Jet Fadıl'a çete soruşturması

ihvanistanbul

AkhenAton
Jet Fadıl olarak bilinen ve bitiremediği Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesiyle yeni mağdurlar yaratan Akgündüz hakkındaki soruşturmayı “Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu” yürütecek.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na 25 Caprice Gold mağduru adına 22 Ocak 2015’te başvuran Papakçı Hukuk Bürosu, Akgündüz’ün de aralarında bulunduğu 5 isme “nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve kurulan örgüte üye olmak” suçlaması yöneltti. Başsavcılık tarafından soruşturma dosyası Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu’na verildi.

Soruşturmayı yürüten Savcı Karpınar, mağdur avukatlarından bilgi- belge talep etti. 19 Şubat 2015 tarihli resmi yazıda mağdurlardan istenen belgeler şöyle:
Caprice Gold Gayrimenkul Yatırım Turizm ve İnşaat Limited Şirketi’ne ne kadar ödeme yaptıklarının ayrı ayrı belirtilmesi, buna ilişkin belgeler. Bugüne kadar satın almış oldukları devre mülklerden ne miktarda kira geliri elde ettiklerinin ayrı ayrı belirlenmesi, buna ilişkin belgeler. Her bir müvekkilin ne miktarda zarara uğradığının açık ve net olarak belirtilmesi.

Aykut Küçükkaya'nın Cumhuriyet'te yer alan haberine göre, soruşturmaya terör bürosunun bakmasını değerlendiren mağdur avukatlarından Dr. Acun Papakçı, özetle şunları söyledi:

“Cumhuriyet Savcılığı tarafından şikâyet edilenlerce daha bitmemiş olan olmayan gayrimenkullere ilgili olarak kira ödemesi yapıldığının tespit edildiği ve şikâyetimiz ile ilgili olarak bu yönde bir araştırma yapıldığı anlaşılmaktadır. Tanju Çolak basında Caprice Gold adı altında satılan gayrimenkullere ilişkin kayıtların Akgündüz’ün bilgisayarında bulunduğunu ve kendisi tarafından her istendiği an değiştirildiğini ifade etmiştir. Satışların zorunlu olmasına rağmen tapu dairelerinde değil otellerde yapılması ve binlerce kişiye tapu verilmemiş olması, aynı gayrimenkullerin defalarca farklı kişilere satılmış olabileceğini göstermektedir. Cumhuriyet savcılığı tarafından gayrimenkullere ilişkin kanuna aykırı para toplandığı düşünülmektedir. Bu aşamada şirketin mal kaçırma riskine karşı, şirket mal varlığına tedbir konulması gerektiği düşünülmektedir. Cumhuriyet savcılığına bu yönde de bir talepte bulunulacaktır.”

ihvanistanbul

AkhenAton
Caprice mağdurlarının avukatı Dr. Acun Papakçı, “Dünyada bilinen ve dolandırıcılık olduğu kabul gören Ponzi sistemiyle” yatırımcıların kandırıldığını iddia ederek şikâyet edilen 5 isim hakkında “kamu davası açılmasını” ve “mallarına el konulmasını” talep etti
Kamuoyunda Jet Fadıl olarak bilinen ve bitiremediği Bayrampaşa’daki Caprice Gold projesiyle yeni mağdurlar yaratan Fadıl Akgündüz’ün de aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında İstanbul Cumhuriyet
Başsavcılığı’na önceki gün suç duyurusunda bulunuldu. 22 Ocak 2015 tarihli şikâyet dilekçesi “2015/11724” soruşturma numarasıyla işleme konuldu. Ekleriyle birlikte 561 sayfayı bulan suç duyurusu dilekçesinde şikâyet edilen isimler Memet Fadıl Akgündüz, İbrahim Obut, Avniye Obut, Abdurrahman Akarsu ve Tanju Çolak olarak sıralandı. Mağdurların “nitelikli dolandırıcılık, suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve kurulan örgüte üye olmak” suçlaması yöneltti. Papakçı şunları söyledi:

