Kadir mısıroğlu: Fethullah gülen'in kalbi

talib

Kıdemli Üye
MÜDAFAA DERGİSİ !!! (Ehl-i Sünneti Müdafaa - Davamızın Dergisi)

Yazar Kadromuz:

Üstad Kadir Mısıroğlu, Dr. Ebubekir Sifil, Mehmet Şevket Eygi, Osman Nuri Topbaş Efendi, Mehmet Fatih Can ve birçok Davamızın Sancaktarlığını yapmış ve yapan müstesna Şahsiyetlerle (Yazarlarla) çok yakında karşınızda olacağız.

188140_142025905863908_946071_n.jpg

SaddbinMuaz

Profesör
[video=dailymotion;xdkpgj]http://www.dailymotion.com/video/xdkpgj_kadyr-misiroylu-fethullah-gulen-yn_news[/video]

Elbette Ameller niyetlere göredir... Gülen Hocaefendinin Mülahazası doğru olmaya bilir ! Kimse Hatasız değildir... Kadir Mısıroğlu'na katılmamak mümkün değildir... Çok değerli biridir...

talib

Kıdemli Üye
İkinci video, bakın hocaefendi şehit demiş, taziye yayınlamış diye verilmiş herhalde. Böylece Kadir Mısıroğlu'nun sözleri boşa çıkmış oldu :)

Bu kadar büyük tepkilerden sonra o olanlar oldu. Onu da dikkati nazara almak lazımdır.

Tüm herşeyin lehimize olduğu bir zamanda, Gülen'in açıklamaları tam tersi bir rüzgar estirmiştir. Doğan medyası bile bakın hocaefendi de böyle der dediler de sevindiler. Hal böyle iken, bu durumlara düşüp de sonradan toparlamaya çalışmaktan ise evvelinde dikkatli olmak lazımdır. Art niyet yok ise. Ki inşaallah biz hocaefendiyi sevmek isteyenlerdeniz. Kimse ön yargı ile yaklaşmayız. Ama çıkışı kötü oldu.

bakış

Kıdemli Üye
talip doğru diyor.
Ortam sakinleştikten sonra fetullah gülenin açıklaması gelmiştir.

SaddbinMuaz

Profesör
Ama çıkışı kötü oldu.

Bunu kabullenmemek mümkün değildir... Wall Street Journal'a verdiği mülakat 'Dengeli Olmalıydı' Lakin bu Müslümanları üzdü... Her Ne kadar Türkiyeye bir başka açıdan Meydan okuma stratejisi ve 'Türkiye'nin savaş açamayacağı' endişesi olsada Mücahid ve Şehid Olanların Kanları içinde İsrail'in boğulacağına inanmak bizim vazifemizdir... ! İlluminati'yi Kahr edecek güce ulaşmayı sabr edemiyoruz... Ama Kalbiyle buğz edenler ! Elleriyle Cihad edenlerin en üstün olduğunu bilmek ve bildirmekle mükelleftirler... Acizane Art niyet görmüyorum... Lakin talihsiz bir açıklama olmuştur...

sufi7007

Profesör
Bu seçim döneminde en yaakınındaki adamalrı ve "diyalog kahramanalrı"nı AKP listelerine yerleştirten FGülen FENA HALDE çarpılacak...

İzmir 1. Bölge adayı İlhan İŞBİLEN konusu sanırım şimdiden AKP ve RTE için kabus haline gelmiş durumda...

Forumda bile İzmir'de oy vermek zorunda olanları FENA HALDE çarptığına göre; anlayışlı olmak lazım...
:)

(Bu konuyu anlaması en muhtemel uye olan ummuhan nerelerde acaba?)

İzmir'i ve İlhan İşbilen - Musavat Dervişoğlu meydan muharebesini izlemeğe devam...

Heyecanlı olacak !...

KAFKAS

Kıdemli Üye
Az önce baktım Kadir Mısıroğlu'nın kitabına..

