Kadir mısıroğlu: Fethullah gülen'in kalbi

oguz

Yeni
[video=dailymotion;xdkpgj]http://www.dailymotion.com/video/xdkpgj_kadyr-misiroylu-fethullah-gulen-yn_news[/video]

ummuhan

Kıdemli Üye
Seyirlik olan şey :)

Bir de şu senin üye resmin olsun hadi :)

ibrahimi

Has Uşak
Fetullah Gülen hocanın hep eleştirildiği konular.Eleştirilmeye de devam ediyor.Bu forum 4 senedir var biz de 4 senedir buradayız 4 senedir aynı eleştiriler.Ne eleştirenler vazgeçti eleştirisinden ne de eleştirenler kendini düzeltti.

Ortak kanı bir tarafı yaparken diğer tarafın gönlü kırılmamasıdır.Görülen o-dur ki çatlak gittikçe derinleşiyor.Ve bundan herkes zarar görecek.Açıkca söylemek gerekirse siyasi çıkışları,müslümanların yaptıklarını beğenmemezlik ve eleştirme halini ben de sevmiyorum.

oguz

Yeni
Seyirlik olan şey :)

Bir de şu senin üye resmin olsun hadi :)

çok komiksin

Fetullah Gülen hocanın hep eleştirildiği konular.Eleştirilmeye de devam ediyor.Bu forum 4 senedir var biz de 4 senedir buradayız 4 senedir aynı eleştiriler.Ne eleştirenler vazgeçti eleştirisinden ne de eleştirenler kendini düzeltti.

Ortak kanı bir tarafı yaparken diğer tarafın gönlü kırılmamasıdır.Görülen o-dur ki çatlak gittikçe derinleşiyor.Ve bundan herkes zarar görecek.Açıkca söylemek gerekirse siyasi çıkışları,müslümanların yaptıklarını beğenmemezlik ve eleştirme halini ben de sevmiyorum.​

erdem efendi iyi güzel söylüyorsunda
kadir mısıroğlu sıradan bir insan değil
sözleride yenilir yutulur cinsten değil
bu sözleri söyleyende bizler değiliz
mademki erdemli ve doğru olacağız o zaman kuran'da bağsedildiği gibi dosdoğru olalım
( "Festekim kemâ umirte ve men tâbe meake ve lâ tatgav, innehu bi mâ ta’melûne basîr(basîrun)."
" O halde seninle beraber tevbe edenlerle birlikte emrolunduğun gibi dosdoğru ol! Aşırı da gitmeyin. Çünkü O, sizin yaptıklarınızı çok iyi görendir"Diyanet Vakfi meal)

veri

Yasaklı
kadir mısırlıoğlu kimdir?

oğuzcum aşıklara karışma emi
senin yüzünden boşanmasınlar:)

ibrahimi

Has Uşak
Kadir Mısıroğlundan farklı düşünmüyorum.
Bugün Fetullah Gülen'i kenara koy ve başka bir örneği al.Ve şu şurada yanlış yapıyor de,bakalım ne değişecek.Hiç bir şey değişmeyecek!

Çoğu toplum doğrusuyla yanlışıyla yoluna devam ediyor.,seversin veya sevmezsin.Sevmiyorsan onların yolundan gitmez,düşüncelerinle uyuşanlara tabii olursun seçme şansın var.Daha iyisini sen yaparsın.Yoksa burada sayfalarca yazı yazalım nafile.

İnsan başkasını düzeltmekle değil kendini düzeltmekle uğraşmalı.

korakademik

Ordinaryus

Sayın mısıroğlu,duygularımıza tercüman olmuş.Güzel konuşmuş.....

evet birilerinin duygularına oynuyor
iyi oyuncu olmalı
ilmi değerlendirme olmadığını anladığına sevindim

aynı duygularla kafirlerle uğraşsanız

korakademik

Ordinaryus
bu arada CÜBBELİ hoca nın videolarını patır patır kaldırırken
yönetimin niyetini ortaya koyuyor

bu forumda erbakan hoca ile hocaefendiye hakaret gırla gidiyor
sıra cübbeliye gelince konu kilitlemleri ve cezalar gırla

