Kamalak : Erbakan’ın Yolunu Öğrencileri Kesti

Dua Nur

Kıdemli Üye
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Milli görüş hareketinden ayrılarak AK Parti'yi kuran kadroları sert bir dille eleştirerek, "Abdülhamid'in yolu subayları tarafından kesilmişti, Erbakan'ın yolu öğrencileri tarafından kesildi" dedi.

Bugün gazetesine konuşan Kamalak, Milli Görüş hareketinin lideri ve kapatılan Refah Partisi’nin son genel başkanı olan, merhum Necmettin Erbakan’a ‘kirli siyasi öneriler’ yapıldığını öne sürerek, “Eğer
Erbakan İsrail’le ilgili yapılan önerileri kabul etseydi AK Parti kurulmayacaktı” dedi. Kamalak, Milli Görüş çizgisinden kopan kişilerce AK Parti’nin kurulmasını da eleştirerek, “Erbakan’ın yolunu öğrencileri kesti” yorumunu yaptı.

SP Genel Başkanı Kamalak’ın, Bugün gazetesinden Hüseyin Keleş’e verdiği röportajın bir bölümü şöyle:

Milli Görüş Hareketi, 1999’dan bu yana istediği ilgi ve desteği bulamadı. Bu da oy oranlarına yansıdı. Milli Görüş çöküş sürecine mi girdi?

1999’dan bu yana dediğiniz doğru. Eğer biz kuru bir particilik yapmış olsaydık yükseliş devam edecekti. Nitekim 17 Aralık 2014 tarihli Ünal Tanık’ın imzasını taşıdığı bir makale yayınlandı. Birtakım finans sahipleri, proje mimarları
Erbakan Hoca’yı ziyaret ediyorlar. Bu doğrulandı. Ne diyorlar “İslamiyet yükselen bir çizgidir. Biz sizinle işbirliği yapmak isteriz” Peki ne olacak?

Üç öneride bulunuluyor. Birincisi “Biz sizi iktidara taşıyacağız, ikincisi bu alandaki gerekli finansmanı sağlayacağız, üçüncü olarak da karşı çıkanları saf dışı bırakacağız. Buna karşılık sizden şu taleplerimiz olacak. İsrail’in güvenliği sağlanacak. İki, İslamiyet’in yeni yorumunda bize yardımcı olacaksınız. Üç, Büyük Ortadoğu Projesinde bize destek vereceksiniz.”
Erbakan Hoca tartışmaya bile açmadan reddediyor bu önerileri.

Muhsin Yazıcıoğlu’na da aynı teklifin yapıldığı iddia ediliyor?

Muhsin Bey de (Yazıcıoğlu) reddediyor. Zaman Gazetesi Yazarı Ali Bulaç, konuyla ilgili bir yazı kaleme aldı.
Erbakan ve Yazıcıoğlu reddedince şu anki iktidar sahipleriyle pazarlığa oturuyorlar ve anlaşıyorlar. Kurulduğu günden bu yana ben bugünün AK Parti’si dünün İttihat Terakkisi diyordum. Elimde somut veriler yoktu ama eldeki veriler ve sezgi oraya götürüyordu.

İttihat ve Terakki’yi kurduranlar bazı isimleri ön plana çıkarıyordu: Enver Paşa, Cemal Paşa, Talat Paşa. AK Parti’ye bakıldığında da önde gelen üç bey var. Beylerin ismini de değerli okuyucularımız bilir zaten. O paşalar Osmanlı’nın yolunu açmak için yola çıkmıştı. Yolu kesen kimdi onlara göre Abdülhamid Han’dı. Abdülhamid Han’ın siyasetinin 33. yılında bu hadiseler gerçekleşiyor. Bakıyoruz Abdülhamid Han’ın emanetini üstlenen birisi var:

Erbakan Hoca. Ne diyordu Abdülhamid? Milli Birlik. Bundan maksat İslam birliğidir.
Erbakan Hoca ne diyor? İslam birliği diyor. Ancak sözüm ona orada yolu kesen Abdülhamid Han’dı, burada Erbakan. Abdülhamid’in yolu subayları tarafından kesilmişti, Erbakan’ın yolu öğrencileri tarafından kesildi. Orada İsrail devletinin kurulması amaçlanıyordu, bizim gafiller bunun farkında değildi. Şu an Büyük İsrail devleti kurulmak isteniyor.