Fethullah Bey'in yakınlarından birisi, ismini de veriyordu, bazı şeyleri açığa çıkardığında yol kenarında parçalanmış cesedi bulundu diye anlatıyordu. Vel hasıl hakkında konuşmak zor diyordu çoğu insan için. Tabi artık eski zaman değil, belki şimdi daha güvendedir insanlar. Tabi bir tesadüf de olabilir.

Yine mitten bazı adamlar bir hocaefendiye gelmiş. Ama o dediklerini kabul etmemiş, dünyevi makamları reddederek. Ama baktık ki o insanlar daha o zamanlar silik biri olan Fethullah Gülen'in yanındalardı diye anlatıyor.

Hasılı kelam, Kadir Mısıroğlu'nın yıldızı pek barışmaz. Hatta tekfir eder. Ama bize tekfirin yüzü hep soğuk gelmiştir. Ve biz yine de Hocaefendi'yi sevmek isteyenlerdeniz. Her ne kadar garip şakirtleri olsa da.. Tarikat hakkında papağan misal tipler yetiştirmiş olsa da..

İkinci video, bakın hocaefendi şehit demiş, taziye yayınlamış diye verilmiş herhalde. Böylece Kadir Mısıroğlu'nun sözleri boşa çıkmış oldu :)

Bu kadar büyük tepkilerden sonra o olanlar oldu. Onu da dikkati nazara almak lazımdır.

Tüm herşeyin lehimize olduğu bir zamanda, Gülen'in açıklamaları tam tersi bir rüzgar estirmiştir. Doğan medyası bile bakın hocaefendi de böyle der dediler de sevindiler. Hal böyle iken, bu durumlara düşüp de sonradan toparlamaya çalışmaktan ise evvelinde dikkatli olmak lazımdır. Art niyet yok ise. Ki inşaallah biz hocaefendiyi sevmek isteyenlerdeniz. Kimse ön yargı ile yaklaşmayız. Ama çıkışı kötü oldu.
Bir de Mısırlıoğlı tekfir edermiş:)
Talip ne iş 2011 yılı.Vay hocaefendi vay:)Tesüf ediyorum.Ortalarda Fetö diye dolaşmadığın zamanlar.Bir de sevmek istiyormuşsun.En başından beri karşısın ama Hocaefendi diye sevmek istiyorsun:) Diyorsun ki aşağıda

Taşgetiren bir yazardır ve Feto övgülerine en başından beri karşı idim. /QUOTE]

cemaliii

Kıdemli Üye
Bir de Mısırlıoğlı tekfir edermiş:)
Talip ne iş 2011 yılı.Vay hocaefendi vay:)Tesüf ediyorum.Ortalarda Fetö diye dolaşmadığın zamanlar.Bir de sevmek istiyormuşsun.En başından beri karşısın ama Hocaefendi diye sevmek istiyorsun:) Diyorsun ki aşağıda

Kafkas yanılıyorsun. Talibe olan kinin gözünü bürümesin. Talibi daha erenköy cemaatine dahil olmadan öğrencilik yıllarından itbaren forumda tanıyoruz. Bu forumda kimler fetöcüydü kimler değildi. İlkgünden beri belli. En baştan fetöye karşı olanlar bakış, azimli bendeniz:) abdullahbirisi, talib, bihusben, amca, ummuhan. Bizleri defalarca banladılar yasakladılar. Pardonda sen o yıllarda nerdeydin?

