Jet Fadıl sarık taktı cüppe giydi,alimler toplantısı

manifesto

Yasaklı
Katılım
23 Ara 2006
Mesajlar
0
Tepkime puanı
334
Puanları
0
Konum
Kocaeli
Fadıl Akgündüz Alimler toplantısında sarık takıp cübbe giydi

Alimler toplantısı”na katılan Fadıl Akgündüz görenleri bir hayli şaşırttı.Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılması beklenen ancak son anda valilikçe iptal edilen “Alimler toplantısı” 42 ülkeden yaklaşık 300 İslam aliminin katılımıyla WOW Otel’de yapıldı. Salona tekerlekli sandalyeyle gelen İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na, İslam’a Üstün Hizmet Ödülü’nü Şeyh Halid Seyfullah Rahmani verdi.

İşte o toplantıdan görüntüler


giydi


jet_fadil_sarik_takip_cubbe_giydi.jpg


Cüppeli Jet Fadıl
Fadıl Akgündüz, ‘Niye böyle giyindiniz?’ diye soran gazetecilere kıyafetini överek şu yanıtı verdi: “42 ülkeden gelen İslam alimleri bu şekilde giyiniyor. Garip olan bu kıyafeti giymek değil. Garip olan kıyafeti giymemek. Bugün iş konuşmayacağız. Türkiye tarihinde en şerefli ödül dağıtıldı. Bütün alimler burada toplandı. Bu gece bunun hazzını yaşıyoruz. Bu bizim özümüz. Atalarımıza bakınca, geçmişimize bakınca, bu giyim tarzı bir cemaatin giyim tarzı değil. İslam alimlerinden gelen kıyafetlerin hepsi aynı ise burada da giymek normal.” Akgündüz, “Daha önceden İsmail Ağa Cemaati’ne gidip geliyor muydunuz?” sorusuna ise “Bütün cemaatlere gidip geliyorum. Bütün Müslümanların da bunu yapması lazım” yanıtını verdi.


cubbeli_ahmet_hoca.jpgİlginç geldi.Bizim Fadıl Akgündüz de oradaymış
 

arifan yolcusu

Profesör
Katılım
9 Ağu 2010
Mesajlar
1,303
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Yaş
41
Konum
Dergah-ı Mualla
MaşaAllah diyoruz....
İnsanlar bu kılık kıyafetten dün öcü diye bahsediyorlardı,
bugün nebevi giyim tarzı olduğu ve de güzel olduğu anlaşılmakta...
nerden mi biliyorum fadıldan falan değil...
kendi çevremden yahu...
7-8 önce sakala çarşafa öcü diyen dostlarımız hamd olsun bugün bunu kabullenmekte
Mevla efendi h.z ve cübbeli hoca gibi isimleri bunda vesile kılmıştır...
ne mutlu böyle sünneti canlandırarak müceddidlik görevi ifa edenlere...
velhasılı kelam habere şaşırmadım bilakis sevindim...
 

Ebu'l-Feth

Doçent
Katılım
6 Ocak 2008
Mesajlar
648
Tepkime puanı
114
Puanları
0
Konum
dünya
Biraz temkinli yaklaşıyorum işe ama inşaAllah hayır olur... Jet Fadıl pek öyle sağlam bir kişi olarak tanıtılmadı ama aslı astarı nedir bilen varsa paylaşsın inşaAllah...
Hakikaten bu toplantı ülkemiz içinde islam dünyası içinde güzel bir hal... Rabbim(C.C.) bu tür işlerin sayısını artırsın ve müslümanlara da islam şuuru versin...
Mevlam(C.C.) Efendi hz.'ne uzun ömürler versin, himmetini üzerimizde daim eylesin... Bir gün bu memlekette bu tür toplantıların, sarık-cübbe giymenin yadırganmayacağı hatta onure olunacağı günleri görmek duasıyla...
 