“Şimdilik 25 mağdur için şikâyetçi olduk. Diğer mağdurlar da dava açılması durumunda müdahil olacaklar. Dilekçede yürütülen faaliyetin dünyada dolandırıcılık olduğu kabul gören ‘Ponzi sistemi’ olduğunu anlatmaya çalıştık. Gerçekten de yatırımcılardan para toplarken devre mülkleri geri kiralayan ve yeni yatırımcılardan gelen paralardan kira ödeyen bu sistemde daha bitmemiş devremülkler için milyonlarca TL kira ödenmesinin söz konusu olduğu, bunun aslında göz boyamak için yapıldığı, yatırımda vaat edilenlerin gerçekçi olmadığı ve bir pembe balon ile yatırımcıların kandırıldığını özetlemeye çalıştık. Bu faaliyeti Jetpa’da cumhuriyet savcılarının nitelikli dolandırıcılık
olarak görerek iddianame hazırladıklarını ve hatta mahkûmiyet kararları verildiğini de belgeleriyle belirttik. Bundan sonra iddianame hazırlanarak kamu davası açılmasını bekliyoruz.”

Çolak’tan neden şikâyetçi oldular?
Papakçı, “Kısa bir süre önce Akgündüz’den şikâyetçi olduğunu açıklayan Tanju Çolak’tan neden şikâyetçi oldunuz” sorumuzu ise şu sözlerle açıkladı: “Şikâyet edilenlerden Tanju Çolak şirketin pazarlama müdürü olarak yatırımcılara devremülk pazarlanması anında suç örgütüne katılmıştır. Capricegold spor ve satış koordinatörü olarak şirkette çalışmaya başlayan Çolak, aylık 60 bin TL maaş ödenmesi üzerine anlaşılmıştır. Çolak binlerce yatırımcıya devremülk satılmasında doğrudan rol oynamıştır. Bu nedenle TCK m.20/II uyarınca suç işlemek amacıyla kurulan örgüte katılmış ve çıkar sağlamıştır.”

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
Bunun böyle olacagi önceden belli oluyordu

Kanal avrupa insanlari devamli uyardi

ama insanlar yinede kandilar

Kaçak

Yeni
Bu adamın tüm ticari faliyetleri ivediklikle askıya alınmalı ...
Hatta mümkünse kendiside ...

abdullah birisi

Kıdemli Üye
hayır, insanda biraz akıl olur, adam daha ortada bir şey yok iken kira vermeye başladı,,,bizim berber bile kaptırdı parayı,,,, uyarmışmıydım bizim berberi hatırlamıyorum iyimi...

Kaptan

Mecra Yazarı
Allah'tan Cubbeli'ye guvenip sen de kaptirmadin paralari.

Kaçak

Yeni
Durduk yere deme ama ağa ...
O foto hala gözümün önünde ...
Adama sağlanmış bir prestij var ..
Vebal bu değil mi ?

Kaptan

Mecra Yazarı
Valla art niyetle soylemedim, Fadil deyince aklima hemen Cubbeli geldi, Cubbeli gelince de dogal olarak sen.

abdullah birisi

Kıdemli Üye
size katılıyorum, kabahat bende, bu konuya yazarken, Cübbeliye laf ederlermi dedim, demez olaydım, kaptan ordan salladı hemen....

Cübelli Hocanın, fadıla inanmasınamı kızayım, fadılın insanları kandırmasınamı.....

maksut ibrahim

Kıdemli Üye
ölü eti çiğneme akşam akşam...

1.jpg

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/ekonomi/137217/Jet_Fadil_bunu_da_tamamlayamadi..._Kaciyor.html

abdullah birisi

Kıdemli Üye
ölü nerde sen nerde

Caprice Gold Otel’in tanıtım toplantısında konuşan Cübbeli Ahmet Hoca lakaplı Ahmet Mahmut ünlü ise "Buradan yer satın almak caiz midir? Ben size fetva veriyorum, caizdir. Önceden kira almanız da helaldir. Bunları internette yayınladık. Fetvanın detaylarını da anlattık. En son İsmailağa Fıkıh Heyeti ile de görüşerek, her dört mezhebe uygun hale getirdik. Ben sana al - alma demiyorum. Emlakçılık yapmıyorum. Fetva soruyorsan, hocalık yapıyorum. Caizdir diyorum sana ben." demişti.

gördünmü bak ne demiş...senin link verdiğin yerden...

Kaçak

Yeni
Ağa elinde patlıyor ...
Suküt et bari de ...
Nefsin kabarmasın ...