KAFKAS

Kıdemli Üye
Kafkas yanılıyorsun. Talibe olan kinin gözünü bürümesin. Talibi daha erenköy cemaatine dahil olmadan öğrencilik yıllarından itbaren forumda tanıyoruz. Bu forumda kimler fetöcüydü kimler değildi. İlkgünden beri belli. En baştan fetöye karşı olanlar bakış, azimli bendeniz:) abdullahbirisi, talib, bihusben, amca, ummuhan. Bizleri defalarca banladılar yasakladılar. Pardonda sen o yıllarda nerdeydin?
Yanıldığım nokta ne ,ne söylüyorum Talip fetö yü destekliyor mu diyorum!Neden okuduğunuzu anlamada zorluk yaşıyorsunuz.Bu forumda kimler fetöcüydü kimler değildi. İlk günden beri belli.Diyorsun ne yapayım peki bunun üzerine bir mantık yürütmüyorum ki;ayrıca o ilk gün ne zaman arkadaşım o zaman cemaat vardı ortada ,o zaman cemaati destekleyipte fetö ortaya çıkınca karşıt duran adama sen onu destekliyor muamelesi nasıl yapacaksın,hala yapmaya devam edenler zaten kendilerini süreçte belli ettiler.Herkese ahkam kesip bekara eş boşamayın diyorum.Talip in Üstad ın talebelerinin fi tarihteki söylemlerini temcit pilavı yaptığını görüyorsun ,yukarıda ki ifadelerini okuyup yanılmama neyi dayanak teşkil ediyorsun?Benim Talib e ona buna kinim falan yok.Önce bir sapla samanı karıştırmayın da sonra mevzuya girin,sizin ihtisasınız mevzuyu nasıl sulandırırımsa hiç olmazsa alaka kurmaya çalışın!Hala fetö diye ortaya çıkma,ortada fetö olmayan zamanlarda cemaat söylemi üzerinden bir çok söylem karşıtlığı yaşandı,kimse çıkıp da bunlar terör örgütü üzerinden söylem geliştirmedi. Sen denizin dershane mevzusunda tarafını seçen paylaşımını koydum niye boş laf dolu hamaset yolu ile ahkam kesiyorsunuz ki;fetö mevzusu 5 yıllık bir mesele,ilk günden beri dediğin zaman ay pardon sen neredeydin diye ukalalık yapmanın mantığını kurman içler acısı:)2009 da foruma üye olmuşsun o zaman Fetö mü vardı?

cemaliii

Kıdemli Üye
Yanıldığım nokta ne ,ne söylüyorum Talip fetö yü destekliyor mu diyorum!Neden okuduğunuzu anlamada zorluk yaşıyorsunuz.Bu forumda kimler fetöcüydü kimler değildi. İlk günden beri belli.Diyorsun ne yapayım peki bunun üzerine bir mantık yürütmüyorum ki;ayrıca o ilk gün ne zaman arkadaşım o zaman cemaat vardı ortada ,o zaman cemaati destekleyipte fetö ortaya çıkınca karşıt duran adama sen onu destekliyor muamelesi nasıl yapacaksın,hala yapmaya devam edenler zaten kendilerini süreçte belli ettiler.Herkese ahkam kesip bekara eş boşamayın diyorum.Talip in Üstad ın talebelerinin fi tarihteki söylemlerini temcit pilavı yaptığını görüyorsun ,yukarıda ki ifadelerini okuyup yanılmama neyi dayanak teşkil ediyorsun?Benim Talib e ona buna kinim falan yok.Önce bir sapla samanı karıştırmayın da sonra mevzuya girin,sizin ihtisasınız mevzuyu nasıl sulandırırımsa hiç olmazsa alaka kurmaya çalışın!Hala fetö diye ortaya çıkma,ortada fetö olmayan zamanlarda cemaat söylemi üzerinden bir çok söylem karşıtlığı yaşandı,kimse çıkıp da bunlar terör örgütü üzerinden söylem geliştirmedi. Sen denizin dershane mevzusunda tarafını seçen paylaşımını koydum niye boş laf dolu hamaset yolu ile ahkam kesiyorsunuz ki;fetö mevzusu 5 yıllık bir mesele,ilk günden beri dediğin zaman ay pardon sen neredeydin diye ukalalık yapmanın mantığını kurman içler acısı:)2009 da foruma üye olmuşsun o zaman Fetö mü vardı?

