Kadınları Şii ve İran güçlerine verme emri aldık | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kadınları Şii ve İran güçlerine verme emri aldık

spesifik

آزادی قید و بند
İhvan Üyesi
Katılım
18 Ağu 2007
Mesajlar
24,610
Puanları
113
Suriye'de rejime karşı etkin saldırılarda bulunan birçok grubun toplanarak oluşturduğu Şam Cephesi Hareketi, Halep vilayetinde Esed rejim güçlerine yönelik düzenlediği saldırılarda ele geçirdiği 2 Şebbihaya ait itirafların yer aldığı bir video görüntüsü yayınladı.

Sosyal medya hesapları üzerinden yayınlanan video görüntüsünde, sorgulanan Esed rejim askerleri bölgede sivillere yönelik birçok insanlık suçu işlediklerini itiraf ettiler.

EVLERİ YAĞMALAYIP, KADINLARI Şİİ VE İRAN GÜÇLERİNE VERME EMRİ ALDIK

Halep’te Şam Cephesine bağlı birliklerin, Esed rejimine ait bir kontrol noktasını uzun bir süre gözlemlemesi sonrası sızma girişimi ile ele geçirdiği 2 Şebbiha, daha sonra Şam Cephesine ait güvenlik bölgesinde sorguya alındı.

Yapılan sorguda suçlarını itiraf eden Şebbihalar, Esed rejiminden 20 Suriye Lirası karşılığında İran, Afgan ve farklı ülkelerden gelen Şii milisler ile bölgede rejim saflarında muhaliflere karşı savaştıklarını itiraf ettiler.

Şebbihalar sorgulamanın devamında ise, kendilerinden sorumlu olan komutanın bizim tutukladığımız kadınları İranlı ve Afganistanlı askerlere verdiklerini ve daha sonra o kadınların akıbetinin ne olduğu hakkında bir fikirlerinin olmadığını ifade ettiler.

ÇOK SAYIDA EVLERE GİRDİK VE SOYGUN YAPTIK

İtiraflarına devam eden Şebbihalar bölgede Şii militanlarla birlikte muhaliflere karşı savaştıklarını ayrıca sivillere ait olan çok sayıda eve keyfi olarak girip evlerden hırsızlık yaptıklarını dile getirdiler.

Şam Cephesi geçen aylarda Suriye’de etkin gurplardan oluşan İslami Cephe, Mücahidin Ordusu, Nureddin ez-Zengi Hareketi, Asale ve Tenmiye Cephesi gibi grupları bünyesinde barındırıyor.
 
Üst