KALEM ve HARF | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

KALEM ve HARF

MüGe

Ben, Keyfim ve Kâhyam
İhvan Üyesi

...KALEM ve HARF...

Merhaba,

Allah-ü Teala'nın yarattığı ilk şey kalemdir...Buyurun o zaman Kalem ve Harf Aşkına...

Kurşun kalem : Daha çok ders için kullanırım.

Tükenmez kalem : Cebimden eksik olmaz. Çoğu iş onunla yapılır. Özellikle ince olanı ve tepesi uzun olmayanları tercih ederim çünkü gömlek yakasından yukarıya çıkmasını istemem hoş bir görüntü olmaz.

Parker tükenmez kalem tercihimdir ama Zebra pilot kalemler mektuplarımla sıkı dosttur. Tükenmez kalem derler ama su koyuverir ve cepleri renge boyar.

Zebra tükenmez kalem ile mektup, söz, şiir vb. yazmaya doyamazsınız. Kağıt güzel ise, Zebra akaaaar gider.

Renk olarak tutucuyumdur. Genelde mavi renk taşırım üzerimde; ama mektuplarım, sözlerim vb. şeylerim hep siyah renktedir.

Kırmızı kullanıp kullanmama arasında kalmışımdır hep. İçim ısınmadı hiç kırmızı tükenmez kaleme. İlkokul döneminde de kırmızı kalemler vardı ama aram hiç iyi değildi...

Dolma Kalem: Hani stadyumlarda vb. yerlerde VIP yerleri vardır. Manası "Very important person yani çok önemli insanlar" demektir. Dolma kalem de benim için öyle. Bir mektup yazarsın kelimeler dans ederler mürekkep ile.

A harfinin uzadığı yerler vardır ve diğer harflerle birleşirler.

B harfinin alttan sola doğru uzatırsın ben burdayım der.

C harfi bazen yalnız kalır her harfle birleşmez.

D harfi değişkendir ve a harfi kadar her harfle dost olmaz.

E harfi ise nazlı bir kız gibidir ve nerde ne giyineceğini çok iyi bilir.

F harfi ise tam bir klasiktir ve vazgeçilmezdir.

G harfi ise f harfi ile yarış içerisindedir.

H harfi ses tonunun verdiği yumuşaklıkla köprü vazifesi yapar kelimelerin ortasında.

I harfi uzar gider.

İ harfi yapmak bazen biçimi bozar yukarıda kalan noktasıyla çünkü mürekkep orada fazla kaçabilir.

J harfi mi? Uzat gitsin uzatabildiğin kadar.

K harfinin orta kısmı arkaya uzadı mı ve de alt taraftan sağ alta doğru gidiyorsa tamamdır.

L harfi yapmak bazen zordur çünkü rahat durmaz yerinde.

M harfi sıradağlar gibidir ve mektubu uzatır.

N harfi de yapmak zordur bazen. Bir n harfi diğer n harfine asla ve asla benzemez.

O ise ben sizi içime alırım der ve yazının korumalığını yapar.

Ö harfi ise noktalarıyla güzeldir. İster içine ister üstüne koyabilirsiniz o bücürleri.

P harfi matematik gibidir ve enteresan şekilleri vardır ve de f harfi ile gizli aşk yaşarlar.

R harfi. Burada durmalı. Onsuz bir klasik mektup olamaz ve de olmadı.

S harfi klasiklerin kalbidir ve her mektuba ve yazıya ayak uydurur. Kimseyi zorlamaz ve s harfi yazmak hoştur.

Ş harfi ise alttaki çizgisiyle güzeldir. Hele hele küçük bir ş harfi yaparsanız yemeğin tatlısı olur.

T huzurlarınızda. Nasıl yazayım diye hep düşündürmüştür bizleri. Ve bir tanesini yaparsınız diğer şekli küsüverir hemen. Hepsini kullanmaya çalışırsın ama araya psikologlar girer ve bu kişinin karakteri değişken der. Ne bilir onlar yazıyı süslemeyi.

U mu? Biraz içine kapanıktır. Ağzı ve dili yok gibidir ve kapatır kapılarını bizlere, ilgi görmek için ve de ilgiyi veririz ona ufak bir kalem dokuşuyla ve mürekkep sular onu hiç bırakmamacasına.

Ü de az değildir. Şımarık bir edası vardır uzatır noktalarını tepeden bakar bize.

V sanki hakim makamında oturur gibidir. Sanki son sözü ben söylerim der ama arkasında Z harfinin olduğunu unutur. Z harfi Y ile haber gönderir.

Y harfi ise postacı gibidir. Yolu kendi içindeki çatal gibi ikileme uğrar. Acaba hangisini yazsam diye hep soru işaretleri verir bize.

Z harfi ise son noktadır. Telaffuzu gibi keskindir ve işte benim yazım ve mektubum demek için Z harfini kullanırız. Tıpkı bunun gibi "Az ve öz yaz."

Bu yazı benim çok değer verdiğim,fikirlerini önemsediğim Kadim dostuma aittir...:flw

Burada paylaşmama izin verdiği için kendisine teşekkür ederim...:):flw