Eğer Erbakan İsrail’in isteklerini kabul etseydi, AK Parti kurulmayacak mıydı?

Kurulmayacaktı tabii. Lüzum kalmayacaktı. Nitekim toplantının yapıldığı evde Merkez Partisi’nin liderinin ismi zikrediliyor. AK Parti’nin önde gelenleriyle anlaşıldığı için şu an itibariyle Merkez Parti’ye ihtiyaç yok diyor. Bunu diyen şu anki merkez partinin kurucu genel başkanı Abdürrahim Karslı.

Yani İsrail’in istekleri kabul edildiği için AK Parti kuruldu?

Tabii. Büyük Ortadoğu Projesi’ne destek vereceksiniz diyorlar. Tayyip Bey de zaten kendisini Büyük Ortadoğu Projesi’nin eş başkanı ilan etmişti. Birinci istek neydi? İsrail’in güvenliğinin sağlanması. İsrail’in kendisini 1948’den yani kuruluşundan beri en güvende hissettiği dönem AK Parti dönemidir.

İnterhaber

İsrail'İN kankası paralelcilere destek ol, İsrail misrail hikayesi anlat. YEMİYOR KİMSE :))))

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Erbakancilar 12 seneden beri erdogan in yolunu kesmek istiyorlar, ama ne yaparlarsa yapsinlar basaramiyorlar.

Neden acaba?

Muminaga

Yeni
Kamalak çok boş konuşuyor. Kaale alınacak biri değil.
Merhum Erbakan yaşlı ve hastaydı, o yaşta birinin bünyesi ve sağlığı siyaset gibi zor bir görevi kaldıramazdı tabi. Neticede hakkın rahmetine kavuştu.

Erbakan'ın yolunu Demirel kesti, TSK kesti, haşhaşi paralel örgüt cemaat kesti, f.gülen kesti. Ama nedense tek kelime bu kişi ve grupları eleştirmedikleri gibi, destekçi oluyorlar.

Kamalak boş ve değersiz, yalan-yanlış tutum ve davranışlarla Saadet partisinin önünü kesiyor. Partide gençlerin önünü kesiyor.

SP politburosu kart adamlarla 50 yıl öncesinin kafasıyla iki günü birbirini tutmayan açıklamalarla SP partisini milim ileriye taşıyamaz.

SP yönetimi öz eleştiride bulunup, tabanından özür dileyip partiyi baştan aşağı yenilemelidir. SP'nin şu an ki perde arkası veya vitrindeki adamlarının içi boş, küf laflarıyla onu-bunu suçlayarak gıybet ve dedikodu yaparak SP'ye bir şey kazandıracakları yok.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
Kamalağa iyi sallamışlar. Başlık adeta kamalağa sallama başlığı olmuş:)

Dua nur ve kadrolu milli görüş düşmanı maksuz iyi anlaşıyorlar :)

Tamam kamalağa sallayalım da Kamalağın bu sözlerinde yanlış olan nedir, şu sözü yanlıştır deyip öyle sallasak daha iyi olmaz mı?

levent48

Kıdemli Üye
Kamalak bu şekilde davam etmekte ısrarlı görünüyor...Biz de kendisini ve onun yerine lider çıkaramayan partilileri önümüzdeki seçimlerde "Yaklaşan bir cisimle" müjdelemekte ısrar ediyoruz...

maksut ibrahim

Kıdemli Üye

Tamam kamalağa sallayalım da Kamalağın bu sözlerinde yanlış olan nedir, şu sözü yanlıştır deyip öyle sallasak daha iyi olmaz mı?

Kamalak köln 1.1.2015 :Buradan tüm Dünyaya sesleniyorum
özelliklede Avrupali dostlarimiza sesleniyorum.Bizim kimseye karsi bir kinimiz bir nefretimiz bir Düsmanligimiz kati süratta yoktur.

Avrupalilari kendinize dost yaptiniz

bundan sonra sizi top bile yikmaz

hadi kolay gelsin

Yillar önce domuz dan post avrupalidan dost olmaz diyen milli görüscüleri

cok iyi hatirliyorum.

