Kağıt parçalarından sanat eserleri yaptı

spesifik

آزادی قید و بند
Eski gazetelerden banknotlara, kese kağıtlarından mektup zarflarına, günlük hayattan arda kalan birçok kağıt parçası, 41 yaşındaki Teruya'nın ellerinde ağaç ve çiçek figürlerine dönüşüyor.
Teruya'nın New York'taki Josee Bienvenu Sanat Galerisi'nde "The Simple Truth" (Sade Hakikat) başlığıyla sergilenen eserleri, 11 Nisan'a kadar sanatseverlerin beğenisine sunulacak.
Yuken Teruya, yaptığı açıklamada, kağıt parçalarını oyarak ürettiği ve "cut-out" ismini verdiği eserlerini 15 senedir yaptığını söyledi.
Bu tekniği geliştirirken klasik Yunan filozofu Aristoteles'in doğa felsefesinden ve 1999 yılından beri yaşadığı ABD'deki seri üretim kültüründen esinlendiğini belirten Teruya, çalışmalarında kullandığı malzemelerin her insanın günlük hayatta üzerinde çok düşünmeden kullanıp attığı kağıtlar olduğunu ifade etti.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bunlarda yaptıklarından örnekler:

Yuken-Teruya-McDonalds-Bag1-537x357.jpg

yuken_teruya_large_notice_paulsmith_collabcubed.jpg

toilet-paper-roll-art-yuken-teruya.jpg

the-tree-mag-green-economy-by-yuken-teruya-30.jpg

YukenTeruya_1.jpeg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Allah katında yaptıklarının hiç bir kıymeti harbiyesi yok...

Harcadığı emeğe yazık, harcadığı zamana yazık...

İnsanlığa faydalı bir iş yapsa idi...

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Mundar etmiş dolarları...

Yazık...

Mugalata

Kıdemli Üye
Allah katında yaptıklarının hiç bir kıymeti harbiyesi yok...

Harcadığı emeğe yazık, harcadığı zamana yazık...

İnsanlığa faydalı bir iş yapsa idi...

Haram işlemekten iyidir yine de

sabah sabah güldürdünüz beni. acı acı da olsa güldüm. sağolun ve siz hep tatlı tatlı gülün. :)

Allah katında neyin kıymetli olduğunu bilen bir üyemiz var, ne güzel! öbür üyemiz de ona bu bilgili mesajından dolayı teşekkür ediyor ama yine de, "haram işleyeceğine bâri böyle kıymetsiz ama zararsız işlerle uğraşsın" diyor. yani bu üyemizin de içine doğmuş sanki, böyle faydasız ve kıymetsiz işlerle uğraşmayacak olsa bu sanatçının harama göz dikeceği! :)

yapmayın çocuklar, sanata bakışınızda artık daha fazla gelişme zamanı gelmedi mi?

spesifik

آزادی قید و بند
Biz paraya daha çok kıyıyoruz yediğimiz içtiğimiz giydiğimizin hesabı yok

spesifik

آزادی قید و بند
sabah sabah güldürdünüz beni. acı acı da olsa güldüm. sağolun ve siz hep tatlı tatlı gülün. :)

Allah katında neyin kıymetli olduğunu bilen bir üyemiz var, ne güzel! öbür üyemiz de ona bu bilgili mesajından dolayı teşekkür ediyor ama yine de, "haram işleyeceğine bâri böyle kıymetsiz ama zararsız işlerle uğraşsın" diyor. yani bu üyemizin de içine doğmuş sanki, böyle faydasız ve kıymetsiz işlerle uğraşmayacak olsa bu sanatçının harama göz dikeceği! :)

yapmayın çocuklar, sanata bakışınızda artık daha fazla gelişme zamanı gelmedi mi?

yorumları tevil ediyorsunuz ya bitiyorum .. :)
Allah Rasulunün bir hadisesi geldi aklıma bir adamın yanından geçerken ona selam vermiyor öylece durduğu için ..Dönerken elinde çubukla toprağı eşeliyorken buluyor.O zaman selam veriyor.Sahabeler soruyorlar Allah Rasulü de dönerken meşguliyetini gördüğü için selam verdiğini söylüyor.
Kısaca geçtim .Boş iş olduğunu söylemedim ,boyama yaparım ben bazen resim çizerim veya .. Genel itibari ile dedikodu yapmaktan ne bileyim haram deyince aklınıza ne geldi ki ..zaman israfı da hesabı verileceklerden değil mi ?