semih_TEK

Doçent
Katılım
2 Ocak 2007
Mesajlar
598
Tepkime puanı
3
Puanları
0
vayyyyyyyyyy
maşallah yakışmış amaaaaaaaa
 
K

Kaçak

Guest
`Sarık ve cübbeyi Mahmut Hoca gönderdi`

Otel , Jetfadıl , Cihan ve İsmailağa ...
Yorumsuz ....
Buyrun ilgili haber ....Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca`nın kendisine gönderdiği sarık ve cübbe ile programa katıldığını söyleyen Akgündüz, dolandırıcılık yaptığı iddialarına tepki gösterdi. Akgündüz, "Bir kişiye dolandırıcı demeniz için bunu ispat etmeniz lazım. Benim bütün dava dosyalarım ortadan kalkmış. Benim otelimde bir yılda 630 bin kişi konaklamış. Bu muhafazakâr insanlar, bir üçkâğıtçının, bir düzenbazın, bir sahtekârın oteline gider mi?" dedi. Türkiye`de otomobil üretmenin belli çevreler tarafından engellendiğini düşünen Akgündüz, "Sabancı grubu, yeni bir otomobil projesi nedeniyle bir insanını kaybetti. Özdemir Sabancı öldürülmedi mi? Mesaj ve işaret net." ifadelerini kullandı.

Siirtli iş adamı Fadıl Akgündüz suskunluğunu bozdu. İsmailağa cemaatinin düzenlediği `Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu`nda sarık ve cübbe ile görüntülenen Akgündüz`ün, programa katılan Araplara inşası süren Caprice Gold Otel`den devre mülk satmak için bu kıyafeti giydiği öne sürülmüştü. Kendisinin dolandırıcılık yapmaya çalıştığı iddialarına tepki gösteren Akgündüz, "O organizasyonu öğrendiğimde, sponsor olmayı teklif ettim. Onlar da bana Caprice Otel`in imajını orada sunalım diye teklifte bulundular. Biz de tüm İslam âlemi duysun diye düşündük. Biz tüm cemaat liderlerine çok saygılıyızdır. Kendilerinin bana gönderdiği cübbe ve sarık vardı. Oradaki herkes o kıyafetle gelmiş. Bize yabancı bir şey değil. Orada onu giymek anormal değil. O haberden sonra birçok yerden bana tebrik geldi. Bu haberi yapanlar İslam düşmanlarıdır." ifadelerini kullandı.

"HİÇ MUHAFAZAKAR İNSANLAR BİR ÜÇKAĞITÇININ OTELİNE GİDER Mİ?"

Programa devremülk satmak için sarık ve cübbe kıyafeti giydiği iddialarının hatırlatılması üzerine Akgündüz, "O cemaat bizim şirketin sponsorluğunu kabul etmiş ise, Mahmut Efendi Hazretleri`nin beni nasıl gördüğüne saygı gösterilmesi lazım. İkincisi bir kişiye dolandırıcı demeniz için bu kişinin dolandırıcılığını ispat etmeniz gerek. Bakın imam Şafi Hazretleri, `Bir odadan ağzı yoğurtlu bir köpek çıkıyorsa ve odada yoğurt varsa, o köpek için yoğurt yedi diyemezsiniz. Ta ki gözünüzle görene kadar…` demiştir. Şimdi benim hakkımda Yahudi sermayesinin ortaya attığı iddialar var. Dosyalar ortadan kaldırılmış. Neye göre dolandırıcı diyorlar. Bu ülkenin kanunları beni yargılamış ve bana ceza vermemiş. Bu ülkede yaşayan yüz binlerce insan benim otelimde konaklıyor. Muhafazakâr insanlar, bir üçkâğıtçının, bir düzenbazın, bir sahtekârın oteline gider mi?" diye konuştu.