Ben 2006dan beri üyeyim. Fetöye laf söylediğim için sonsuza dek banlandım. Sonra bu üyeliği aldım. Eski üye adımı da herkes bilir, defalarca söyledim forumda.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Ben 2006dan beri üyeyim. Fetöye laf söylediğim için sonsuza dek banlandım. Sonra bu üyeliği aldım. Eski üye adımı da herkes bilir, defalarca söyledim forumda.
Sorduğum sorunun mantığı değişmeyecek! Madem sadece buna cevap veriyorsun!2009 değil 2006 da üye olmuşsun!2006 da Fetö mü vardı?Hala fetö ye laf söylediğim için diyorsun!Şunu cemaate laf söylediğim için de bari:)Fetö diye ısrar ediyorsan!Dershane mevzusunda neden FETÖ den taraf oldun o zaman!Cemaat algısıyla dershane olaylarında taraf olmak farklı bir algı,Fetö diye ısrar edip dershane olaylarında Fetö den taraf olmak ayrı bir maharet!

cemaliii

Kıdemli Üye
Sen duanur vs kişiler asla adil olamayacaksınız. Sadece kendinizi haklı çıkarmak için münazara niyetiyle yazıyorsunuz. Boşuna tartışmaya gerek yok. Talib ve ben illa kendimizi haklı çıkarmaya uğraşmadık uğraşmıyoruzda.

KAFKAS

Kıdemli Üye
Sen duanur vs kişiler asla adil olamayacaksınız. Sadece kendinizi haklı çıkarmak için münazara niyetiyle yazıyorsunuz. Boşuna tartışmaya gerek yok. Talib ve ben illa kendimizi haklı çıkarmaya uğraşmadık uğraşmıyoruzda.
Sizin vakaları algılama şeklinize hayranım!Nasıl beceriyorsunuz bilmiyorum.Ortaya duanur nereden çıktı , burada duanur yazarken de onu savunma misyonu edinmedim , bahsettiğiniz kişi ile de şu forumda siz ile girdiğim diyalogların yanında yazışmalarımız dahi bir elin parmaklarını geçmez!Adil omaktan bahsediyorsun!insana sen o musun,sen musun diye ithamda bulunuyorsun.Bu mu senin adilliğin?Ayrıca kendimi haklı çıkartmak gibi bir misyon edinmedim.Forumun maksadı ne münazara...Burada ne Talip i,ne de seni ya da başkasını isme davet edip ,gel benimle yazış diye kara gözünüze sevdalı da değilim!Okuduğunu anlamadığın sürece karşıma geçip adil olmaktan bahsetme gibi bir şansın da yok!Biri çıkacak fi tarihte ortada fetö yokken fetö varmış gibi ;üstadın talebeleri şöyle dedi diye sürekli temcit pilavı ortada dolaştıracak,sonra kendi dediği zaman dedikleri karşısına konacak,içinde bulunduğunu beyan ettiği grubun söylemleri karşısına konacak!Senin gibilerde çıkıp adaletten bahsetedecek !Çıkıp adil hareket etsene!Bana karşı yanılmakla ,kin bürümekle,foruma üyelik tarihi gibi anlamsız süslümelerle hamaset yapıyorsun!Şu forumda kendi yazdığın vakanın mantığını ,gene sana soruyorum,en başından beri Fetö diyorsun ,bak dershane mevzusunda böyle bir tavır takındın ,cemaat dersen algı budur,fetö dersen algı budur diye önüne koyuyorum ,insan gibi çıkıp doğru düzgün cevap vermek yerine gene mevzuyu hamasete bağlıyorsun!Doğru söylüyorsun bu kafa ile tartışma dahi olmaz.Çünkü adaletten bahsedip adilliğin yanına yaklaşmayıp ,mevzuları sulandırarak hakkaniyetli olunmaz!

Son düzenleme: