çok Doğru Bi Yazı Olmuş.Siteye Hiç Yakışmayan Türde Konuşmalar,Huzur Bozmak İsteyenler Çoğaldı Görünene Göre.Çok Güzel Özetlemişsiniz.

SeNoL

MUEYABYA
Sevgili kardeşlerim internette bir tayfa var bu tayfa kendi doğrularından başka hiçbir doğruyu kabul etmez cevap verseniz cevabınızı görmezden gelir ve olayı profesyonelce başka mecralara çeker ve aklınızı bulandırmaya çalışır...

Bu tayfa ekser islam alimlerini beğenmezler. onların söylemek istediklerini derinlemesine düşünmek yerine yüzeysel ve kıt akılları ile yorumlamaya çalışırlar...

Bunlar gibileri ile yüz yüze de tartışmalarımız olmuştu vaktin birinde...Ama ne anlatırsanız anlatın anlamıyorlar...Amiyane tabirle (özür dileyerek) İŞKEMBE_İ KÜBRADAN sallamak kolay onlar için.....Esselamualeykum ihvanlarım

ÇiLe-i AşK

Asistan
Allah bin kere razı olsun:clapping[1]:
gercekten artık gerekiyordu böyle bir karar hem asırı siyasi tartısmalar hemde büyük Allah dostlarını karalamalar bunaltıyordu..
her neyse siz lazım geldigi seiklde anlatmıssınız daha bunun gibi birkac arkadas daha var bakalım onların tutumlarında degisme olacak mı bu yazınızdan sonra slm ve dua ile....

Web sitesi
www.ehlisunnet.biz
BUNDAN SONRA BU FORUMDA İMAM RABBANİ- BEDİÜZZAMAN - MAHMUR USTAOSMANOĞLU - FETHULLAH GÜLEN - ALİ HAYDAR EFENDİ - SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN- MEHMED ZAHİT KOTKU - GÖNENLİ MEHMET EFENDİ - ALİ RAMAZAN DİNÇ EFENDİ - VE AKLIMA ŞUAN İSİMLERİ GELMEYEN HERHANGİ BİR İSLAM ALİMİNE SATAŞAN LAF ATAN ONUN HİZMETLERİNİN ZERRESİ KADAR HİZMET ETMEDEN OTURDUĞU YERDEN DELİKANLILIK YAPAN UYARI ALMADAN BANLANACAK VE SİTEDEN UZAKLAŞTIRILACAKTIR...
SAYGILARIMLA...

Sizlere ellah, resulullah, kitabullah yetmemiş gibi illa kendi putlarınızada (Şeyh,Gavs,Kutub,Efendi Baba,üstad,parti,Efendi Hazretleri)tapacaksınız yoksa sizler şirk koşmadan iman etmeyecekmisiniz o zaman sizler taptıklarınızla baş başa kalın ....

“Onların çoğu şirk koşmadan Allah'a iman etmezler (imanlarına az çok bir şirk karıştırırlar).” Yusuf 106

Alper...

MarmaranınKralı
Web sitesi
cennetsarayi.blogcu.com
matrax abi eline sağlık en iyisini yapmışsın böylelerini barındırmayalım
benim takip ettiğim bi üye var saçma sapan fikirlerini yazıp duruyor.eğer bikaç gün içinde vazgeçmezse sana bildircem onu .:eek:fftp:

feyza:)

İstanbulî
Web sitesi
www.incebirdokunus.com
Allah razı olsun maTRax çok güzel olayı özetlemişsin .. üstüne bişey söylenmez ..sadece imzamızı atmak düşüyor altına müsadenle :)

A

ada

Guest
Allah razı olsun. İHVAN-FORUM=KARDEŞLİK kimsede bozamayacak inş.

AdımcA

Akşam ... Yine Akşam ...
hatta bu yazıyı tabela halinde ihvan ın girişine asalım diyorum. :)

XaberDar

Profesör
hatta bu yazıyı tabela halinde ihvan ın girişine asalım diyorum. :)

Öğretmenim süpersin!
---------------------------------------------

matrax ın yazdığı mesajda taşı gediğine koymak dedikleri şey bu olsa gerek. (Her ne kadar geçte olsa iyi oldu.):clap2:

Böylelerinin türememesi temennisiyle!...

