Kadınlar Soru Sormazlar İma Ederler...

ibrahimi

Has Uşak
Sayın agbi bazı mesajlar silindi sizinle alakası yok.İma etmedim gereksiz yere alınmayın.:)
Kalbin zümrüt tepesi,bahsettiğim şu, şimdi ben her zaman bir lafz kullanıyorum diyelim.Mesela tartışma anında kalkın abdest alın.
Siz de ima ediyorsunuz.Kalkın abdest alın diyen arkadaşlar...Bu ima değildir bu direk söylemedir.İma ettiğin zaman ucu açık olmalı :)

agbi

Yasaklı
umutlu 38 nolu mesajınızda demişsiniz ki

İmanında kuralları var.
Kimse birinin lafını söyleyerek lafım ortaya demesin

gerçekten doğru tespit aklına fikrine güvenen direk söyler ortaya atmaz.

Sayın agbi bazı mesajlar silindi sizinle alakası yok.İma etmedim gereksiz yere alınmayın.:)
Kalbin zümrüt tepesi,bahsettiğim şu, şimdi ben her zaman bir lafz kullanıyorum diyelim.Mesela tartışma anında kalkın abdest alın.
Siz de ima ediyorsunuz.Kalkın abdest alın diyen arkadaşlar...Bu ima değildir bu direk söylemedir.İma ettiğin zaman ucu açık olmalı :)
ben imamı ediyorum?

agbi

Yasaklı
Mesela tartışma anında kalkın abdest alın.

UMUTLU VAKA YUKARIDAKİ SÖZÜNÜZ İMA DEĞİLDİR Kİ YANLIŞ HATIRLAMIYORSAM HADİS TİR.

BU TAVSİYEDE BELİRLİ BİR HEDEF YOKTUR VE İMA OLAMAZ.

KİMİ ZAMAN SİNİRLERİM YATIŞSIN DİYE ABDEST TAZELERİM.

ibrahimi

Has Uşak
Abi örnek olarak verdim yazımın tamamını okuyun.Benim sözüm olarak düşün onu yani ben size hitap ediyorum :)

Kalbin zümrüt tepesi sana ben öyle bir şey mi yönelttim?

Kalbin zümrüt tepesi sana ben öyle bir şey mi yönelttim?
:)
evet
işte aşağıda..

.:)

ibrahimi

Has Uşak
O bir örnekti bakı tekrar anlatıyorum.
İki kişi tartışıyor.Ben diyorum ki kalkın abdet alın uzatmayın.Başka biri de diyorsa ki kalkın abdest alın uzatmayın diyen kardeşler kendi dediklerini yapıyor derse bu ima değildir demek istedim :)

ha anladım örneğin beni ima ediyormuşum gibi düşündünüz..

tamam anladım sağolun

...

İmanında kuralları var.
Kimse birinin lafını söyleyerek lafım ortaya demesin :)

peki bu kural nedir neyin nesidir.? forumda ima kuralları yok bildğim kadarıyla.. hatta yok. bunuda anlamadım izah edermisiniz?

ve niçinböylebişeyi söyleme gereği duydunuz bunu da anlamadım kavrayamadım?

yardımlarınız için rahman razı olsun..

agbi

Yasaklı
UMUTLU VAKA DEMİŞSİNİZKİ
Kalkın abdest alın diyen arkadaşlar...Bu ima değildir bu direk söylemedir.İma ettiğin zaman ucu açık olmalı

BU İMA DEĞİL TAVSİYEDİR DOSTÇA KALKIN ABDESTLERİNİZİ TAZELEYİN BİRBİRİNİZİ KIRMAYIN.

HERHALDE YANLIŞ YORUMLANDI BENİM YORUMUM TAVSİYEDİR.ALLAH RAZI OLSUN BU TAVSİYEYE UYAN SÜNNET SEVABI KAZANIR.

AMA BİR İNASAN DERTLENDİĞİ KONUDA DERTLENMEDİ DİYE İMALI CÜMLELER KULLANIRSAN SUİZANA YOL AÇARSIN BİR NEVİ TOPLUMA YAPMADIĞI BİR ŞEYİ YAPMIŞ GİBİ YORUMLAYARAK HAKKA GİRERSİN

AMA İLGİNÇ BANA ABDEST ALIN DİYE YAPICI TAVSİYELERDE BULUNMUYORSUNUZ DİREK CEZA VERİYORSUNUZ BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ ????

ibrahimi

Has Uşak
Örneğim açık ama tekrar anlatayım.
Benim anlayışıma göre ;

Ben şimdi bir konuda bir şey söyledim.Siz başka bir yazı da benim söylediğim lafı kullanırsanız bu ima olmaz.Bu laf ortaya değil şahısadır tamamen.Yani ima ediyorum diyen kişi ortaya söyledim derse bu olmaz.İmanın kuralları var dediğim bu :)

Ben ima ettiğim zaman ucu açık olacak tek kişiyi değil üstüne alınanı bağlıcak.
veya direk o kişinin lafını kullanmayacaksınız.

