Kaliteli Konular

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Es Selamu Aleykum.

Bilmiyorum bana mı öyle geliyor yoksa herkesin kanaati midir, forumda eskiden okunabilir konular (mizah olmayan ciddi konular) daha fazla idi ve herkes istediği zaman onları bulabiliyor ve okuyabiliyor ve yorum yazabiliyor idi.Şimdi ise sadece mizahi konular görüyoruz.Bilmiyorum bu konuda nasıl bir tedbir alınabilir ama en azından üyeler bu konuda uyarılabilir diye düşünüyorum.Haksız mıyım?

Enes

İhvan Forum Üye
Forum içerik kaybedince belki de önemli konuların büyük kısmı da gitmiş oldu...

Biz elimizden geldiğince kaliteli konu açmaya çalışıyoruz ancak ne derece yetişebiliriz bilemiyorum...

Yine de uyarınız için teşekkürler inş. belli bir süre için de olsa mizahi konulara bir düzenleme getirilebilir...

Yönetimde tartışalım inş.

agbi

Yasaklı
Es Selamu Aleykum.

Bilmiyorum bana mı öyle geliyor yoksa herkesin kanaati midir, forumda eskiden okunabilir konular (mizah olmayan ciddi konular) daha fazla idi ve herkes istediği zaman onları bulabiliyor ve okuyabiliyor ve yorum yazabiliyor idi.Şimdi ise sadece mizahi konular görüyoruz.Bilmiyorum bu konuda nasıl bir tedbir alınabilir ama en azından üyeler bu konuda uyarılabilir diye düşünüyorum.Haksız mıyım?

Size göre kaliteli konular ?

reis

Kıdemli Üye
Face'de listemizde ki bazı arkdaşlarımız hergün onlarca paylaşımda bulunuyor.

Huyumuzdur paylaşılan herşeyi takip etmeye gayret ederiz.

Lakin bunları takip edelim diye de iflahımız kesiliyor arkadaş. Ne başka birşeyle ilgilenmeye zaman kalıyor ne de kafa...

Halbu ki etkili ama az paylaşımlar çok daha yararlı oluyor. İnternet aleminde herşey var ya bulduğumuzu dolduruyoruz meydana. Böyle yapınca gayede ki hikmeti yok ediyoruz kendi elimizle.

İhvan'da da aynısı oluyor. Ne varsa doldur meydana. Sonuç kalite bozukluğu..

Olmuyor yani...

Ezrak Yektâ'

NisyanDireniŞ
Size göre kaliteli konular ?

Galiba cavap, mizahi olmayanlar...

Benim de anlamadığım bir şey var. Neden insanların konu açma yetkisi olduğu halde kaliteli konular açıp forumun kalitesini yükseltmek yerine, diğerlerinden şikayetçi olma yolunu seçer?

Bir hocamın lafıdır ve çok yerindedir;

Aciz insan şikayet eder...

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Benim nasıl yorumlar yazıp nasıl konular açtığımı (sitenin önceki halinde) silinen konularımı ve yorumları okuyanlar bilirler.

Ben ilmî konuları severim ve çoğu zaman da onlara yorum yaparım.Mizâhî bir konuya bile yorum yapıyorsam, ilmî bir cevab vermeye çalışırım.Tabi bu benim tarzımdır ve herkes böyle olacak diye bir kural yok.

