Kafirlerin Rahat Yaşamları | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kafirlerin Rahat Yaşamları

Kurtuluş26

Profesör
İhvan Üyesi
Katılım
6 Ocak 2014
Mesajlar
860
Puanları
18
Web sitesi
islamikonular.weebly.com
Kafirlerin Rahat Yaşamları

Bismillahirrahmanirrahim
Vallahü bima teğmelüne basir.
Allah yaptıklarınızı görmektedir. (Ali imran/156)
Diğer bir Ayeti kerimede ise,
La, yegurunneke tekallübüllezine keferu fil biladi.
İnkar edenlerin refah içinde diyar, diyar dolaşmaları sakın seni aldatmasın.(Ali imran/196)
Sakın kendilerini denemek için Dünya Hayatının süsü olarak geçimlikler verdiğimiz kimselere gözlerini dikme, Rabbinin rızkı hem daha hayırlı hem daha süreklidir. (Taha/131)
Hz. Allah (c.c) yukarıda geçen ayeti kerimlerle kafirlerin rahat yaşamalarının imanlı kullarını şaşırtmaması için uyarıyor. Kafirlerin rahat yaşamaları bitmeye mahkum olan dünya için olduğundan önemsiz olduğunu, önemli olan ölümsüz ahiret hayatındaki cennet rızıkları olduğunu, mümin kullarının dikkatini bu çok önemli olan hususa çekmektedir.

Diğer Ayeti kerimede ise,
İnkar edeni de az bir müddet geçindiririm buyuruyor. (Bakara /150)
Az bir müddetten maksat hepimizin bildiği gibi dünya hayatı geçip giden bir zaman olduğundan önemsiz oluyor. Ancak, Ahiretin tükenmeyen nimetlerini kazanmak için verilen bir fırsat olduğu içinde çok önemlidir.
Diğer bir Ayeti kerimede ise
3. Rabbinizden mağfiret dileyiniz ve O’na tevbe ediniz ki, belli bir süreye kadar sizi güzelce geçindirsin ve her fazilet sahibine faziletinin karşılığını versin.(Hud/3)

Mümin bir kulun da rahat bir yaşam sürmesi yine Hz. Allah’a sığınarak bol tevbe etmesi ile mümkün olabileceğini bu ayeti kerimeden anlamış oluyoruz.
Tevbe ettiği halde sıkıntıdan kurtulamayanlar ise, tevbenin şartlarını yerine getiremeyenlerdir. Tevbenin en önemli şartı kalpten gelen bir sığınma ve gözyaşı ile yapılan tevbedir. Yalnız dil ile yapılan tevbenin hiç bir faydası yoktur. Gözyaşı ise pişmanlık duymaktır. Hal tevbesidir. En tesirlisi de bu tevbedir. Kendini bu hale getiren samimi kul istediği hayırlı şeylerin bir zaman sonra gerçekleştiğini gözleri ile görecektir. Deneyiniz...
Kula rahmet kapısı açıldığı zaman ise Rabbisinden isteyeceği en önemli şey Rabbisinin rızası olmalıdır. Ondan bu ikramı aldığı zaman ise her şeye sahip olmuş olur.
Hz. Musa Aleyhisselam bir münacatında. “Rabbim bana nasihat et. “dedi.
Hz Allah’ta ona, “sana benden beni istemeni tavsiye ederim.” Buyurdu.
Hz. Musa, bu suali Hz. Allah’a dört kere tekrar etti ve her defasında aynı cevabı aldı.” SANA BENDEN BENİ İSTEMENİ TAVSİYE EDERİM. “
Akıllı o kimsedir ki. Hz. Allah’tan, Hz. Allah’ın sevgisini ister. Birde şu var ki, kafirlerin lüks içinde yaşamaları bizi etkilemesin. Rahman olan Hz. ALLAH mümin kafir demeden rızıklandırıyor. Müminlere ise, Rahim ismi şerifi ile tecelli ederek bitmeyen nimetler hazırlamıştır.
Hz. Allah cümlemizi onun yüce rızasını ve sonsuz nimetlerini kazanan kullarından eylesin. Amin.

Vel Hamdü Lillahi Rabbil Alemin.
Allahümme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed.

Kalpteniman.

Yalnız Hz. ALLAH için çalış.
Nefsin için çalışma ki karşılığını göresin...
 
Üst