"EĞER BİR İDDİA VARSA DEVLET BUNU İSPAT EDER"

İmza otomobilinin üretilmesi için ciddi adımların atıldığı yıllarda şirketlerine kara para akladıkları iddiasıyla ihtiyati tedbir konulduğunu dile getiren Akgündüz, incelemenin 10 yıl sürdüğünü aktardı. "O yıllarda bir oyalamaca taktiği yapıldı." diyen Akgündüz, "Neticede 10 yılımız alındı. 10 yıl içerisinde tedbir konduğu aşamada 80 otomobil müşterisi ve 600-700 konut müşterisine teslimat söz konusuydu. Bizim Avrupa`da açtığımız şirketin 14 bin kar-zarar ortağı vardı. Ancak şirkete el konulunca, ortaklarımıza kar dağıtamaz hale geldik. Bilançoyu sıfırlamak zorunda kaldık. Konulan ihtiyati tedbir 14 bin insanımızı mağdur etti. Onun dışında milyonlarca insanımızın beklediği milli otomobilin gelmesini erteletti. 10 yıllık zamana aşımı neticesinde bu davalar düştü. Şimdi halen bazı yayın organları beni anarken, `dolandırıcılıktan hüküm giyen` diye ifade ediyor. Benim davalarım düştü. Eğer bir iddia varsa, devlet bunu ispat eder. Biz kanunlara saygılıyız. Dolandırıcılıktan açılan davadan da, kara para aklamak suçundan açılan davadan da zaman aşımı nedeniyle dosyalarım ortadan kalktı ve beraat ettim. Bunun bilinmesi lazım." şeklinde konuştu.

Türkiye`de otomobil üretmenin belli çevreler tarafından engellendiğini düşünen Akgündüz, "Türkiye`de bir Türk otomobili yapmanın kime ne zararı var. Ben yapamayacakmışım. Bırakın kardeşim. Yapamayacaksam yapmam. Bir şeyi yapacağım demek suç mudur? Ben otomobili yapmakla suçlanıyorum. Yapacağımı bildikleri için üstüme geliyorlar. Bu yüzeysel bir konu değil. Sabancı grubu, yeni bir otomobil projesi nedeniyle bir insanını kaybetti. Özdemir Sabancı öldürülmedi mi? Mesaj ve işaret net. Bunu savcıların araştırması lazım. Özdemir Sabancı, Türkiye`de otomobil sanayini Japon standartlarıyla geliştirecekti ve halkın ağzında teneke denen dönem kapanacaktı." diye konuştu.

Geçtiğimiz yıllarda başarısız olmasındaki nedeni Türkiye`de oturmamış olan demokrasiye bağlayan Akgündüz, 70 milyonun oyuyla seçilen bir partinin 6-7 kişinin oyuyla kapatılmasının çok kötü bir şey olduğunu kaydetti. O günkü şartlar altında en doğrusunu yaptığına inandığını dillendiren Akgündüz, "50 defa dünyaya gelsem aynı şeyi yapardım." dedi.

"Ahmet Kaya`ya sponsor olmanız nedeniyle bazı kesimler tarafından engellendiğinizi düşünüyor musunuz?" sorusuna Akgündüz, "Ahmet Kaya `özgürlük` diyordu. Özgürlük diyen birinin yanında olmak yanlış mı? O gün Ahmet Kaya yanlış değildi. Düzen yanlıştı. Şu an o düzeni doğru yöne çekmeye çalışıyoruz. Karşıt medya Türkiye`nin bu garabetlerle uğraşarak, iyi yerlere gelmesini engellemeye çalışıyor." diye konuştu.

CİHAN


Hamiş ; Konu mükerrer veya yalanlandı ise özür dilerim ...


 

bakış

Kıdemli Üye
Katılım
22 Kas 2009
Mesajlar
4,717
Tepkime puanı
251
Puanları
0
Konum
İstanbul-Pendik
fadıl akgündüzü bende çözemedim.Karanlıkmıdır,aydınlıkmıdır.
devamlı önü kesiliyor,yeniden filizleniyor..araba yaptı,önü kesildi,vekil oldu,yasaklandı.Açıkcası çözemedim.Belki ilerleyen günlerde ne olduğuveya ne olmadığı bell olur.
 