Hikem

Kıdemli Üye
Kadir Mısıroğlunun ''Geçmiş Günü Elerken'' , ''Gurbet içinde Gurbet' kitablarını okuyanlar, ilginç dipnotlarla karşılaşacaklardır.Mısıroğlunu küçümseyenler unutmasınlarki, Fethullah Gülen dahi, bazı şahısları kendisine göndererek, sitayişkar cümlelerle, hoca hakkında yazmaması istenmiş, hatalı olan yazı neresi diye sorunca, bir karşılık alamamış, sadece ''Hoca okullarını korumak için bunları söylüyor'' denmiştir.Hocanın severleri, eleştiriden korkmasınlar, unutmasınlarki, kendilerininde bilmediği meseleler olabilir...Kamuoyu önünde, gazetelerde, dergilerde söylenmiş sözlerin, mahremiyetinden söz edilemez...

Bu sözler, üstad Bediüzzamanında dediği gibi, ''Mihenge'' vurulmalıdır ki bazı ehli ilimde bunu yapıyor...Zira kimse (Peygamberler hariç) masum değildir....

hirahos

Kıdemli Üye
Gülen'deki Gayri Müslim Aşkı ya da görünen köy kılavuz istemiyor:

http://tr.fgulen.com/content/view/16939/11/

Mülakatın tamamını okudum. Gülen'in sözleri vahim ve İslam dışı... Öyle kolayca tevil edileceğe benzemiyor!

Daha önce, ihvanforumdan Hikem adlı kardeşimiz, Hıristiyan Vatikan'ın Türkiye temsilcisi ve Gülen'in yakın dostu George Marovitch'in bir Tv programında şunu açıkladığını nakletmişti:

"Fethullah hocamız bize söyledi: 'Müslümanlar haddini bilsin, sadece kendileri mi Cennete gidecek!' dedi"

ve Hikem kardeşimiz eklemişti; Bu Tv itirafı (ağızdan kaçırma), ne Gülence ne cemaatince (medyasınca) bugüne kadar yalanlanmıştır! Hiçbir tekzib yok. Sessiz sedasız Marovitchin bu itirafını geçiştiriyorlar.

Demek ki Hikem'in duyduğu doğru imiş. Gülen'in mülakatını yayınlayan Ukrayna Favorit Dergisi ve Gülen'in o dergide çıkan "Ukrayna Odessalı Hıristiyanların ise elbette rehberleri, din büyükleri vardır ve onlara söylenmesi gerekeni söylemektedirler. Bir Müslüman, yani dinlerin temel birliğine inanan biri olarak, onların söylediklerinin bir Müslüman'ın söylediğinden ve söyleyeceğinden farklı olacağını düşünmüyorum. Hz. İsa gibi, bizim nazarımızda ülü'l-azm, yani tarih boyu gelmiş peygamberler arasında en büyük beş peygamberden biri olan bir zatın ardından gitmek, onu takip etmek, yapılabilecek en güzel şeylerdendir." lafları bariz şekilde Marovitch'in itirafını ispat etmiştir.

Uzatmaya gerek yoktur.

Kitap ve Sünnete göre, yani Ehli Sünnet ulemasının bildirdiği gibi bugünkü Hıristiyanlar ile Hz. İsa efendimizin alakası yoktur. Peygamber Efendimizin gelmesinden sonra dinlerinin ve kitaplarının hükmü tamamen kalkmıştır. Resulullah efendimiz, kendisine iman etmeyen Yahudi ve Hıristiyanların Cehennemlik olduğunu bildirmiştir. Hz. Resulullah efendimizden sonra ona iman etmeyen Hıristiyanın kurtulma ihtimali yoktur. Dolayısıyla yapacakları en güzel şey İslam'a tabi olmaları; Kur'an'a ve Resulullah efendimize iman etmeleri ve ona uygun olarak salih amel işlemeleridir. Nokta.

Bundan başka bir inanç, sahibini Ehli Sünnet olmaktan çıkarıp bid'at fırkalara dahil eder.

Ves'selam.

