Kalbin akseden nidası farktır, kimin nazargahıdır!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne zaman yitirdim gayey-i aşkımı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hiç koşulsuz teslim olduğum sevda mefkuremi, cehti davet eden ve esinleşen meşkimi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden avare oldum, sualler kime bıraktım, sanki aklı olan bir candım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kim ne söylyorsa doğrudur diye inandım, oysa muhakeme için yaşayan bir insandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne ahımın inhizarında yol aldım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne ilim ve arfanın şevkinde manalaşan bir insandım, bir etrafıma baktım öylece yaşadım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neden farkı fark eden bir kalbin ve ruhun inşirahından uzaklaştım[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neyi amaçladım, yoksa emellerimin infialinde bizar kalan kanmıydım, nasıl bir insandım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Niçin ruhumun ve kalbimi dinlemiyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Onun feyzinde ve fevkiinde temaşa edemiyorum, neleri unutuyorum ve anlayamıyorum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Tilavet ediliyor kitab-ı celil, fakat anlaşılmayan ayetler midir, kaybolan irfan nerdedir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Feraset neden yanımda değildir, nefsin her vakit kanımın içinde çöreklenmektedir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Öncelikle insanlaşmayı başarmalı değil mi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Beşer kalmaktan illa ki azat olmayı başarmalı ve fakat bu nasıl olmalı kimlere danışılmalı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Öncelikle kalbin ve ruhun bekareti lekelerden ve şüphelerden aşkın ülfetinde arınmalı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir sabi çocuğun teslimiyeti neyse, niyet ve saflık bu nispetle manaya koşmalı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aşk, kul içindir, ihsanın vecdinden esindir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kalbinde koru barındırmayan nurun kadrini nasıl bilecek ve onun ülfetiyle keşfedecektir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Çile rahmet için tasnif edilen en mübarek ve mürebbi letafetinde bulunan nasiptir[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Baht için şikayetlenmek nasıl bir seçimdir, teslimiyet haliyle zedelenmektedir[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​

vakt-i seher

Paylaşımcı
çilenin veriliş sebebi bile bizim içinken hayıflanmak nedendir... kalp olgunlaşmalıki verilecek güzellikleri kaldırabilsin..
böyle güzel kalemlerin paylaşımlarını okumak çok güzel.. yüreğinize sağlık..

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
Efendim lütfediyorsunuz
virgul.gif
kalbinizin ülfetinden serdediyorsunuz...
Ne kadar lisan-ı halimde bir mahzunluk yaşasam da iyi ki sizler varsınız...
Bu anlamda çok teşekkürler ediyorum ve kalbi sürurunuz bereketli olsun diyorum efendim...