Kalp, aşkın ülfetiyle şad olmayacaksa neye yarayacak!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Daldım yine hazanın ince sızısıyla bedelleşmeye, sualler elverdikçe[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim acıyor, yüreğim burkuluyor, aşikar olan o sessizliğin busesiyle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayrola dedim bu kez kendi kendime, yinemi hicran söylesene niye[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Haklıydı ıssız koylar hülyalar, sabırla bekleyen acıtan umutlar yine[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Açılmalıydım açık denizlere her ne kadar yüzmeyi bilen can isemde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kederlenmek bu hali edebime, bahtın nizamı söyle kimin tanziminde[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey afakım, zihnimi mütemadiyen kurcalayan sancılar, bu asilik niye[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsan en mütekamil bir sanatın icra sahnesindedir efkarlanmak kime[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne dinlediğim ney, ne mızrap vurdukça ahenkleşen uhteler, besteler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Şairin ruhundan sadır olan kelimeler ve aşka ram olmuştur o heceler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül sevdanın şadından, aşkın titreten tınısından muhabbet bekler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ah uryanlaşan nefesler, hiç vazgeçilmeyecek addedilen, acı taraneler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, halin mecrasında demlenen ve vaktini bekleyen azameti hudadır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Azim ve gayret niyet ile sevdalıdır, nazarlar ne gamdır ne bühtandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İnsan ancak nefesinin sahibine kul oldukça, en kalbi olan kurbanlıktır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Özün sözüne delalet etmeyince, nefesin ayyaş olacak aşkı dilemedikçe[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ey sahibim, kifayetsiz secdelerimde zikrettiğim en kutsal hakikatim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gönül kapımı aç, kalbimi inşirahınla donat kul olmak bir aşkı sanat[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyim varsa bu nefsim her ne kadar bir tarumarlığı halime yaşatsada[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne olur muhtaç olan kalbimi, senin sevgin ve aşkından uzaklaştırma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif](Sevgili dostların ve kul olmak için çırpınan sadıkların kurban bayramlarını en kalbi iştiyakımla kutluyor, bu vesileyle nefsimizin sahibinden gönül kapılarımızın açılmasını diliyorum ve muhabbetle sağlık ve afiyet içinde, umudun katresinde geçirmenizi niyaz ediyorum efendim...)[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​