:::kan AĞlayan AĞaÇ:::

alim_08

Üye
aaaaaaaa9bo2to2zy.jpg

İmam hüseyinin şehit edildiği gün yani aşure günü bu ağaç kan ağlıyormuş.

İSLAM tarihinin kara bir sayfası ... Yüzyıllardan bu yana İslam dünyasını ağlatan acıklı olay ... Bir kaşık suya hasret giden Hazreti Hüseyin'in şehit edildiği uğursuz Kerbela çölü ...ve o günden beri ağlayan bu ağaç.

Bu ağacı görünce insanlığımdan utandım. Bir ağaç bile böyle kan ağlarken bizler bir gözyaşı bile dökmeyi çok görüyor ve süzülen iki damla yaşla kendimizi manevi dünyanın sultanı sanıyoruz. Yazıklar olsun bize.
Düşünüp ibret almıyorsak yazıklar olsun.....

ARaZ

Üye
Rabbimin hikmetleri...
Sözler düğümleniyor böyle zamanlarda...

S

Sidar

Guest
Cennet gençLerinin Efendisi Yâ Hüseyin (r.a.) ;

Bu gençLer seni unutmadı , unutmayacak ... eLhamdüLiLLah

nurgulalim

Üye
Hazreti Hüseyin kufeye çağırılınca Ona eşi dostu yalvarmışlardı:"Gitme Hüseyin Kufe halkı vefasızdır,gitme...!" demişlerdi.Ama gitti .Çünkü KUfe halkını yezitin elinden kurtulmak istiyordu.Ve Hz HÜSEYİNDEN YARDIM İSTEMİŞLERDİ.
"gitmem lazım "dedi.Ve gitti.Şehit ettiler acımadan ,bir damla bile su vermeden.Nasıl kıydılar rasülümün can parçalasına,bitanesine acımadan.
Kan ağlayan ağacı hiç görmemiştim bu güne kadar.Ağaç bile ağaç olduğu halde bizden daha duyarlıymış.Evlerimizde ortopedik yataklarda yatarken , kana kana su içerken acaba aklımıza geliyor mu Filistindeki müslümanlar,Çeçenistandaki müslümanlar...

Satuk Buğra

Profesör
Hazreti Hüseyin kufeye çağırılınca Ona eşi dostu yalvarmışlardı:"Gitme Hüseyin Kufe halkı vefasızdır,gitme...!" demişlerdi.Ama gitti .Çünkü KUfe halkını yezitin elinden kurtulmak istiyordu.Ve Hz HÜSEYİNDEN YARDIM İSTEMİŞLERDİ.
"gitmem lazım "dedi.Ve gitti.Şehit ettiler acımadan ,bir damla bile su vermeden.Nasıl kıydılar rasülümün can parçalasına,bitanesine acımadan.
Kan ağlayan ağacı hiç görmemiştim bu güne kadar.Ağaç bile ağaç olduğu halde bizden daha duyarlıymış.Evlerimizde ortopedik yataklarda yatarken , kana kana su içerken acaba aklımıza geliyor mu Filistindeki müslümanlar,Çeçenistandaki müslümanlar...

Evet Kufe halkı vefasızdı, ancak Medine halkınında pek vefalı olduğu söylenemez. Hazreti Huseyn Varisi Nebi bir alimdi, o ne demişse dinde isabet oydu, ancak Kufeye giderken Medineliler onunla birlikte hareket etmeyip yalnız bıraktılar. Yanında Medineliler olsaydı, Kufe ihanet edebilirmiydi. Kufelilerde Medineden İmam Huseyni bir ordu ile bekliyorlardı. Baktılarki ordu mordu yok, onlarda can derdine düştüler. Zaten onlar İmama inanan şiiler değildi, sadece kahtani arapları olarak adnani araplara galebe çalmak hilafeti ele geçirmek istiyorlardı, İmam Huseynide amaları için bir araç gibi görme gafletinde idiler. Kerbelada yine Huseyni savunan bir avuçda olsa Kufeli idi. Orda ne bir Medineli nede bir Şamlı vardı. Şimdide öyle değilmi. Filistinde, Çeçenistanda, Bosnada yüreklerimiz kafirlerin postalları tarafından ezilirken, zavallılarımız atalarının tkopuzlarıyla gürzleriyle kılıçlarıyla övünmekle vakit geçirmekle meşguller.