Bu konuyu açma amacım, herkesin yararlanabileceği, herkesin işine yarayabileceği konuların açılmasıdır.Bu siteye girenler vakit öldürmek için değil, kendilerine ve hayatlarına bir şeyler katmak için girmeliler diye düşünüyorum.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
gereksiz konulara dediğiniz gibi gerek yok ama mizahi konularda olmadan olmaz yürümez site...
sitede 100 e yakın konum var...
içeriklerine baksanız çoğu makaledir..
ve ben cidden herkese hitap edecek konular seçmeye çalışıyorum...
ama nedense yorum almıyorlar...
ve ben açıkçası sizinde yorumunuza hiç rastlamadım..
teşhisinizde doğru olduğunuzu biliyorum ama sizde bi yerden başlayın..
ben konularımda özellikle yazılan ilmi veya değil her yoruma karşışık yazmaya çalışırım
sizde yazarsanız o yönde sohbet edilmiş olur...

dua ile...

yosika

Doçent
Her mizah'a eklenen konulara mizah diyip geçmemek lazım,herkes nereden mesaj almasını öğrenirse oradan alır,başlık varsa aktif olmasından rahatsız olunmak niye ? sizin açacağınız başlık yada tabirinizle kaliteli olan konuların sınırı nedir ? ilmi... yine yazın yine yazalım.

Gök-Han

Ordinaryus
Web sitesi
gokhanyavuz.blogcu.com
Es Selamu Aleykum.

sorun burda sanırım:
-ciddi konular!

üyelik tarihim eskidir.
fakat paylaşımlarım(yorumlarım) fazla değildir.
bunun sebebi ise,
bahsettiğiniz ciddi konular!
eskiden(!) ihvan foruma bakar,
okur(mutlak ki faydalanır) ve çıkardım.

uç noktalarda olmadığı sürece,
mizah ya da diğer konularında gerekli olduğunu
düşünüyorum.

üyelerin birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri,
daha sıcak bir ortam için.(ve nitekim böyle)

arada yanlışlıklar olmayacak mı,doz biraz aşılmayacak mı?
insanların olduğu her yerde bu mümkün.
fakat bunu elimize alıp,
kaliteli-kalitesiz konular diye açmaya çalışırsak,
iyi niyetide görmezden gelmiş oluruz.

burada dolaşan bir ziyaretçinin beğenisini kazanır
size göre ciddi olmayan bir konu(!),
aramıza katılır.
bakarsınız zamanla herkesten daha kaliteli(!)
konulara vesile olur.

sonuçta ne diyoruz:
ihvan forum-özgür düşünce paylaşım platformu!

Rakaful

Asistan
Web sitesi
www.tevhidkalesi.com
Aslında ben mizahî konulara karşı değilim, burada pek espri/şaka yapamıyor olsam da gerçek hayatta şakasız günüm geçmez ve insanları kazanmanın bir yolu olduğunu düşünürüm.

Aslında mesele, "doz" meselesi...Kur'an'ın ifadesiyle şifa kaynağı olan balı bile çok yediğinizde zehirlenirsiniz.Yani herşeyin orta yolu makbuldür.Mizah olacaksa, hem eğlendiren hem de düşündüren şeyler olmalıdır.Ama mizah deyince şu anda aklımıza sadece vaktimizi bizden çalan ve bizi yalnızca eğlendiren şeyler geliyor, bunda herkes hemfikirdir.

Bazı kardeşlerimin benden yakınır gibi olduğunu görüyorum.Ben ilimde dahi kaliteli konuları severim.Kaynağı belli olmayan ve kimin yazdığı belli olmayan yazıları okusam bile yorum yapmam.

Peki ben neden benim tabirimle kaliteli konular paylaşmıyorum?Buna şu anda vaktim yok.Ben genel bir meseleyi ortaya koymaya çalıştım ama, sanki ben suçlanıyorum gibi hissettim :) Neyse, vakit ayırıp yazan kardeşlerime teşekkür ediyorum, hatta edeyim.

~∂üяя-ι ¢αη

Kıdemli Üye
ben açıkçası her kelimeme dikkat ederek yazmaya çalıştım..
konuların dozajını ayarlamak meselesindeki gibi
kaliteli den kasdettiğiniz okumaya değer konularında biraz ilgilenilmesi konusundada hem fikiriz çünkü..
bende sadece hasbihalin en çok girilen çıkılan yer olmasını istemiyorum şahsım adına :)