Yani Mugalata severim ben sanatı :)

Mugalata

Kıdemli Üye

yorumları tevil ediyorsunuz ya bitiyorum .. :)
Allah Rasulunün bir hadisesi geldi aklıma bir adamın yanından geçerken ona selam vermiyor öylece durduğu için ..Dönerken elinde çubukla toprağı eşeliyorken buluyor.O zaman selam veriyor.Sahabeler soruyorlar Allah Rasulü de dönerken meşguliyetini gördüğü için selam verdiğini söylüyor.
Kısaca geçtim .Boş iş olduğunu söylemedim ,boyama yaparım ben bazen resim çizerim veya .. Genel itibari ile dedikodu yapmaktan ne bileyim haram deyince aklınıza ne geldi ki ..zaman israfı da hesabı verileceklerden değil mi ?

Yani Mugalata severim ben sanatı :)

sanatı sevdiğini biliyorum ama az seviyorsun galiba. :)

verdiğin hadis güzelmiş. bence çok anlamlı.

ama senin "hiç olmazsa haram işlemiyor" şeklindeki savunman öyle değil. kötü savunma olmuş. yani avukat olsan, müvekkilini de böyle savunsan olmaz. sanatçının yaptığı işi asıl sen yerin dibine batırmışsın. üstelik bana cevabında bunu daha da ilerletiyorsun ve yaptığı işi "zaman israfı" olarak niteliyorsun. :)

acı acı gülen yüz simgesi olmadığı için bu simgeyi kullanıyorum. acı acı gülen yüz simgesi olsa onu kullanırdım. :)

spesifik

آزادی قید و بند
acı acı gülen yüz simgesi olmadığı için bu simgeyi kullanıyorum. acı acı gülen yüz simgesi olsa onu kullanırdım. :)

Ön yargılı olduğun için böyle düşünüyorsun..
Her meşgalenin fazlası israfa girer
Misal Akşama kadar tv izlerseniz yine zaman israfıdır.
Akşama kadar gezme amacıyla gezersiniz zaman israfı olur..
Amacı olmayan fayda vermeyen her şey için geçerli
Ben yorumu Allah katında ehemmiyeti olmadığı kanaati ile beğenmiştim..
Bu sanatkar'ın :) ne kadar süre harcadığını bilmiyoruz ki..
yerin dibine batırdığımı düşünmüyorum algınızı değiştirin kanımca ...

türkü

Kıdemli Üye
sanatçı için durumun hizmetkârı tanımı var..beyaz adam, paranın yenemeyeceğini anlamışsa..anlatıyorsa yahut. incelik işte..

Mugalata

Kıdemli Üye

Ön yargılı olduğun için böyle düşünüyorsun..
Her meşgalenin fazlası israfa girer
Misal Akşama kadar tv izlerseniz yine zaman israfıdır.
Akşama kadar gezme amacıyla gezersiniz zaman israfı olur..
Amacı olmayan fayda vermeyen her şey için geçerli
Ben yorumu Allah katında ehemmiyeti olmadığı kanaati ile beğenmiştim..
Bu sanatkar'ın :) ne kadar süre harcadığını bilmiyoruz ki..
yerin dibine batırdığımı düşünmüyorum algınızı değiştirin kanımca ...

işte madem bilmiyoruz, neden zaman israfından söz etme gereği duyuyoruz o zaman?

spesifik

آزادی قید و بند
Arada bir yorumum vardı oysa..
Biz parayı nerelere harcıyoruz ,bir metre beze üç yüz milyon verenler var bu ülke de.. Ayakkabı ,pardesü vs saymıyorum bile..

Gençliğin imanı çalınıyor Mugalata ...
Bu cümleyi istediğin gibi doldur ...
Benden bu kadar ...