Dua Nur

Kıdemli Üye
Kamalak bu şekilde davam etmekte ısrarlı görünüyor...Biz de kendisini ve onun yerine lider çıkaramayan partilileri önümüzdeki seçimlerde "Yaklaşan bir cisimle" müjdelemekte ısrar ediyoruz...

:))))))))))))

Dua Nur

Kıdemli Üye
özelliklede Avrupali dostlarimiza sesleniyorum.Bizim kimseye karsi bir kinimiz bir nefretimiz bir Düsmanligimiz kati süratta yoktur.

hadi kolay gelsin

cok iyi hatirliyorum.

Gavuru dost mu edinmişler?

Ak Parti gavur dostu diyorlardı.

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

hadi kolay gelsin

cok iyi hatirliyorum.

Gavuru dost mu edinmişler?

Ak Parti gavur dostu diyorlardı.

AVRUPALI deyince aklınıza sadece GAVUR mu geliyor? avrupalıların hepsi GAVUR MU?

Haaaa öyle ise:

e-zapatero.jpg

emine-kosta.jpg

Bunlar ne?????

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Abuk subuk saldırıp KENDİNİZE REZİL EDECEĞİNİZE bu yazıma cevap verin yandaşlar.

Kamalağın konuşmasını alın, şu cümlesi yanlıştır, doğrusu şudur deyin.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
KAMALAK çıkış yakalayabilir... Çok yakındır...

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com
KAMALAK çıkış yakalayabilir... Çok yakındır...

Bunu hangi niyetle yazdınız bilemem.

Ben saadet partiliyim, milli görüşçüyüm.

Kamalak ile gerçek anlamda bir ÇIKIŞ olmaz, olamaz diye düşünüyorum.

Kamalak çok çok iyi bir insan, çok iyi bir hukukcu ama iyi bir genel başkan, lider değil, iyi bir hatip değil, bunlar olmayınca da genel başkanlık olmuyor.

Saadetin başına hitabeti sağlam, konuşması güzel birinin gelmesi halinde çıkış olabilir.

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bunu hangi niyetle yazdınız bilemem.

Ben saadet partiliyim, milli görüşçüyüm.

Kamalak ile gerçek anlamda bir ÇIKIŞ olmaz, olamaz diye düşünüyorum.

Kamalak çok çok iyi bir insan, çok iyi bir hukukcu ama iyi bir genel başkan, lider değil, iyi bir hatip değil, bunlar olmayınca da genel başkanlık olmuyor.

Saadetin başına hitabeti sağlam, konuşması güzel birinin gelmesi halinde çıkış olabilir.

Umudunuz fatih erbakan

fatih erbakan in saadet genelbaskani olmasi suya düstü su da akip gitti.

hadi kolay gelsin

Siz en iyisi MEHDIYI bekleyin

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Hasan bitmez Köln 1.1. 2015: Coskumuz arttigi zaman icimizden bir kardesimiz cikiyor tekbir diye bagiriyor ben ilahiyatciyim misirda okudum. Saadet partisi faliyetlerinde coskumuz arttigi zaman o kardesimiz saadet diye bagiracak.

Böylelikle SP toplantilarinda tekbir getirip Allahu ekber demek yasaklandi

Dua Nur

Kıdemli Üye
AVRUPALI deyince aklınıza sadece GAVUR mu geliyor? avrupalıların hepsi GAVUR MU?

Haaaa öyle ise:

e-zapatero.jpg

emine-kosta.jpg

Bunlar ne?????

Gavuru dost edinme lafı forumdaki milli görüşçülere ait. Ak Parti dost edinmeden iyi geçinmenin yolunu bulur. Milli görüşçüler içerde gavur der dışarda dost:)))

redyellow

Kıdemli Üye
Web sitesi
redyellow.besaba.com

Bazı arkadaşlar geyik yapmayı pek seviyorlar.

Ama nedense bu yazıdaki KONUYLA İLGİLİ soruya cevap vermiyorlar.

Kamalağın yanlış gördüğünüz cümlesi hangisidir, alıntı yapın, şu yanlıştır, doğrusu şudur deyin.

Lütfen sayın yandaşlar.

:)