Selametle!...

EbuMahir

Asistan
Yani ne diyecegimi sasirdim. Sanirim son zamanlarda okudugum en guzel ve sevindirici bir haber bu. Allah cc gani gani razi olsun.

Alimlerin hakkinda insanlarin kafalarina takilan sorulari sormalari ve arastirmalari guzeldir. Hatta anlayamadigi konularda (anlayasiya kadar) elestirel bir havayla yaklasmasida bir yere kadar hos karsilanabilir ama kalkipta bir kac tane kitap okumakla, googlede arama yapmakla muceddid kesilip birde alimlerimizi kufur ile yada bidat ile suclamaya kalkanlara kesinlikle musammaha gosterilemez.

Almis oldugunuz karar gerceten tebrige sayan bir karardir. Tekrardan Allah cc razi olsun.

Insallah bu karariniz diger forumlarada ornek olur.

Allah cc yar ve yardimciniz olsun insallah...

hirahos

Kıdemli Üye
Alimlerimizi küfür ve şirk ile itham edenlere karşı alınan karar gerçekten sevindiricidir.. Herkes haddini bilecek..

Söz konusu adamların gerçek ortaya çıksın diye bir tavırları yoktu.. Bütün karşı yazıları görmezden gelerek "ben" de "ben" diye tutturmuşlardı.. Savur babam savur yapıyorlardı.. Maksatları zihin bulandırmaktı, iyice ortaya çıkmıştı..

Bu kararın uygulamaya başlamasında, zannedersem istenmeden düşülen bir hata da olmuştur:

Alınan karar, bundan sonrası için uygulanmalıydı.. Bugüne kadar açılmış, ilerlemiş başlıklar sadece kitlenmeliydi.. Silinmemeliydi..

Çünkü orada değerli bilgiler ve görüşler de sunulmuştu.. Bunlar alın terini ve emeği gösteriyordu..

Çünkü orada bu kararın neden alındığını gösteren güzel örnekler dahi vardı.. O başlıklarda, ne idüğü belirsiz bir kaç kişinin görüşüyle Müçtehit kesilen insanların ne denli bir bilgiye ve mantığa, ne denli bir düşünme tarzına sahip olduklarına, ne denli sağlam kaynakları olduğuna dair gözle görünür çarpıcı tablolar vardı!

Bu tablolar birer ibret vesikasıydı..

Bu açıdan alimleri küfür ve şirkle suçlayanları en iyi şekilde sergiliyen başlıklardı.. Ayinesi iştir kişinin..

Silinmemesi bunların herkes tarafından görülmesi için iyi olurdu..

Fakat, madem böyle yapılmış, artık söyleyecek bir sözümüz yok.. Allah'tan silinen başlıkları yedeklemiştim.. Gerekirse, soran olursa inşallah bu ibret vesikalarını biz kendi yedeğimizden sunarız..

Bir de bu şahıslar, bizleri körü körüne Din büyüklerine sarılmakla suçluyorlardı.. Başlıkların silinmesini kötü probaganda edebilirler.. Görüşümüzü çürütemeyince başlıkları sildiler diye düşünüp bunu sağda solda söyleyebilirler.. Yönetimin buna da hazırlıklı olması lazım..

Başlıkların silinmesi bu açıdan da olumsuz olmuştur.. Göz önünde kalsaydı, bu probagandaları baştan çürümüş olurdu..

Son olarak, sanırım Adımca abimin ya da ablamın dili sürçtü, bu hengamede heyecanına kapıldı:

"İlgimi çekmeyen, cazip gelmeyen bir konuydu; silinmesi iyi oldu" demiştir.. Bu ifade ile Alimlerimize laf söyletmeme kararı çelişir.. Birinde, nefsimizi değil değerlerimizi üstün tutma azmi varken diğerinde kendi zevklerimizi, beğenilerimizi üstün tutma anlamı vardır.. Bunun da en kısa zamanda düzeltileceğini umuyor ve rica ediyorum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...