TakVa

Ordinaryus
Katılım
13 Nis 2007
Mesajlar
2,868
Tepkime puanı
79
Puanları
0
Otel , Jetfadıl , Cihan ve İsmailağa ...
Yorumsuz ....
Buyrun ilgili haber ....Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca`nın kendisine gönderdiği sarık ve cübbe ile programa katıldığını söyleyen Akgündüz, dolandırıcılık yaptığı iddialarına tepki gösterdi. Akgündüz, "Bir kişiye dolandırıcı demeniz için bunu ispat etmeniz lazım. Benim bütün dava dosyalarım ortadan kalkmış. Benim otelimde bir yılda 630 bin kişi konaklamış. Bu muhafazakâr insanlar, bir üçkâğıtçının, bir düzenbazın, bir sahtekârın oteline gider mi?" dedi. Türkiye`de otomobil üretmenin belli çevreler tarafından engellendiğini düşünen Akgündüz, "Sabancı grubu, yeni bir otomobil projesi nedeniyle bir insanını kaybetti. Özdemir Sabancı öldürülmedi mi? Mesaj ve işaret net." ifadelerini kullandı.

Siirtli iş adamı Fadıl Akgündüz suskunluğunu bozdu. İsmailağa cemaatinin düzenlediği `Uluslararası İnsanlığa Hizmet Sempozyumu`nda sarık ve cübbe ile görüntülenen Akgündüz`ün, programa katılan Araplara inşası süren Caprice Gold Otel`den devre mülk satmak için bu kıyafeti giydiği öne sürülmüştü. Kendisinin dolandırıcılık yapmaya çalıştığı iddialarına tepki gösteren Akgündüz, "O organizasyonu öğrendiğimde, sponsor olmayı teklif ettim. Onlar da bana Caprice Otel`in imajını orada sunalım diye teklifte bulundular. Biz de tüm İslam âlemi duysun diye düşündük. Biz tüm cemaat liderlerine çok saygılıyızdır. Kendilerinin bana gönderdiği cübbe ve sarık vardı. Oradaki herkes o kıyafetle gelmiş. Bize yabancı bir şey değil. Orada onu giymek anormal değil. O haberden sonra birçok yerden bana tebrik geldi. Bu haberi yapanlar İslam düşmanlarıdır." ifadelerini kullandı.

"HİÇ MUHAFAZAKAR İNSANLAR BİR ÜÇKAĞITÇININ OTELİNE GİDER Mİ?"

Programa devremülk satmak için sarık ve cübbe kıyafeti giydiği iddialarının hatırlatılması üzerine Akgündüz, "O cemaat bizim şirketin sponsorluğunu kabul etmiş ise, Mahmut Efendi Hazretleri`nin beni nasıl gördüğüne saygı gösterilmesi lazım. İkincisi bir kişiye dolandırıcı demeniz için bu kişinin dolandırıcılığını ispat etmeniz gerek. Bakın imam Şafi Hazretleri, `Bir odadan ağzı yoğurtlu bir köpek çıkıyorsa ve odada yoğurt varsa, o köpek için yoğurt yedi diyemezsiniz. Ta ki gözünüzle görene kadar…` demiştir. Şimdi benim hakkımda Yahudi sermayesinin ortaya attığı iddialar var. Dosyalar ortadan kaldırılmış. Neye göre dolandırıcı diyorlar. Bu ülkenin kanunları beni yargılamış ve bana ceza vermemiş. Bu ülkede yaşayan yüz binlerce insan benim otelimde konaklıyor. Muhafazakâr insanlar, bir üçkâğıtçının, bir düzenbazın, bir sahtekârın oteline gider mi?" diye konuştu.

