Kablosuz internet kanser yapıyor

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0


KABLOSUZ İNTERNET KANSER YAPIYOR

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Biyofizik Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Nazıroğlu, kemik iliği hücreleriyle fareler üzerinde yaptığı deney sonucunda kablosuz internetin (wireless) kansere neden olduğunu ortaya çıkardı.

Kablosuz internetin elektromanyetik alan olması nedeniyle kanserli hücrelerin sayısını artırdığını savunan Prof. Dr. Nazırlıoğlu, laboratuar koşullarında kemik iliği hücreleriyle fareler üzerinde araştırma yaptıklarını söyledi.

Deneye, kemik iliği kanser hücrelerini onların üreyebileceği plastik kaplar içerisine koyarak başladıklarını anlatan Prof. Dr. Nazıroğlu, “Koyduktan sonra bu kapları 37 derece olacak şekilde su banyosunun içine yerleştirdik ve 2.45 GHz wireless düzeyine maruz bıraktık. Belirli zaman aralıklarında wireless’a maruz kalan hücreleri aldık. Aldıktan sonra bu kanserli hücrelerin sayımı yapıldı. İlk sayımımızda kanserli hücrelerin arttığını gördük. Hücrelerin sayısı birinci saat biraz, ikinci saat biraz daha ve 12′nci saatte ise daha da artmış. 24 saat sonra ise kanserli hücrelerin sayısında çok daha fazla artış olduğunu gözlemledik. Bu analizlerimizin sonucuna göre kablosuz internet kanser yapıyor kanısına vardık” diye konuştu.

Prof. Dr. Nazırlıoğlu, bu çalışmanın ardından kablosuz internetin neden kanser yaptığı ve önlemek için ne yapılabileceği konusunda fareler üzerinde yeni bir çalışma başlattıklarını kaydetti.

Bunun için 30 erkek fareyi 4 hafta boyunca 1 saatlik elektoromanyetik alana maruz bıraktıklarını belirten Prof. Dr. Nazırlıoğlu, bu çalışma sonucunu da kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

Kaynak:CNNTURK​
 

HaZiRuN

Revizyonda
Katılım
15 Ara 2010
Mesajlar
2,591
Tepkime puanı
354
Puanları
0
o kanser yapıyor,bu kanser yapıyor vs vs
artık böy ve benzeri haberlere duyarsızlaştım:)
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0
Evet hersey yapiyor aslinda dunyada savas varmi var o savastaki atilan hersey yayiliyor ve fabrikalardnda atilan atiklar da... iste hayat...
 

berraksu

Aşafatlı
Katılım
2 Eyl 2006
Mesajlar
3,652
Tepkime puanı
85
Puanları
0
Yaş
34
kanser yapmayan bişey kaldı mı sanki
 

cicek demeti

Sükut
Katılım
7 Ocak 2011
Mesajlar
11,683
Tepkime puanı
3,778
Puanları
0
evet kaldi :eek:leyo: ben :eek:leyo:

latife yaparak diyorumki kardesim evet hersey yapar oldu...
 
Üst