Kadınlar ne ister?

"35 yılldır insan ruhunu araştırmama rağmen çözemediğim tek şey varsa oda kadınlar ne ister?" Sigmund Freud böyle söyler. Olay bu kadar karmşık ve çarpıcımıdır işte bu tartışılır. Ama şöylede bir gerçek varki, doğumundan itibaren 2. sınıf insan muamelesi gören, kızlara yasakların daha fazla olduğu ne yazık ki bir gerçek. Bu eziklik ve yoğun baskı farklı duygu fırtınaları olarak bilinç altına yerleşir ve bana göre bu kadını karmaşık bir canlı haline getirir. Kadını uğursuz, gizemli ve karmaşık gören erkek kadından her zaman korkar ve üstünlük kurma psikolojisinden dolayı tarih boyunca bunu ıspatlamak için savaş verir ve başarırda. Kadınlar ne ister çorbası bana göre ömür sofrasında olması gereken iyi bir mezedir.. İkili ilişkilerde bunu anlamaya çalışarak geçirmek ömrün toplamıdır, yapılması gereken önemli bir uğraştır. Bana göre ilginç olan aslında kadınların ne istediğini bilememesi değil, erkeğin ne vereceğini seçememesidir. Erkek daha akllı olduğunu düşünüyorsa eğer. Haydi hayırlı traşlar.

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Ee ne yapalım, onlar olmasa, akim, kısır, sığ ve yavan kalırız.

Elbet kadınlarımızı kalbimize aldık, oynaşıyoruz, doğru ama, onu takdir ederek, saygıyla yücelterek ve en önemlisi de toplumun anneleri olarak...

Serare

Profesör
Yazının kaynağı yok.

Yazıyı kimin yazdığının ya da saçmalayıp saçmalamadığının üzerinde durmak yerine aslında genel olarak insanı ele alırsak, insan genel olarak ne istediğini bilmez varlıktır diyebiliriz ve kendini bilenin ne istediğini bildiğini söyleyebiliriz.

Kendini bileni genellemeye vurursak kaç yüzde bir diye verilen oranı fazla bile bulabiliriz.

Kendini bilmek kolay iş değil. Kendini bilmeyeni her yere çekebilrsiniz.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
kad%C4%B1nlar+ne+ister.jpg

DostunDostu

Süper Moderatör
Yönetici
Kadınlar ilgi ister, iltifat ister. Kadına dünyanın en değerli varlığı olduğunu hissettirin o bu yalan içinde fani olur erir gider. Bu da onlara yetiyor ne hikmetse? Ama ona bu duyguları hissettiren adam güçlü olacak, iktidar sahibi olacak, ensesi kalın olacak. Fakir fukara adamı hiç bir kadın sevmiyor la. Bir zengine bakar döner birde bitli kocasına bakar sonra yüzünü ekşitir ve içten gelen bir hıh mırıldanmasıyla yoluna devam eder. Çile çekiyordur güya kendince.

Her kadın kendisini el üstünde tutulması icab eden bir varlık olarak görür. Fakat bunu neyle hak ettiğinin öz eleştirisini hiç yapmaz. Kadın erkek eşitliğine destek verir ekseri çoğunluğu. Oysa Allah Kuran'da biz onları geri bıraktığımız gibi sizde geri bırakın der. Buna iman eden kadınların nesli tükendi gibi. Bizim nenelerimiz, annelerimiz bu kadın türünün son örenekleridir.

İlginç tavırları vardır. Mecbur değilim, yok yaa, sen necisin, çok rahatsın, nerdesin, nerde kaldın, senin annen.. gibi laflar en çok kullandıkları laflardır. Yatak dedikoduları işin hafif tarafı. Uyutmazlar.. Şu şöyle dedi, bu böyle dedi, falanın şusu var, fişmanın busu var, bizim niye yok.. gibi sorgulamaları vardır. Hele dini mübin islamı kendi nefislerine yontmaları müthiş bir kabiliyet. Kaynanalarından çok çektiklerinden dert yanarlar fakat kendileri kaynana olunca rekor kırarlar.

Bir kadının moralini bozmak istiyorsanız bunun en kolay yolu tam dedikodunun en hararetli anında gözlerinin içine bakarak bunun haram olduğunu söyleyiniz. Hemen bu dedikodu değil gerçeği söylüyorum diye inkar edeceklerdir. Kafir olmaları da bu kadar basittir. Kabullenmezler.. Bir tanesi de doğru söyledin Allah günahlarımı affetsin diye tövbe ettiğini görsek ya. Tarih yazmışmıdır acaba böyle bir vakia. Zannetmiyorum.

Hurilerden bahsedilince erkeklere gıcıklık vermek için cigolo manasında bizim içinde gılmanlar varmış gibi bir safsatayı savunurlar. Oysa yok öyle bir şey. E yok yani napalım. Sırf sizin zevkiniz için dinde olmayan bir tiplememi uyduralım yani.

Mevla gol atmıştır onlara. Bu golü hep Ademoğlu üzerinden atıyor. İlk golü yiyen şeytandır. Secde etmedi diye. Şimdi bu kadınlara atılan gole bakın ki siz Peygamber efendimiz ''insanın insana secde etmesi olsaydı kadınların kocalarına secde etmesini emrederdim'' diyor. Gene secde ve gene Ademoğlu üzerinden. Hep aynı tekerrür bu ne hikmetse artık.

Ama birde salih kadınlar vardır ki onlar erkekleri de bir çırpıda solluyor. Bu da var.

Kaçak

Yeni
@sessizlik hocam tek cümleyle özetlersek kadınlar ne ister?
Artı ikinci bir cümlede de erkekler ne isteri özet geçersen sevinirim ...

çünkü ciddi bir paradoksa tutuldum çıkamıyorum
diyorum ki erkekler ne istediğini bilen kadın ister , kadınlar da erkeklerin ne istediğini anlamasını ister
sonuç sanırım sıfır
kim suçlu hocam ?

Okyanus

Profesör
Kadınlar gönüllerinin alınmasını ister,
Onure edilmek ister,
Bir çift güzel kelam ister,
Gezmek ister,
Dinlenilmek ister (can kulağı ile dinlersen daha çok mutlu edersin)
Bazen de ufak bir hediye onları çok mutlu eder.

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Aslında konu çift taraflı galiba...

Untitled-560.jpg

Ebu Computer

Kıdemli Üye
Bide şu kadınların dırdırı olmasa...

1923.gif

serkan..

Profesör
ben tam 45 dk fasılasız ara vermeden konuşanını gördüm

valla

Kaçak

Yeni
Kadınlar çok konuşmaz
Erkekler hep susar

nefahtü

Kıdemli Üye
kadınlar yok olan herşeyi ister diycem
lütfen kızmasın forumun hanımları ...

Kaçak

Yeni
Bu iyi birşey
Demekki medeniyet kadınlar sayesinde ilerliyor
düşünsenize M.ö 1000 lerde kadınlar katalitik soba istemeseydi bu kış günü hala odun ateşiyle ısınıyor olurduk