"EĞER BİR İDDİA VARSA DEVLET BUNU İSPAT EDER"

İmza otomobilinin üretilmesi için ciddi adımların atıldığı yıllarda şirketlerine kara para akladıkları iddiasıyla ihtiyati tedbir konulduğunu dile getiren Akgündüz, incelemenin 10 yıl sürdüğünü aktardı. "O yıllarda bir oyalamaca taktiği yapıldı." diyen Akgündüz, "Neticede 10 yılımız alındı. 10 yıl içerisinde tedbir konduğu aşamada 80 otomobil müşterisi ve 600-700 konut müşterisine teslimat söz konusuydu. Bizim Avrupa`da açtığımız şirketin 14 bin kar-zarar ortağı vardı. Ancak şirkete el konulunca, ortaklarımıza kar dağıtamaz hale geldik. Bilançoyu sıfırlamak zorunda kaldık. Konulan ihtiyati tedbir 14 bin insanımızı mağdur etti. Onun dışında milyonlarca insanımızın beklediği milli otomobilin gelmesini erteletti. 10 yıllık zamana aşımı neticesinde bu davalar düştü. Şimdi halen bazı yayın organları beni anarken, `dolandırıcılıktan hüküm giyen` diye ifade ediyor. Benim davalarım düştü. Eğer bir iddia varsa, devlet bunu ispat eder. Biz kanunlara saygılıyız. Dolandırıcılıktan açılan davadan da, kara para aklamak suçundan açılan davadan da zaman aşımı nedeniyle dosyalarım ortadan kalktı ve beraat ettim. Bunun bilinmesi lazım." şeklinde konuştu.

Türkiye`de otomobil üretmenin belli çevreler tarafından engellendiğini düşünen Akgündüz, "Türkiye`de bir Türk otomobili yapmanın kime ne zararı var. Ben yapamayacakmışım. Bırakın kardeşim. Yapamayacaksam yapmam. Bir şeyi yapacağım demek suç mudur? Ben otomobili yapmakla suçlanıyorum. Yapacağımı bildikleri için üstüme geliyorlar. Bu yüzeysel bir konu değil. Sabancı grubu, yeni bir otomobil projesi nedeniyle bir insanını kaybetti. Özdemir Sabancı öldürülmedi mi? Mesaj ve işaret net. Bunu savcıların araştırması lazım. Özdemir Sabancı, Türkiye`de otomobil sanayini Japon standartlarıyla geliştirecekti ve halkın ağzında teneke denen dönem kapanacaktı." diye konuştu.

Geçtiğimiz yıllarda başarısız olmasındaki nedeni Türkiye`de oturmamış olan demokrasiye bağlayan Akgündüz, 70 milyonun oyuyla seçilen bir partinin 6-7 kişinin oyuyla kapatılmasının çok kötü bir şey olduğunu kaydetti. O günkü şartlar altında en doğrusunu yaptığına inandığını dillendiren Akgündüz, "50 defa dünyaya gelsem aynı şeyi yapardım." dedi.

"Ahmet Kaya`ya sponsor olmanız nedeniyle bazı kesimler tarafından engellendiğinizi düşünüyor musunuz?" sorusuna Akgündüz, "Ahmet Kaya `özgürlük` diyordu. Özgürlük diyen birinin yanında olmak yanlış mı? O gün Ahmet Kaya yanlış değildi. Düzen yanlıştı. Şu an o düzeni doğru yöne çekmeye çalışıyoruz. Karşıt medya Türkiye`nin bu garabetlerle uğraşarak, iyi yerlere gelmesini engellemeye çalışıyor." diye konuştu.

CİHAN


Hamiş ; Konu mükerrer veya yalanlandı ise özür dilerim ...Yani hakikaten yorumsuz. Koskoca mahmut hoca niçin şimdi sarık cübbe göndersin. Şimdi telefonda sarık, çarşaf çağrısı yapmadık diyorlardı, bunları okuyunca bir dahamı düşünmek lazım. Eğer haber yalan değilse.

 
Üst