(Gülen avukatları boşuna çırpınıyorlar. Bu aşkı mümkün değil tevil edemeyeceksiniz. Allah'ın izni ile, hatırlatıyoruz, söylüyoruz.)

ıtri

Üye

Ortak kanı bir tarafı yaparken diğer tarafın gönlü kırılmamasıdır.Görülen o-dur ki çatlak gittikçe derinleşiyor.Ve bundan herkes zarar görecek.Açıkca söylemek gerekirse siyasi çıkışları,müslümanların yaptıklarını beğenmemezlik ve eleştirme halini ben de sevmiyorum.

Doğru söze ne denir?
Erdem yönetici olarak kaç senedir bunları görmüş. Ben bir kaç aydır buradayım, kimileriyle kavga ettik ve bıktım.
Aynı şeylerin bıkmadan usanmadan tekrarı..
Kadir bey hocayı eleştiriyor ama görüyorumki nefsini karıştırıyor.
Hadi o yıllarca bu davanın içinde. Bize ne oluyor? İlmimiz yok. Haktan hukuktan haberimiz yok, kul hakkı dilimizde kalmış.
Yapmayın-etmeyin diyorum. Şu forumlarda "katımıyorum, yanlış olmuştur" diyelim ama böyle ölçüsüz eleştiri ve hakaret olmaz.
Ben taraflı arkadaşlara -isim vermeden- yine ahireti , kul hakkını hatırlatarak nokta koyuyorum.

teşekkürler Erdem, çok teşekkür.

hirahos

Kıdemli Üye
Dikkat ediniz, hatırlattığınız ahirette herkes sevdikleriyle, arkasından gittikleriyle beraber muamele görecektir. Fırsat varken yanlışa yanlış deyip tevbe etmek ve taklid etmemek lazım. Değil mi? Biz de hatırlatıyoruz. :) "Omuzunuzda akrep var."

talib

Kıdemli Üye
Az önce baktım Kadir Mısıroğlu'nın kitabına..

Fethullah Bey'in yakınlarından birisi, ismini de veriyordu, bazı şeyleri açığa çıkardığında yol kenarında parçalanmış cesedi bulundu diye anlatıyordu. Vel hasıl hakkında konuşmak zor diyordu çoğu insan için. Tabi artık eski zaman değil, belki şimdi daha güvendedir insanlar. Tabi bir tesadüf de olabilir.

Yine mitten bazı adamlar bir hocaefendiye gelmiş. Ama o dediklerini kabul etmemiş, dünyevi makamları reddederek. Ama baktık ki o insanlar daha o zamanlar silik biri olan Fethullah Gülen'in yanındalardı diye anlatıyor.

Hasılı kelam, Kadir Mısıroğlu'nın yıldızı pek barışmaz. Hatta tekfir eder. Ama bize tekfirin yüzü hep soğuk gelmiştir. Ve biz yine de Hocaefendi'yi sevmek isteyenlerdeniz. Her ne kadar garip şakirtleri olsa da.. Tarikat hakkında papağan misal tipler yetiştirmiş olsa da..

ıtri

Üye
Dikkat ediniz, hatırlattığınız ahirette herkes sevdikleriyle, arkasından gittikleriyle beraber muamele görecektir. Fırsat varken yanlışa yanlış deyip tevbe etmek ve taklid etmemek lazım. Değil mi? Biz de hatırlatıyoruz. :) "Omuzunuzda akrep var."

Hatırlatman için teşekkür ederim.
Allah'ın bahşettiği aklımız var hamdolsun.
Ve yaşadığımız her anın hesabını vereceğimizin şuuru içinde yaşamaya çalışıyoruz.
Dilerim sizde öyle olun
Tekrar teşekkür ederim "akrep" hatırlatmanız için..

sufi7007

Profesör
Fethullah Gülen hocanın hep eleştirildiği konular....

Açıkca söylemek gerekirse siyasi çıkışları, ... ben de sevmiyorum.

Fgülen'nin siyasi davranışları hakkındaki değerlendirmelerimi Kadir Mısıroğlu'nun anlattıkları ışığında değerlendirin lütfen...