KAMALAK SP LİDERİ değilmi YOKSA SP Bölündümü ?

agbi

Yasaklı
Mustafa Kamalak'tan İhsanoğlu değerlendirmesi

Mustafa Kamalak, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesinin, Milli Görüş'ün başarısı olduğunu söyledi.

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Ekmeleddin İhsanoğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesinin en başta CHP için sevindirici olduğunu belirtti. Kamalak, bu durumun Milli Görüş’ün başarısı olduğunu kaydetti. “Cumhuriyet Halk Partimizin” demesine alınanlar olduğunu ifade eden Kamalak, “Bu ülkenin her bir partisi bizim partimiz, vatandaşlarımızın partisidir” dedi.

SP Genel Başkanı Kamalak, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nın 5. Olağan Kongresi’ne katıldı. Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen kongrede konuşan Kamalak, Cumhurbaşkanlığı seçimine değindi. Cumhurbaşkanını halkın seçmesini ilk olarak 1970’lerde kendilerinin dile getirdiğini söyleyen Kamalak, “Cumhurbaşkanını halkın seçecek olması sevindirici bir noktadır. Bir başka sevindirici nokta ise CHP’nin gelmiş olduğu noktadır.” diye konuştu.

“Cumhuriyet Halk Partimiz” dediği için bazılarının alındığını belirten Kamalak, “Bu ülkenin her bir partisi bizim partimiz, vatandaşlarımızın partisidir. Bir zamanlar Allah demekten imtina eden CHP’nin bugün İslam İşbirliği Teşkilatı’nın genel sekreterliğini yapmış olan bir ismi aday göstermesi kanaatimizce en başta CHP için sevindiricidir. Emin olun bu durum Milli Görüş’ün yani sizlerin başarısıdır.” dedi.

Cumhurbaşkanı konusunda isimlerle değil ilkelerle ilgilendiklerini vurgulayan Kamalak, “Bu aziz milletimiz başörtüsüyle uğraşan, milletin inancıyla mücadele eden, halkın değil tankın yanında yer alan cumhurbaşkanları gördü. Bir avuç mutlu azınlığa hizmet eden cumhurbaşkanları gördü. Biz istedik ki vesayetçi sisteme değil millete hesap veren cumhurbaşkanları olsun. Milletin değerleriyle savaşan değil milletin değerleri için çalışan cumhurbaşkanları olsun. Bu yüzden hiçbir zaman isimlerle uğraşmadık. İsimlerin değil ilkelerin mücadelesini verdik. Şimdi de aynı noktadayız. Bize soruyorlar ‘seçimlerde kimi destekleyeceksiniz’ diye. Hep söyledik yine söylüyoruz. Biz adayın adına değil hak ve batıl mücadelesindeki duruşuna bakarız.” ifadelerini kullandı.

Aksi durumda isimlerin kendileri için önemli olmadığına işaret eden Kamalak, “Beyzadelerden, küresel baronlardan yana olacaksa, AB’nin, ABD’nin talimatına pür dikkat kesilecekse, milletin feryadını duymayacaksa adı Ahmet olmuş Mehmet olmuş ne fark eder.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanıyla ilgili kendi çizgilerini sıralayan Kamalak, “Milli ve yerli olmalıdır, ahlak ve maneviyat düsturunu benimsemelidir, sömürüyü değil adil düzeni savunmalı, kendi ikbalini değil memleketin istikbalini düşünmelidir, icraatlarında hayra motor şerre fren olmalıdır, güçlünün değil haklının yanında yer almalıdır, inançlı olmalı başka düşünce ve inançlara da saygılı olmalıdır.” dedi.

Süreçte tüm adayların çıkmasını bekleyeceklerini ve kendi kriterlerine göre değerlendireceklerini ifade eden Kamalak, “İstişareler yapacağız. Ortaya çıkan sonuca göre Milli Görüş’ün ilke ve prensiplerine en uygun gördüğümüz adaya destek vereceğiz.” diye konuştu.

