Kablosuz İlk Ekran Kartı | ihvan forum – Özgür Düşünce ve Paylaşım Platformu!

Kablosuz İlk Ekran Kartı

Meryem

Komplike
İhvan Üyesi
Katılım
6 Tem 2006
Mesajlar
15,309
Puanları
113
Yaş
35
Artık tüm elektronik cihazlar yavaş yavaş kablosuz olmaya başladı. Öyle ki, ekran kartlarının bile kablosuz modelleri piyasaya çıkıyor. İşte karşınızda ilk kablosuz ekran kartı KFA2 GTX 460 WHDI.

Elektronik cihazlar yavaş yavaş kablolarından arınmaya devam ediyor. Artık akla belki de en son gelecek cihazların bile kablosuz modelleri piyasaya çıkmaya başladı.

Bunların son örneği ise bir ekran kartı. Bir ekran kartını anakartınıza takmak için kabloya ihtiyacınız yok fakat onu televizyon ya da monitörünüze bağlamak için yerine göre HDMI, DVI, DP ya da VGA bağlantısı yapmalısınız. Bunların hepsi de kablo gerektiriyor.

Bunların dışında yeni bir görüntü aktarımı standardı daha var. WHDI adı verilen kablosuz bağlantı ile HD kalitesindeki görüntüleri bile aktarabilmek mümkün.


Kartın üzerinde 5 adet anten yer alıyor


Beş Adet Anten

Bu standardı destekleyen ilk ekran kartı da piyasaya çıktı. KFA2 adlı markanın piyasaya sürdüğü GeForce GTX460 WHDI adlı model görüntüyü kablosuz olarak aktarabiliyor.

Kart üzerindeki beş adet anten ile 1080p 60 Hz'lik videoyo 5 GHz bandı üzerinden bu standardı destekleyen monitör ya da televizyona gönderebiliyor.


Kaynak
 

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
İhvan Üyesi
Katılım
6 Kas 2009
Mesajlar
5,889
Puanları
0
Hersey kablosuz olursa beynimizi

daha cok etkiler.

Her tarafta alici ve verici olursa bu felaket olabilir.
 
Üst