Kalbim sızlar, gözlerden yaş çıkar, içim ağlar!

Mustafa Cilasun

Kıdemli Üye
Web sitesi
twitter.com
[FONT=Palatino Linotype, serif][/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nezaretteydim, suçsuz bir ahvalin kadrindeydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kimi dinlesem, kolluk kuvvetinin celalatini anlaya bilsem hiç gam olmayacaktı vecdimden[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Apartopar almışlar ve kelepşeyi bileklerime takarak soluk soluğa bırakmışlardı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki nefsi mudafada bulunmam suç telakki edilmiş yapılan şikayetle görevler verilmişti[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Dayak mı yemeliydim, gecenin karanlığında görünmemeliydim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Dinletemedim, üç kişi saldırmış, kim oldukları dahi anlaşılmadan kavga başlamıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Her ne kadar darp edilen bizzat ben olduysam da şikayet etmedim, elhak merak etmiştim[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nihayet gücümüz nispetinde ve elimizden geldiği ölçüde korunmaya çalışırkende üzmüşüz[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Memurlar birşeyler yazdılar, o an ayakta kalmamı sağladılar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir hınç içinde temaşa ediyorlar, şikayet edenleri taltif ederek keyifli bir şekilde ağırlıyorlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Boğazım kurumuştu, etrafıma bakındım, bir bardak su aradım, hayli sıkılmıştım oyalıyorlar[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İmzala şunu diye emrettiler, ne yazılmıştı bakmama izin vermediler, güvenmiyorsun dediler[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Haydi kalk nezaretete kalacaksın diye, ezayı ikram ettiler[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an ne yapmalıydım pek kestiremiyordum, zihnimin tarumarlığında nefesleniyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Annem, babam duymasınlar istiyordum, birçare adına umut içinde Hakka iltica ediyordum[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Demek ki külli iradeden nasibimiz gün yüzüne çıktı diyerek kendime teselleme getiriyordum[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Nezarethane çok pisti, penceresi demirli, camları kırıktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne kadar soğuk varsa bizzat bizimle beraberdi, üç beş çulsuz garipler o an yerlerdeydi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Neydi suşları bilmiyordum, solgun ve bitap hallerini fark ediyordum, uyku halindelerdi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sanki kolluk kuvvetleri hakimdi, diledikleri nispette dayak ve işkenceler bizler için revaydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Aç ve susuzluk adına herşey yanımızdaydı, kim zanlıydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hak ve hukuk vesayet içinde soluyanlar içim mi vardı, hakkı gasp edenler zamanıydı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yargılama erki ne kadar şeffaftı, birçok yargıcın ihtiyaçlarını dahi zenginlere ısmarlanmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Heyhat demek bize kalmış, acziyet içinde bulunmak ibrtet için sınavmış, çile kime adanmıştı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Sahaha yakın bir zamandı, polis jopuyla içeri daldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Nazarları çok manidardı, yargılamadan önce elden geçirmek onlar için sanki vuslattı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yerde yatan garipleri tekme tokatla fevkalade birşekilde hırpaladı, daha sonra bana baktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Birşeyler arıyor, başlamak için fırsat kolluyordu, hayli şişman ve talimsiz olan bir varlıktı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Jopu kaldırdı, vurmak için yeniden suratıma baktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an ve kalbime düşen zamanda hıncım artmış, gözüm karamıştı, konuşmak kalmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Sakın ha, asla böyle birşeye yeltenme, şayet zanlıysam dahi hüküm verme dedim durakladı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Hakkımı bir yerde bırakmam, elimden gelen neyse ardıma koymam diyerek gözlerine baktım[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Vazgeçmişti, gömleğini düzelterek nezaretten çıktı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Fakat diğer zanlıları öylesine dövmüştü ki, içimin parçalanması neleri yaşatmıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Yıl 1978, sabah nihayet bin sabırla vuzuha ermişti, perişanlık içindeydik yanımıza kar kaldı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Haydi gidiyoruz diye seslendiler ve bir arabaya bindirerek adliyeye götürdüllerini anladık[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Epey zaman bekledik, nihayet vakti saati gelmiş ki içeriye alındık[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Karşımda hayli yaşlı bir hakim vardı, adeta uyku halinde ki nazardı, hiç birşey sormadı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Kol hareketiyle kolluk kuvvetine demek ki anladığı lisanıyla meramını anlattı, kapı aralandı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]O an suçsuz olduğum anlaşıldı kanatiyle, mütereddit birşekilde polise baktım ki alaycıydı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Cezaevine gideceğiz, şimdi evinizden yatak yorgan alınacak dedi[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]İçim kan ağlamıştı, annem ve babama nasıl anlatırdım, içinden çıkılmaz bir hal almıştı[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Ne yapmalıydım, hak ve hukuk adına nelere sahiptim farkında mıydım, umutlar solmuştu[/FONT]
[FONT=Palatino Linotype, serif]Bir tarihte yaşanışmış olaydı, aylar sonra beraat ettim, nihayet masumluğum anlalışmıştı[/FONT]

[FONT=Palatino Linotype, serif]Mustafa CİLASUN[/FONT]​