Kaçta Kaçımız İslam'ı Takva ile Yaşıyoruz...

agbi

Yasaklı
Ben şahsen FETVALAR ile ve nefsimi yenebildiğim kadarı ile İSLAM ı yaşıyorum.

Görüyorum ki herhangi bir tarafgirlik neticesi Forum da yazan her kişi TAKVA ile yaşıyor şahsen bir Müslüman olarak bu kişileri gördükçe Tövbe etmek geliyor insanın aklına.

YA TAKVA ile yaşayan kişilerin FORUM larda işi ne.

Ya bırakın % 20 İslamı yaşayan kişilerin FORUM larda işi ne.

Ya TAKVA ile yaşıyan kişi bilmezmi İMAN konusunda NAMAZ konusun da TEK KARAR ALLAH cc nundur ?

Ya TAKVA ile yaşayan bilmezmi bu müsibetler başımıza neden geliyor ?

YA TAKVA ile yaşıyan kişiler zaten Dua etmekten İbadet yapmaktan FORUM lara vaktimi kalır.

Bıırakın yaaa

TAKVA ile yaşayan kişi başkasının imanını ibadetlerini ELEŞTİRME HAKKI nın kendin olmadığını bilir.

HENGAMe

Yeni
insanların takvalarını sorgulamak sizin ne haddinize..!!!

peygamber(s.a.v)bile namaz safında münafıkla namaz kıldığını bildiği halde ..yinede diyorki kalplerdekini yalnız allah bilir...
''kesinlikle nebir söz ne bir hareket eyleminde bulunmayın''

diye sahabelerine emir veriyor

agbi

Yasaklı
insanların takvalarını sorgulamak sizin ne haddinize..!!!

peygamber(s.a.v)bile namaz safında münafıkla namaz kıldığını bildiği halde ..yinede diyorki kalplerdekini yalnız allah bilir...

diye sahabelerine emir veriyor

Çok haklısınız BENİM HADDİME değil zaten yazdım okumadınızmı ?

bile namaz safında münafıkla namaz kıldığını bildiği halde ..yinede diyorki kalplerdekini yalnız allah bilir...
Demişsiniz ÇOK DOĞRU

O zaman bunu bilen TAKVA sahibi kişiler neden KİŞİLERİ İMAN yönünden yargılıyor

Hemde Ayet varken.

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir

Demekki TAKVA sahibine düşen YARGILAMAK değil DUA ETMEKTİR.

agbi

Yasaklı
tam olarak bu üyeye yakışır başlık olmuş, hararetle kutlarım:)

11.Ey iman edenler, bir kavim (bir başka) kavimle alay etmesin, belki kendilerinden daha hayırlıdırlar; kadınlar da kadınlarla (alay etmesin), belki kendilerinden daha hayırlıdırlar. Kendi nefislerinizi (kendi kendinizi) yadırgayıp-küçük düşürmeyin ve birbirinizi 'olmadık-kötü lakablarla' çağırmayın. İmandan sonra fasıklık ne kötü bir isimdir. Kim tevbe etmezse, işte onlar, zalim olanların ta kendileridir

ibrahimi

Has Uşak
Ağbi kendini çok kaptırma.İnsanlara bakmadan önce kendine bak.Eminim ki senin için daha faydalı olacak.Başlığın ne dediğini ben çok iyi anlıyorum.Riyakar olmasak zaten ümmet bu halde olmazdı.Onun için bu sorgulama bir fayda sağlayamayacaktır.

Ahver

Âsî İşgâl Kuvvetleri
Muttakî insan zaten çıkıp da "heey ahali bakın ben takvâ sahibiyim" diye bayrak açmaz,slogan atmaz.

Peygamber Efendimiz Sallallahu aleyhi ve sellem "Takvâ buradadır" buyurmuş ,kalbi işaret ederek...
Şimdi biz mânevi cerrahî operasyon yapma kabiliyetine mi sahibiz ki hep bir %'lik hesap derdine düşüyoruz?

Bazı şeylerin ölçüsü kaçıyor internet dünyasında,doğrudur.Burada da insanların takvasını sorgulamaktan ve hatta yargılamaktan önce, "nasıl kendimize döneriz?" kısmı sorgulansa daha şık olmaz mı?

bakış

Kıdemli Üye
Görüyorum ki herhangi bir tarafgirlik neticesi Forum da yazan her kişi TAKVA ile yaşıyor şahsen bir Müslüman olarak bu kişileri gördükçe Tövbe etmek geliyor insanın aklına.

YA TAKVA ile yaşayan kişilerin FORUM larda işi ne.
Bakınız agbinin mesaj sayısına.

Senin mesaj sayın takvalı olmadığını gösteriyor sn agbi(!)
Birde demirel gibi 6 sefer gidip 7 sefer gelmenizi anımsıyorum,yani gerçekten çok takvalısınız.

agbi

Yasaklı
tam olarak bu üyeye yakışır başlık olmuş, hararetle kutlarım:)

Bana göre artık iyice taban da dolaşmaya başladın aklınca benimle DALGA geçiyorsun ama senin Aklın bana göre TABAN yaptı.

Ağbi kendini çok kaptırma.İnsanlara bakmadan önce kendine bak.Eminim ki senin için daha faydalı olacak.Başlığın ne dediğini ben çok iyi anlıyorum.Riyakar olmasak zaten ümmet bu halde olmazdı.Onun için bu sorgulama bir fayda sağlayamayacaktır.

