Kadınlar Soru Sormazlar İma Ederler...

agbi

Yasaklı
GERÇEK HAYATTA İMA LAR OLABİLİR BİR KİŞİNİN HATASINI GÖRÜP O KİŞİNİN RENCİDE OLMAMASI İÇİN HALK DEYİMİYELE KIZIM SANA SÖYLÜYORUM GELİNİM SEN ANLA MİSALİ BU BİR MÜSLÜMANIN NEZAKETİDİR KARŞI TARAFI RENCİDE ETMEZ.

BAZI AKILSIZLARDA GIYBET E GİRMEMEK İÇİN KENDİLERİNCE YOL SEÇMİŞLERDİR İMALI KONUŞMAK AKILLARINCA İSİM VERMEDİKLERİ İÇİN GIYBET OLMAZ.AMA ANA FİKİR GIYBETTİR İMALARDAKİ HEDEF GIYBETİ YAPILANDIR.

SANAL YAŞAMDADA İMALAR BENCE BİR NEVİ GIYBETTİR.İMA YA NE GEREK VAR EĞER FİKRİNE GÜVENİYORSAN AÇIKÇA İSİM VEREREK ELEŞTİR.

Risale-i Nur Talebesi

Diyar-ı Bekirli
Hiç abiydi ama, Minhac kardeşe abla demek ki :)
Hadi hiç kardeş siz de daha önce -aynı durumda- birilerinin yaptığı gibi bozun klavyedeki parmaklarınızı ne gelirse yazın :)

Şimdi bu da ima hadi bakalım kim üstlenecek :)

Bir kaç yazından anladım çok imalı konuşuyorsun İmada zeka ister tabii..

H

hiç

Guest
hic abla siz saglam elmalardansiniz galiba:O ?​
ablan kurban olsun sana,sefam olsun ohhh ohhh..:eek:leyo: :crying:

konuya dönelim
kadınların ima etmeleri galiba,erkekler gibi düz ve basit bir mantıkla degil de daha geniş düşünme yetisinden kaynaklanan bir durum olsa gerek..gerçekte söylemek istediklerinin anlaşılabilmesi için ima ederler ama hiçbir erkek tarafından anlaşılamazlar..:ıslık: :O

arkadaşlar

büyükler dua ederken

allahumme ecirna min şerrin nisa
belain nisa
fitnetin nisa

diye üçkez dua edelermiş. ki büssürü örneği var..

bende çile çekiyorum. yeni çalışma arkadaşım geldi bayan..
müzik dinlerim iş yerinde. normal bi ses tonuyla kendim ancak duyuyorum. daha geleli üç gün oldu. ve hanımefendi gitmiş müdüre şikayet etmiş beni. yüksek sesle müzik dinliyor diye.. müdürde onu fırçalamış bu nun için bana niye geliyorsun kendin söylesene diye ()
hey Allahım yaf mübarek kadın niye kendini kasıyorsun ki ...

yani müdüre şikayet etmesi ima bizim arkadaşın..
diğer adı da ima'nin kasıntı kasıntı :O

alın size örnek..

şimdi demeyimde ne yapayım

allahumme ecirna minşerrinnisa
:O

agbi

Yasaklı
DOĞRU BİR SÖZ İMA ZEKA İSTER.

AMA ZEKAYA SAHİP OLAN KİMSE BENCE İMALARIN ARKASINA SIĞINMAZ DİREK MUHATABI İLE FİKİR TARIŞMASINA GİRER.

AYRICA BU KONUYU AÇAN AMCA BEY E TEŞEKKÜR EDERİM YALNIZ İMA YI ERKEKLERDE KULLANIYOR KADINLARA HAKSIZLIK ETMEYELİM.

İMA

İMA YI KENDİNE REHBER SEÇENLER NEDEN ACABA FİKİRLERİNİ ÖNE SÜREREK KENDİLERİNİ BELİRTMEZLER.

FİKİRLERİMİ YETMEZ YOKSA YETERSİZMİ YOKSA NEFİSLERİNİMİ ENGELLEYEMEZLER.