Benim anlayışıma göre ;

Ben şimdi bir konuda bir şey söyledim.Siz başka bir yazı da benim söylediğim lafı kullanırsanız bu ima olmaz.Bu laf ortaya değil şahısadır tamamen.Yani ima ediyorum diyen kişi ortaya söyledim derse bu olmaz.İmanın kuralları var dediğim bu :)

ama soruma cevap alamadım ki..
aşağıda sorum...

ha anladım örneğin beni ima ediyormuşum gibi düşündünüz..

tamam anladım sağolun

peki bu kural nedir neyin nesidir.? forumda ima kuralları yok bildğim kadarıyla.. hatta yok. bunuda anlamadım izah edermisiniz?

ve niçinböylebişeyi söyleme gereği duydunuz bunu da anlamadım kavrayamadım?

yardımlarınız için rahman razı olsun..

ibrahimi

Has Uşak
UMUTLU VAKA DEMİŞSİNİZKİ
Kalkın abdest alın diyen arkadaşlar...Bu ima değildir bu direk söylemedir.İma ettiğin zaman ucu açık olmalı

BU İMA DEĞİL TAVSİYEDİR DOSTÇA KALKIN ABDESTLERİNİZİ TAZELEYİN BİRBİRİNİZİ KIRMAYIN.

HERHALDE YANLIŞ YORUMLANDI BENİM YORUMUM TAVSİYEDİR.ALLAH RAZI OLSUN BU TAVSİYEYE UYAN SÜNNET SEVABI KAZANIR.

AMA BİR İNASAN DERTLENDİĞİ KONUDA DERTLENMEDİ DİYE İMALI CÜMLELER KULLANIRSAN SUİZANA YOL AÇARSIN BİR NEVİ TOPLUMA YAPMADIĞI BİR ŞEYİ YAPMIŞ GİBİ YORUMLAYARAK HAKKA GİRERSİN

AMA İLGİNÇ BANA ABDEST ALIN DİYE YAPICI TAVSİYELERDE BULUNMUYORSUNUZ DİREK CEZA VERİYORSUNUZ BU HAKSIZLIK DEĞİLMİ ????

Agbi lütfen ama.Konumuz nerden nere geldi?
Bakın konu sapıyor.Sonra siz haktan bahsediyorsunuz.
Size hep söylediğimiz özel konuları özelde halledelim.

Kalbin zümrüt tepesi orda ki mesajda da bir ima var bırakın o da bende kalsın.
Almak isteyen alsın... :)

agbi

Yasaklı
Benim anlayışıma göre ;

DEMİŞSİNİZ Kİ....Ben şimdi bir konuda bir şey söyledim.Siz başka bir yazı da benim söylediğim lafı kullanırsanız bu ima olmaz.Bu laf ortaya değil şahısadır tamamen.Yani ima ediyorum diyen kişi ortaya söyledim derse bu olmaz.İmanın kuralları var dediğim bu

PEKİ ŞÖYLE DİYELİM ÖNEMLİ BİR KONUDA YAZMIŞIM DÜŞÜNCELERİMİ BİR BAŞKA EŞ ANA FİKİRLİ KONUDA YAZMADIĞIMI SÖYLİYEREK DÜŞÜNMEMİ İSTEMENİZ İMALI BİR TENKİT DEĞİLMİDİR.

LÜTFEN CEVAPLAYIN.

ibrahimi

Has Uşak
Bakın ima ile eleştri olgusunu oturtmak lazım.
İma etmek demek dolaylı yoldan anlatmaktır.Şahıs direk muhatap olunmaz.Yani yolu uzatırsınız.Sizin söylediğiniz ise eleştiridir sayın agbi

H

hiç

Guest
bazen susmak en güzel cevaptır ..:)

makara bölümü açılmalı forumda kanatimce ,orada atışırız karşılıklı yaff ne dersiniz..?:) zayi etmeyelim konuları buralarda..:)

makara bölümü açılmalı forumda kanatimce ,orada atışırız karşılıklı yaff ne dersiniz..?:) zayi etmeyelim konuları buralarda..:)
haklısın kuzen sen çok sıkılıyorsun yaf üzülüyorum senin adına..gerekli senin için;)

ibrahimi

Has Uşak

Senin iman kime :)
üstüme alınayım mı şimdi? makara da yapmadım ama :)

umutlu üstadım aşağıda bi sorum cevapsız kaldıda...?
Allah rızası için ilgilenibilirmisniiz yardımınızı bekliyorum...

H

hiç

Guest
Senin iman kime :)
üstüme alınayım mı şimdi? makara da yapmadım ama :)

yaw ortalıga attım kim başını uzatırsa onun üzerine düşşün kardeşlik
sen istersen geri çekil..:O :arkadaşız:
forumda "hasbihal" bölümüne yakışır muhabbet kurulmuş gibi geldi de ondan yazdım..:ıslık:

ibrahimi

Has Uşak
Kalbin zümrüt tepesi yazdım tekrar yazıyorum.
Benim söylediğim de ima idi.Söylersem anlamı kalmaz. :)

Hiç abi muhabbet etmiyoruz ima hakkında paylaşım yapıyoruz buyur senin de fikrin varsa :)