Seninle özel dede msn de sohbet ediyoruz bugün de sana aldığım bir duyumu söyledim.

Yaklaşık Dört senedir seninle msn de sohbet ediyoruz daha gündem e çıkmadan duyumlarımı sana söyledim hangisi yanlış çıktı ? " Şimdi deme agbi nefsin konuşuyor "

Ben Forum larda Geçmişi Gündem ile kendime göre analiz edip aklımca Doğru olanları paylaşıyorum asla GEYİK sohbetler için & ZAMAN geçirmek için & SİYASİ düşüncelerimi veya CEMEATİM in avam deyimle reklemı için gelmedim Bu Forum a ilk geldiğim günden beri bu mesajıma kadar ÇİZGİM şaşmadı.

Şuan Türkiye'de SOĞUK savaşın HER TÜRLÜ KOZLARI ORTAYA KONUYOR.

İSLAM a bakış açıları belli olanların ÜÇ HEDEFİ VAR pasifize etmek için ve yok etmek için.

AK Parti yi devirmek.

Mahmut efendi cemeatini bitirmek.

F.Gülen cemeatini bitirmek.

Peki neden.

DÜŞÜNMEK GEREK.

SİYONİZM her telden çalar BUNU GÖZ ARDI ETMEMEK GEREK.

SİYONİZM zamanında hem kominizme hemde kapitalizme oynadı ve KAZANDI.

Bakınız agbinin mesaj sayısına.

Senin mesaj sayın takvalı olmadığını gösteriyor sn agbi(!)
Birde demirel gibi 6 sefer gidip 7 sefer gelmenizi anımsıyorum,yani gerçekten çok takvalısınız.

İşte böyle mesajın ana fikrine ilk cevabım ÖNCE MESAJIMI İYİ OKU aklınca benle dalga geçen BAKIŞ
Kaçta Kaçımız İslam'ı Takva ile Yaşıyoruz...

Ben şahsen FETVALAR ile ve nefsimi yenebildiğim kadarı ile İSLAM ı yaşıyorum.

Gelelim 2 nci cevabıma

DEMİREL Doğru gitti ERBAKAN gibi

ERBAKAN ın gidip geldiğine niye değinmiyorsun

Bende bu Forum un yöneticileri ile gidip geldim Forum a haksız kararları ile bana verilen cezaların uyarlamaların yasaklamaları benimle tartışmaya bile giremediler ben iddia ediyorum SİZLERİ ve SİZİN gibi düşünenleri korudular çıksın bir yönetici bana desin haksız sın ağbi bende kendilerine SİZİN ve SİZİN GİBİLERİN mesajları ile cevap vereyim.

Yaşamı düşüncesi ÇİFTE STANDART olan BAKIŞ

Bundan sonra mesajlarındaki ÇİFTE STANDARTLIĞI veya birbirini çürüten mesajları Forum da GÜNDEM e getireceğim Forum seni daha iyi tanısın diye.

Cümle alem serbestliğini hükümler hakkında ki gevşekliğini gayet rahat bir şekilde cümle aleme gösterirken neden mesele takva ya gelince her kafadan aynı ses çıkar... Neden hemen rahatsız olunur... Garip...

Haramı işlemek işlettirmek serbest.. Ben harama girmiyorum ahali bakın bana bakın ki girmeden de yaşanılabiliyormuş öğrenin demek yasak... Madem ortada bir yasak var adalet te olsun değil mi..

agbi

Yasaklı
Bu konuyu açmamın sebebi

Ata sözüne göre

İĞNEYİ BAŞKASINA ÇUVALDIZI KENDİNE BATIR.

Sosyal deyimle

BİREY in KENDİNE ÖZ ELEŞTİRİ YAPMASI

Avam deyimle

BİREY in HADDİNİ BİLMESİ.

Daha ilk mesajımda değindiğim gibi ben FETVA lar ile ve NEFSİMİ yenebildiğim kadarı ile İSLAM ı yaşıyorum. Konuyu okumak için okuyanlar bile bu beyanımı görmemiş.

EVET

Bireyleri tenkit ederken önce KENDİMİZ i ÖZELEŞTİRİye yatırmalıyız ENPATİ yapmalıyız ve ALLAH cc bizlere verdiklerini düşünmeliyiz.

ALLAH cc bizlere kişileri hareketleri ile İMAN bakımından yargılama TENKİT hakkını vermişmi ?

HAYIR

Bir örnek Harunisa Hanımefendinin TESETTÜR konusunda İLKÖĞRETİM için söyledikleri.

Bize düşen

HANIMEFENDİ YANLIŞ DÜŞÜNÜYOR ALLAH cc DOĞRU DÜŞÜNMEYİ NASİP ETSİN.

Bu kadar

Bir bakıyorsunuz İslam temelli Forum lara ÖYLE İMA lar varki KAFİR liğe veya MÜNAFIK lığa veya CAHİL lliğe kadar gidiyor.

Ben bu hanımfendiyi KENDİMDE YARGILAMA HAKKINI GÖREMİYORUM ve YARGILAYANLARIN da kendilerine ÖZELEŞTİRİ YAPMASINI TAVSİYE EDİYORUM.

agbi

Yasaklı
TAKVA ile yaşamayan.

YAŞAMIŞ gibiYAŞIYORMUŞ gibi başkalarını tenkit etmesin.

agbi

Yasaklı

ÖZ ELEŞTİRİ asluında İnsanı en iyi şekilde gerek Dünyevi gerek se Ruhani yaşama geçirir.