AKP hükümetini ikinci İttihatçı ekip olarak niteleyen Kamalak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başdanışmanı Yalçın Akdoğan’ın Ergenekon ve Balyoz gibi davalara ‘kumpas’ demesini hatırlatarak, “Sen neredeydin?” diye sordu.

Kongrede, SP İstanbul İl Başkanlığı görevini Birol Aydın’a devreden Selman Esmerer de konuşmasında hükümeti eleştirdi. 28 Şubat sürecinde Milli Görüş’ü dik duramamakla itham ettiklerini belirten Esmerer, kendilerinin ise dik durduklarını, darbecileri içeri tıkmakla övündüklerini kaydetti. Bugün ise ‘kumpas kuruldu’ dediklerini hatırlatan Esmerer, “Suçsuzlardı neden içeri girdiler, suçlularsa neden vites değiştirdiniz?” diye sordu. Esmerer, iktidarın darbelerin önünü açtığını söyledi.

SP nin Başkanımı değişti ?

SP ni bölündümü ?

İLERİ GELEN ETKİN SP YÖNETİCİLERİ DAHA ÖNCEKİ SÖZLERİ ni unuttular.

YOKSA AK PARTİNİN GERÇEKTEN TAKTİR EDİLECEK BAŞARIYA SAHİP TOPLUM MÜHENDİSLERİ YOK OLAN DÜŞÜNCEYİ VARMIŞ GİBİ Mİ ENPOZE ETMEK İSTİYORLAR.

Dua Nur

Kıdemli Üye

Yetim

Kısıtlı Erişim
Bemuda şeytan üçgeni k.atatulk ismet İnönü Fetoş .

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Fethullah Gülencilerin Saadetden medet umması, yorum yapması, beklenti içinde olması ne garip!

İnsanda biraz utanma olur!

Anadoluda argo bir söz vardır:

Ne mıçtın ki avcuma, ne süreyim yüzüne? derler.

28 şubatta saadete, milli görüşe yaptığınız rezillikleri unuttunuz mu?

ORDU DAHA DEMOKRAT diyordunuz, gidin onlardan medet umun!

Ne akpliler ne gülenciler kendi aralarındaki RANT kavgasına bizi bulaştırmasın.

Kendi işinize kendiniz görün.

dostluk

Kıdemli Üye
Chp i bile imana getirdi akp tebriklee ona..adamlae baktiki sayin erdoganin karsisinda solcu dindar kimligi olmayan bir adayin hiic sansi yok ..tayyip kadar olmasada dindar bie cumhurbaskani adayi aradilar..

Milli gorusun baaarisida ayyni zamanda..bu adamlari kim siyasete kazandirdi..

Kaçak

Yeni
Erbakan'ın siyasetimize eşşiz mirası guzide mirası pek muhterem ,muhteşem ve dahi mübarek başta oğlu Fatih sonda kızlarıdır ...
böylece kırk yıllık emeğinin mahsülü tüm milletimizce görülmüş , binde beş tam onda iki formülisazyonu ile gerekli teveccühe gark olmuştur ....
şimdilik doktor olan ama ilerde Prof olması kaçınılmaz olan sevgili ve saygılı doktor Fatih babasının izinden kararlıca gitmekte , ileriki yıllarda elde edilecek Türkiye başarılarına işte milli görüş gömleği diyerek bu yoldaki kararlılığını tescil edecektir ...
sayın halkımızda tıpkı baba Erbakan gibi doktor fatihe de gerekli teveccühü gösterecektir...

agbi

Yasaklı
Fethullah Gülencilerin Saadetden medet umması, yorum yapması, beklenti içinde olması ne garip!

İnsanda biraz utanma olur!

Anadoluda argo bir söz vardır:

Ne mıçtın ki avcuma, ne süreyim yüzüne? derler.

28 şubatta saadete, milli görüşe yaptığınız rezillikleri unuttunuz mu?

ORDU DAHA DEMOKRAT diyordunuz, gidin onlardan medet umun!

Ne akpliler ne gülenciler kendi aralarındaki RANT kavgasına bizi bulaştırmasın.

Kendi işinize kendiniz görün.

