kadına verilen değer ve islam

adams77

Kanalizasyoncu
basit bir soruya bile cevap veremiyorlar sonra bana cevap veremiyorlar diye sitem ediyorlar...

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kadına değer mi halan, utanmak gerek,
Rabb'im ona değer vermiş kelama ne gerek!

kebîkec

İhvan Forum Üye
Eeee Yani?
Sonuç, Buharinin sahih senetli dediği, bunu peygamber söylemiştir dediği bir hadise Aişe anamız bildiğin uydurmayın yaftasını yapıştırmış,
söylediğiniz safsatafa ben peygamberin önünde yatardım öyle namaz kılardı demiş, insanların akıllarıyla dalga geçilmemeli çoban dahi olsa...
Hadisi hadisle naksetmek falan, aynı dönemdeler miydi derken? ne dönemi, biri peygamber biri de onun fıkhın neredeyse yarısının dayandırıldığı zevci Aişe....

Kendini her maydanozdan sorumlu devlet bakanı sanabilirsin ama ukalalık çizgisinin berisinde dur. Sen hiç kimsenin velisi yada babası değilsin. Uslubuna dikkat et. Bi kafası çalışan hadisten anlayan sen var mışsın gibi konuşuyorsun. Konuyla ilgili lehte aleyhte söylenenleri okumuş olsan, zevc ile zevceyi birbirinden ayırabilsen böyle donkişotluk yapmazdın.

Namazı bozan şeyler mezheplere göre verilmiş. Bi araştır okur yazarlığın varsa. Senin kadar akıllı imamlar da gelmiş geçmiş. Sayfa 140 dan devam..... :gl

https://a43ba27b67228edb1e4215c6273...hayli - İslâm Fıkhı Ansiklopedisi Cilt-02.pdf

fakiri

Kıdemli Üye
Kendini her maydanozdan sorumlu devlet bakanı sanabilirsin ama ukalalık çizgisinin berisinde dur. Sen hiç kimsenin velisi yada babası değilsin. Uslubuna dikkat et. Bi kafası çalışan hadisten anlayan sen var mışsın gibi konuşuyorsun. Konuyla ilgili lehte aleyhte söylenenleri okumuş olsan, zevc ile zevceyi birbirinden ayırabilsen böyle donkişotluk yapmazdın.

Namazı bozan şeyler mezheplere göre verilmiş. Bi araştır okur yazarlığın varsa. Senin kadar akıllı imamlar da gelmiş geçmiş. Sayfa 140 dan devam..... :gl

https://a43ba27b67228edb1e4215c6273...hayli - İslâm Fıkhı Ansiklopedisi Cilt-02.pdf

Burada bazıları UKALALIKLARININ adına PAYLAŞIM; hakaret ve küfürlerinin adına da "FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ" diyebilme hamakati gösteriyor !
Forum artık bu kısır döngüyü üzerinden atmalıdır diye düşünüyoruz...

adams77

Kanalizasyoncu
Burada bazıları UKALALIIKLARININ adına PAYLAŞIM; hakaret ve küfürlerinin adına da "FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ" diyebilme hamakati gösteriyor !
Forum artık bu kısır döngüyü üzerinden atmalıdır diye düşünüyoruz...

Bu mükemmel yoruma aynen katılıyorum...
@lafons7275 görüyormusun hadi yeni bir forum bulalım :) fakiri bizi burada istemiyor.

adams77

Kanalizasyoncu

Hocam link çalışmıyor galiba ? Abdest mi almamız gerekiyordu acep!!

Yahayy

Kıdemli Üye

Kusura bakmayın ama, bu nasıl bir travma ki, kalkıp benim yazıma iğneleyici bir uslup takınarak ilk cevap yazan taraf siz iken, maydonuzluk sıfatını yakıştırma yüzü buluyorsunuz, bilakis siz bu tavırla madalyasını hakediyorsunuz

Pekâlâ sizin derekenize inerek de konuşabilir insan ama, çok inmeden devam edeyim ben yine, usluptan bahsedenin uslubuna bakın siz, ki bu arkdaş muallim (!) imiş...[emoji23]

Ne zaman, hangi konuda konuşacağımı size soracağımı hangi cüret ile takınıyorsunuz anlamadım da,
Böyle bir konuda aklınıza ilk gelen şeyler maydonoz, salatalık vs gibi bitkiler ise daha ilgili alanlara yönelmenizi tavsiye ederim.

Yazdığım yazının neresinde şahsi bir itham var ki, siz şahsi hakaret acizliğine başvurdunuz bu kadar, iliklerinize kadar kin, haset bürüdü anlamadım.

Hangi konuda ne yazacağım, kime ne cevap vereceğim konusunda sizin dahlinizin, çıkarımlarınızın bir ehemmiyeti yok, önce haddinizi bilin bir siz.. Sizin muallimlik(!), mod'luk sıfatınızla muhatap olmak zorunda olan bahtsızlara saklayın siz maço tavırlarınızı.

Daha bu konuda etrafında gezindiğimiz nüans ile bir farkındalığınız olduğunu bile sanmıyorum şahsen. Burada kimse ince fıkıh teşhisleri üretme çabasında değil, ardına üstüne bakmadan, genel olarak hadis olgusuna bakış açısındaki ifradı uygulamalı olarak pratikte görmüş olduk, siz göremiyor olabilirsiniz, etkileri dahil gören gördü siz merak buyurmayınız syn Muallim(!)

Rahatsız oluyorsan beni bloklarsın, mesajlarımı görmezsin, daha az rahatsız olursun efendi!, he yok uslubu fora edip saydıracağım dersen, çok çok kendine bir ayna tutturmuş olursun bana, ben de erinmem tutarım sorun yok.

Selametle...

Used Tapatalk

ömerusta

Kıdemli Üye
ulen bir konuya parmak basmak adına bir resim astık efendim resmin altında hadis değilde habis yazılıymış bu hadisleri aşşağlamak değil habis ruhların varlığını vurgulamak böyle bir hadisin olamıyacağı dır yasak landım
yani burada yönetime gelen kendini bir halt zannediyor habis ruhlu insanlar adam gibi tartışmayı konuşmayı beceremeyince yasak landınız diyorlar
birde eytimci olduğunu idda eden mullim bey var sapla samanı karıştırma diyor yok arkadaş biz senin yediklerinden yemiyoruz siz kendi yediklerinizi bize sunmayın

kebîkec

İhvan Forum Üye
@ömerusta

Niyetin bu hadisin kritiğini yapmak ise hadisin metnini yaz. Hz. Aişe radiyalahu anha nın eleştiri yönünü yaz. Ardından savunanların gerekçeleriyle birlikte fikirlerini yaz ve en son senin kanaatin hangi yana meyl ediyor onu söyle.

Bu tarz bir işlemden sonra sana ilişen olursa bende sana hak verir gerekeni yapmaya gayret ederim. :gl

Tahsin EMİN

Kıdemli Üye
Kadın bu, kim istemez ondan, üçü ve dördü,
Kalbime bir şifadır, o ağdalı endamının yüzü..!

(tahsin)