ALLAH CC BENİ BAŞKALARINI SUİZANA SOKACAK İMALARDAN KORUSUN VEBALLERDEN KORUSUN.

İMA

İMA YI KENDİNE REHBER SEÇENLER NEDEN ACABA FİKİRLERİNİ ÖNE SÜREREK KENDİLERİNİ BELİRTMEZLER.

FİKİRLERİMİ YETMEZ YOKSA YETERSİZMİ YOKSA NEFİSLERİNİMİ ENGELLEYEMEZLER.

ALLAH CC BENİ BAŞKALARINI SUİZANA SOKACAK İMALARDAN KORUSUN VEBALLERDEN KORUSUN.
yaf onu yapıyorlar. tek sorun sen a harfi hakkında konuşurken o sana z harfinden bahsediyorlar..

işte bunun nedeni ni anlamış değilim ben...:O

göz_yaşı

Paylaşımcı
bence ima'yı tek kadınlar yapmıyor genelde herkes uyguluyor...Bazen birine söyleyemeyeceğimiz şeyi ima yöntemiyle söyleriz..Ama ben genelde direk söylerim...O zamanda kırılırlar yada susarımm...

ibrahimi

Has Uşak
Bu konuda ki fikrimi söylemeyi unutmuşum :)

Fikrimce, bir kişinin sözünü alıp ima ediliyorsa bu ima değildir.Bu direk söylemdir.
Fitne çıkaracaksa bundan da kaçınılmalı.

Şimdi kişinin sözünü alıp yazmışsınız ima etmişsiniz.
Kişininismini yazsanız da aynı yazmasanız da...Buna ima denmez ;)

agbi

Yasaklı
bence ima'yı tek kadınlar yapmıyor genelde herkes uyguluyor...Bazen birine söyleyemeyeceğimiz şeyi ima yöntemiyle söyleriz..Ama ben genelde direk söylerim...O zamanda kırılırlar yada susarımm...

ÇOK DOĞRU SÖYLÜYORSUNUZ İMA YA YALNIZ BAYANLAR BAŞVURMUYOR FAKAT İMA ÇOK KÖTÜ BİRŞEY BENCE HEDEFİ BELLİ OLMUYAN İMALI CÜMLELER KULLANMAKTAN ALLAH A SIĞINIRIM.

ibrahimi

Has Uşak
:dik:
Özel problemlerimizi özellerde halledelim konu dışı mesajlar silinecektir.
Bilginize

ibrahimi

Has Uşak
Abla yine kou dışına çıkıyorsun.
özel mesajını kapatacaksın.Bir kaç kişi hariç yazamayacak onlar da sadece arkadaş listen ;) Bunu dene o zaman sıkıntı çekmezsin.İma etmene de gerek kalmaz...

U

ummuhan

Guest
..... konu dışı olduğundan mesajlarım silinmiştir....

ibrahimi

Has Uşak
Konu dışı kendi mesajımı da sildim.
Size söyledim kimse bana sarılmasın ve yaptıgının günahını çıkarmasın ;) Yapılan hata hatadır ben kimseyi savunmuyorum...

Nerden biliyorsunuz uyarılmadığını.
Şikayet ettğiniz herşey ciddiye alınıyor ve gereği yapılıyor.Sonucu size söylenmemiş olabilir ama herkese eşit davranılıyor emin olun kalbiniz müsterih olsun bu konu da ;)

ima
Dolaylı olarak anlatma, üstü kapalı olarak belirtme, işaretleme, anıştırma...

İmanında kuralları var.
Kimse birinin lafını söyleyerek lafım ortaya demesin :)

Abla yine kou dışına çıkıyorsun.
özel mesajını kapatacaksın.Bir kaç kişi hariç yazamayacak onlar da sadece arkadaş listen ;) Bunu dene o zaman sıkıntı çekmezsin.İma etmene de gerek kalmaz...

özel mesaj kapatma yöntemini hiç bilmiyordum daha doğrusu tahmin edemedim.. bak bu nu hatırlattığınız için teşekkür ediyorum size.. sağolun..:)