KİMSE KİMSEDEN MEDET UMMUYOR

AK PARTİ TOPLUM MÜHENDİSLERİ SEÇİM İÇİN SP DE İKİLİK ÇIKARTIP OY PEŞİNDELER ki SP inin önemli özelliği GENEL BAŞKAN a mutlak İTAAT tir GENEL BAŞKAN ın beyanına bakın AK PARTİLİ TOPLUM MÜHENDİSLERİNİN YÖNLENDİRDİĞİ AK PARTİLİ iletişim elemanların yalanlarına FİTNE lerine bakın.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Aylardır, yıllardır burda SAADET DÜŞMANLIĞI, MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞMANLIĞI YAPAN, AKP YAĞCILIĞI YAPAN AĞBİ nickli üye lütfen benim yazımı alıntı yapmasın.

Yazımda alıntı yaptığına dair uyarı alıyorum ama ENGELLİ olduğu için ne yazdıını görmüyorum.

Milli görüş düşmanları şimdi akp ile kavga edince bize yanaşmaya çalışmasınlar.

agbi

Yasaklı
Aylardır, yıllardır burda SAADET DÜŞMANLIĞI, MİLLİ GÖRÜŞ DÜŞMANLIĞI YAPAN, AKP YAĞCILIĞI YAPAN AĞBİ nickli üye lütfen benim yazımı alıntı yapmasın.

Yazımda alıntı yaptığına dair uyarı alıyorum ama ENGELLİ olduğu için ne yazdıını görmüyorum.

Milli görüş düşmanları şimdi akp ile kavga edince bize yanaşmaya çalışmasınlar.

MİLLİ GÖRÜŞ ALEHİNE YAZDIĞIM TEK MESAJIMI GETİR ?????????????

AYRICA

DÜN E KADAR ERDOĞAN İÇİN YAZDIZLERİNİ AK PARTİ İÇİN YAZDIKLARINI NE ÇABUK UNUTTUNUZ ??????

MERAK ETTİM Sn ERDOĞAN ın gömleğinimi giydiniz ?????????

BİNLERCE MESAJIMDA BULAMAZSINIZ ERBAKN ı İSLAMİ AÇIDAN DEĞERLENDİRMEMİ __ BULAMAZSINIZ SP LİLERİ İSLAM DEĞERLERİ KONUSUNDA DEĞERLENDİRMEMİ ____ BULAMAZSINIZ ÇÜNKÜ BEN DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR düşünenlerinden değilim.

BENİM HEDEFİM i ANLAMAK İÇİN OKUYAN ANLAR

ASİLTÜRKve ARKADAŞ larının ERBAKAN ı yanlış yönlendirenlerdir.

Beni engellemekle BOYUNU 3,5 SANTİM dahamı uzadı ???

ERBAKAN ı TAHSİLİMİ YARIDA BIRAKACAK ŞEKİLDE DESTEKLEDİM ama O DANIŞMANLARI ne zaman yanlış yönlendirip İLK ÖNCE NURCULARI SONRA da ESAD ÇOŞAN cıları uaklaştır İŞTE O ZAMAN BENİM İÇİN O PARTİ BİTME TEMELLERİNİ ATTI.

ERDOĞAN da aynı şekilde bakın PARTİ KURARKEN YANINDA OLLAN DAVA ARKADAŞLARINA ŞİMDİ BAKIN PARTİDEKİ ETKİN DAVA ARKADAŞLARINA.

sp SİNİ VE ak PARTİ Yİ ÇOK İYİ BİLİYORSAN BUYUR MÜNAZARAYA ama nedenler oluşturma.

BAK İDDİA EDİYORUM ki başlandı ERDOĞAN GÜL e senpatik olan GÜLE e yakın olanları TASVİYE ETMEYE BAŞLADI.

PEKİ GÜL e karşı olanlar kimler BAŞTA YİĞİT BULUT , Süleyman soylı birde iıan aklıma gelemyen DANIŞMANI.

bana forum A agbi Yİ ENGELLEDİM DİYE HAVA ATMA BENİ ENGELEMEN BENİM LE KARŞILIKLI İSTİŞARE VE MÜNAZARA EDEMEYECEK OLMANDIR.