Kadir gecesini son 10 günde arayin rivayeti ! | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kadir gecesini son 10 günde arayin rivayeti !

Kaptan

Mecra Yazarı
İhvan Üyesi
Katılım
9 Ocak 2012
Mesajlar
15,445
Puanları
113
Ebû Saîd el-Hudri’nin rivayet ettiği hadiste: “Peygamber (sav), Ramazan'ın orta sonunda i’tikafa girerdi. Bir sene yine i’tikafa girdi. Sabahında i’tikaftan çıkacağı yirmi birinci gece olunca şöyle dedi:

“Benimle beraber i’tikafa girmiş olan, son onunda i’tikaf etsin. Çünkü bana o gece –yani Kadir Gecesi gösterildi, sonra unutturuldum…”Buhari, İ’tikaf, 1.


denilmektedir. Ubâde İbn Sâmit’in rivayetinde de : “Peygamber (sav), Kadir Gecesi'ni bize bildirmek üzere geldi, iki kişi tartıştı. Allah’ın elçisi buyurdu ki:

”Size Kadir Gecesi'ni bildirmek üzere çıktım; iki kişi kavga etti, o bilgi kalbimden silindi, kaldırıldı. Herhalde bu, hakkınızda daha iyidir. Onu dokuzuncu, yahut yedinci, ya da beşinci gecesinde arayın!” (Başka rivayette)Onu son onun dokuzuncu yahut yedinci ya da beşinci gecesinde arayın!" buyurulmaktadır. Buhari, Leyletu!’l-Kadr, 2, ;3; Ebû Davut, Ramazan, 3; Nesaî, Sehv, 98.


Aslında Kadir gecesinin aranması saçmalığını yaşıyoruz. Neymiş efendim Resul bu gece önemlidir arayın demiş. Allah aşkına bir resule, bir topluma bu kadar büyük bir iftira yapılabilir mi?

Düşünsenize bir insanın hayatını değiştirecek önemli bir hadise oluyor. Kim? Hangi insan? Böyle bir günü, saati unutabilir. Hani böyle bir olayı ancak; hafıza kaybı olan biri unutabilir. Halbuki maşallah resul Muhammed ölümüne kadar aklı dinç, risalet görevini yerine getirerek yaşadı. Hani diyelim ki; resul Muhammed böyle bir unutma hadisesi yaşadı. Onunla beraber başından beri arkadaş olan; Ebu Bekir, Osman, Ömer, Hamza gibi büyük zatlar mı unutacak?

Resul Muhammed kendisine vahiy geldiğini söylüyor. Hangi gün nerede geldiğini sorana cevap veriyor. Güya aradan bir müddet geçiyor. Olay Medine yaşamına girince; on yıl önce olan hadiseyi Resul ve arkadaşları unutuyor. Kur'an'ın indirildiği günü hatırlamıyorlar. Sonra güya "Ramazanın son günü içindeydi ama, hangi gündü tam bilmiyoruz en iyisi siz son on günde arayın" diyor.
Resul böyle deyince; etrafındaki Ebubekir' de, Osman'da, Ömer'de unutmuş oluyor.

Allah aşkına!

Resule bunaklık muamelesi yapan bir habere, görüşe, tavra nasıl Müslümanlık diyebilirsiniz? Böyle bir saçmalığa Müslümanlar nasıl inanabilir?
İşlerine geldiği yerde; olayları günü gününe, saati saatine hatırlayanlar, güya dünyayı değiştiren vahyin indirildiği günü unutmuşlar. Aklınızı peynir ekmekle mi yediniz?

Her şeyden önce Kadir gecesi hakkında ifade edilen ayet'in anlamı anlatıldığı gibi değil.


Unutmayın! Allah resulünü bunak yerine koyan bir düşünce; asla Müslümanlık olamaz...
Lütfen kadir gecesiyle ilgili şeytanların uydurduğu yalanlara inanmayın. Çünkü o yalanlar, resul ve arkadaşlarını bunaklıkla özdeşleştirmektedir.
Ve lütfen kadir gecesiyle ilgili indirilen ayetin gerçek anlamını öğrenin ki; şeytanın adımlarını izlemeyesiniz.

Mehmet Coban


 
Üst