Kalpteniman Dünya Saadetine Vesile Olur

Ahter

Kıdemli Üye
Peygamber aleyhisselamın ismi zikredildiği zaman, eli ğöğse koymak, eğilmek yoktur..bkz. ölçüler sf.84

Yahayy

Kıdemli Üye
@Kurtuluş26 bu videodaki şahıs @fakiri amca mı? Net cevap verir misiniz?

Ayrıca şu video tam bir komedi, onu bunu tekfir etmeye dilleri kolayca dönen adamların konuşmaları mı bunlar akıl alır gibi değil.
Şahsi kanaatim ne denli derin devlet tarafından beslenmiş bir cemaat oldularının şifrelerini açık ediyorlar.

Gelin devlete teslim olsun, gelin devlete biat edin, gelin bir olalım :) Muhalefete çağrı yapıyor

Ahter

Kıdemli Üye
@Yahayy 'ın dediği makul görülüyor..Yani videodaki şahsın kimliğiyle ilgili..Değilse cemaat tarfından bilinen bir şahıs olmalı..Buraya koyan arkadaş kimliğini yazarsa iyi olur..saklayacak bir şey de yok zaten..

Kurtuluş26

Profesör
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Sürekli zanla konuşmayın herkeze cevap vermek zorunda değilim.
fakiri değil.
Öyle cümleler kuruyorsunuz ki saşılacak derecede.

Kaçak

Yeni
Kim bu altta konuşan amca ya ?
Cübbeliyi tercih ederim düşünmeden hemde...

Kaçak

Yeni
Cübbelinin bin fersah videosunu seyrettim az evvel ...
sözümü geri alıyorum kamuoyuna duyrulur ...

yusuf amcayada selam edin , emekli olası gelmiş fazla geç kalmasın...

Yahayy

Kıdemli Üye
Cübbelinin bin fersah videosunu seyrettim az evvel ...
sözümü geri alıyorum kamuoyuna duyrulur ...

yusuf amcayada selam edin , emekli olası gelmiş fazla geç kalmasın...

Cübbeli'nin veçhiz bir sözünü nakletmek isterim,

Hocam tamam ben saatlerce oturup izliyorum, ama nefretle izliyorum :)

fakiri

Kıdemli Üye
Peygamber aleyhisselamın ismi zikredildiği zaman, eli ğöğse koymak, eğilmek yoktur..bkz. ölçüler sf.84

Bu ölçüler kitabı veya sözleri kime aittir ? Öğrenebilir miyiz ?

Not: Burada cehaletlerin tavan yapmış bazı eçhellerin bizi "bu videodaki zat mı?" diye sormalarının esbab-ı mucibesi ne ola ki? Bunlar bir yerden ne gibi veya nasıl bir dürtü gördüler de böyle birşeyi sorar oldular ?

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu ölüler kitabı veya sözleri kime aittir ? Öğrenebilir miyiz ?

Not: Burada cehaletlerin tavan yapmış bazı eçhellerin bizi "bu videodaki zat mı?" diye sormalarının esbab-ı mucibesi ne ola ki? Bunlar bir yerden ne gibi veya nasıl bir dürtü gördüler de böyle birşeyi sorar oldular ?
ikiniz de yaşlısınız, ikiniz de Hatemül Veli İddiası sahibi Devletin güzide savaşcısı Öngüt Hz'lerinin biatlısısınız,
Gayet normal, insani bir şey merak ettik.
Ama sonradan olamayacağına karar verdim zaten, videodaki şahıs naif karakterli senin gibi sirke küpünde demlenmiş biri değil gibi.

fakiri

Kıdemli Üye
ikiniz de yaşlısınız, ikiniz de Hatemül Veli İddiası sahibi Devletin güzide savaşcısı Öngüt Hz'lerinin biatlısısınız,
Gayet normal, insani bir şey merak ettik.
Ama sonradan olamayacağına karar verdim zaten, videodaki şahıs naif karakterli senin gibi sirke küpünde demlenmiş biri değil gibi.

Bu kararı daha önceden vermen gerekirdi! Görüldüğü gibi, her konuda Jetonlarınız, ya hiç düşmüyor yahutta hep sonradan düşüyor!
Elhamdulüllâh biz, İblislerin küplerinde şişenlere karşı hep sirke gibiyizdir! Hâlimizden de hiç şikâyetçi değiliz…

Yahayy

Kıdemli Üye
Bu kararı daha önceden vermen gerekirdi! Görüldüğü gibi, her konuda Jetonlarınız, ya hiç düşmüyor yahutta hep sonradan düşüyor!
Elhamdulüllâh biz, İblislerin küplerinde şişenlere karşı hep sirke gibiyizdir! Hâlimizden de hiç şikâyetçi değiliz…
Kur'an oku azıcık Atalarının masallarıyla nereye kadar, hesaba çekileceğin kitap Kur'an, bu yaşına gelmişsin kitabı açıp senden ne istediğine bile bakma zahmetine girmemişsin.
Korkarım ki böyle de gideceksin, mühürlü mühürlü.

fakiri

Kıdemli Üye
Kur'an oku azıcık Atalarının masallarıyla nereye kadar, hesaba çekileceğin kitap Kur'an, bu yaşına gelmişsin kitabı açıp senden ne istediğine bile bakma zahmetine girmemişsin.
Korkarım ki böyle de gideceksin, mühürlü mühürlü.

İşte, Kuran-ı Kerimi okuduk ve bize en önce “İblislerin küpünde şişenlere karşı hep sirke gibi olunuz !” diye emir buyrulmuş…Biz de bu emri uyguluyoruz…

Yahayy

Kıdemli Üye

İşte, Kuran-ı Kerimi okuduk ve bize en önce “İblislerin küpünde şişenlere karşı hep sirke gibi olunuz !” diye emir buyrulmuş…Biz de bu emri uyguluyoruz…

Bir ara gene okursan Kur'anın yarısında şirk diye bir şey anlatıyor belki denk gelmişsindir, din adamlarını Rab edinmekten bahsediyor, onları da okuyup anlamaya çalış, pek anlamış bir halin yok

fakiri

Kıdemli Üye
Bir ara gene okursan Kur'anın yarısında şirk diye bir şey anlatıyor belki denk gelmişsindir, din adamlarını Rab edinmekten bahsediyor, onları da okuyup anlamaya çalış, pek anlamış bir halin yok

İşe senin bu dünyada bizatihi varlığını kabul etmen şirkin bir çeşididir!l Bu sebeple şirki başa yerde arama! Bu da sana bizden bir ders olsun !

Ahter

Kıdemli Üye
Bu ölçüler kitabı veya sözleri kime aittir ? Öğrenebilir miyiz ?

Kitabın kime ait olduğundan ziyade, bu yapılan fiil, resulu ekrem döneminde, sahabe, tabiin, tebei tabiin dönemlerinde görülmüşmü diye araştırman gerekir.

Yahayy

Kıdemli Üye
İşe senin bu dünyada bizatihi varlığını kabul etmen şirkin bir çeşididir!l Bu sebeple şirki başa yerde arama! Bu da sana bizden bir ders olsun !
Başka bir yerde aramıyorum zaten Kur'anda buluyorum, sizin gibi beynimi gönlümü beşerlerin sınırsız Kullanımlarına vermedim.

Allah'ın tüm Allah'a ulaşmaya çalışan halis kullar için kullandığı "veli" tabirini bir acize pelesenk edip bundan sonra da veli yok, gelmeyecek diye dünyanın en saçmasapan iddiasını İslam ile yanyana getirmek kadar beynimi ekmeğe katık yapıp yemedim şükür.

Sadece şu iddia bile Kur'an ile zerre miskal alakası olmayan, hatta Kur'ana imanı henüz gerçekleşmemiş birinin iddiası

fakiri

Kıdemli Üye
Kitabın kime ait olduğundan ziyade, bu yapılan fiil, resulu ekrem döneminde, sahabe, tabiin, tebei tabiin dönemlerinde görülmüşmü diye araştırman gerekir.

Neden araştırayım ki? Sağ eli kalbin üzerine koyup merhabalaşmak ve uzaktan selâmlaşmann yasak olduğunu biz hçbir muteber eserde görmedik ve kimseden de işitmedik ! Işıkçı - İhlâs Takımına göre musafaha yapmak da bidat ! Bizim buralarda ise, her bayram cemaat caminin içinde birbirleriyle bayramlaşıyor ve çok da güzel oluyor...

Ahter

Kıdemli Üye
Neden araştırayım ki? Sağ eli kalbin üzerine koyup merhabalaşmak ve uzaktan selâmlaşmann yasak olduğunu biz hçbir muteber eserde görmedik ve kimseden de işitmedik ! Işıkçı - İhlâs Takımına göre musafaha yapmak da bidat ! Bizim buralarda ise, her bayram cemaat caminin içinde birbirleriyle bayramlaşıyor ve çok da güzel oluyor...

Senin görmemen veya işitmemen bu fiiilin doğruluğunu göstermez.Şimdi duyduğuna göre sorumluluğun başladı demektir.Saniyen, ışıkçı taifesi dediğin gurubun her söylediği yanlış değil..musafahameselesi ise şöyle bid'attir, bunu kasdediyorlarsa doğrudur..Camilerde, bayram namazlarından ve cumadan sonra adet olagelen musafaha ve kucaklaşmalar , bid'at ve mekruhtur.

(
Sadece namazlardan sonra musafahaya devam etmek, bazı cahillerin bunun sünnet olduğunu ve diğer zamanlarda yapılan musafahalardan daha faziletli olduğunu zannetmelerine yol açar. Oysa seleften hiç*bir kimse bu vakitlerde musafaha etmemiştir. Binaenaleyh namazdan sonra musafaha her hâlükârda mekruhtur ve Rafızîlerin sünnetlerindendir.” (İbn Abidin,Reddu’l-Muhtâr, V, 244.))