Kalbin her atışı, gül-i nihale gözyaşıdır!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com

[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hasretti yüreğimi dağlayan, yadellerde aranan, anıldıkça aşkı başkalaştıran[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Beşeri duyguları, nefsi tutkuları, hissiyattan sarkan umutları aşkla tasnif ederken[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ağacın kökünden, yağmurun feyzinden, kuşun feriliğinden ve sızının inceliğinden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Düşünürken akletmeyi, iradeden sadır olan hesabı, idrak için var olan izanı derken[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mevsimlerin ruhuma sunduğu en nadide heyacanı, merakı sahrayı ve umut cenahı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dilegelen muştular, yarınlar için saklanan korkular,heyecanı ruha bahşeden anlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Candı nihayetinde, kandı hilkati mucibince, andı aklıselimlikte ve aşktı ivadilikle[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kaladak ondan gayri geriye, yadedilmeye gerek görülmezse, kalp zikretmeyince[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Köklü ömürler, mazileşen umdeler, şad edilecektir kalbi letafetler, ehli ülfetler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Alim, bir hilm ehliyse, hukuku talan eden bir abit değilse, aşkın nefesiyse yaklaş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sevdası için iradesinden vazgeçen, ihsan için gönlünü hasreden ehilse bir sırdaş[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar canın yansa elem vicdanını sızlatan bir acıysa kalbin sezgisinden kaçma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sen maliksen, iraden için aklına mukayyet olan bir nefessen,ecri yakinen anla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nefsin idraki şumulinde, nizama ermiş bir tevazuu dirliğisen, kimseden korkma[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heveslerin peşinden, arzuların istikametinden giderken, müddetini nefesi kokla[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbin her atışında hayata sıkısıkıya bağlayan, bazen ağlatan olduğunu unutma[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Kahrın kime faidesi olacak, keşkeler günyüzüne çıkarak yeniden mi yaşanacak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne derler, bizzat sana nedensiz bir uğraş içinde olduğunu unutma hatırlatacak [/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Gün ağıracak ve gözler mevera için uzun soluklu bir şekilde ummana bakacak[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nar kimin nefsini bulacak, cehalet nitelik sahibini bir bir anlanasıl koruyacak [/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Dağlara umut ektim, bir efkarla demlendim!

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne gülyüzlü cananı hakkıyla andım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yüreğimden kopan hicranı aşka teslim ederek, vuslata ulaştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir sevdanın ruhuma hüzün bahşeden masumluğuna kandım ve ne de ağladım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bakmak için hali viranlığıma, nefsi perişanlığıma o an haşyete birden kapıldım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hayat memat ilişkisi bilinçle alakalıdır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Akıl ve idrak insan için en müstesna tanzim edilmiş bir sanattır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Can ruhun yetisinden akseden nidayı terennüm etmek için bekleyen vicdandır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yoksa aşk ne nizamsız nefis ve ne ahenksiz heves için rahleyi tedrisat sevdasıdır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç nlaşılmadan okunan bir kitap ardır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Merak bu anlam için sana teslim edilen vuslattır, tahkik bunun içindir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tufan ne bir seldir, ne afatı bühtandır, aşkı anlamayan için en acı bir feryattır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heveslere iliştirilen, nefsi bahaneler içinde sefilliğe teslim edilen cehti bir azaptır[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Edebin kemaliyeti ilim ve adap içinde farktır[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Örf ve aneneler, terki diyar edilen latiflikler, en nadide ülfetli mütefekkirler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç anılmaz oldu, mananın manasızlığı verilmesi, ruhun sefilleşirilmesi aşk oldu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hangi nesebin olduğu ve bir necip milletin bu efradı bir bir umutlarıyla kurutuldu[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nasıl içlenip ağlamayayım etrafa baktıkça[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]En kutsal değerler ve mahremi abitler salkım saçak olunca, edep unutulunca[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Okumak adına, sosyallik harmanında halef selef ilişkileri hiç kalbi olmayınca[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Vaktin senası, hakkın nidası, ruhun sevdası, kalbin hicranı aşkla buluşmayınca[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

_Berceste_

bir tutam delilik...
yürek kaleminizin susmamasi dilegi ile...

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Eyvallah efendim...
Sinen-i sürurunuzda demlenen umutlarınız için amin diyorum...
Sağlık ve afiyet dileklerimle gönlünüzün inşiraha gark olmasını niyaz ediyorum...