Jet Fadıl ile dinimi öğreniyorum

ihvanistanbul

AkhenAton
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
7,536
Tepkime puanı
2,269
Puanları
113
Konum
istanbul
Jet Fadıl diye bilinen Fadıl Akgündüz yine polis tarafından aranıyormuş. Binlerce kişi mağdur olmuş, 325 kişi de şikayetçiymiş. Haberi görünce gülesim geldi ama mahkeme kararıyla suçu sabitleşmeden gülmeyi doğru bulmadığım için gülmemi zaptettim. Böyle yapınca bastırılmış gülme saniyeler içinde birikip kahkaha şeklinde patladı. Kendimden utandım.
Daha önceki benzer mağduriyetler medyada yüzlerce kez haber olmuşken insanların nasıl olup da hala Jet Fadıl’la iş yaptıklarını anlamak istedim. Ve masa başında teoriler üretmek yerine sokağa indim, Fadılzedelerden birini bulup onunla konuştum.
Kendisi 41 yaşında, geçmişte Jet Fadıl’a tam sekiz kere para kaptırmış. İsminin açıklanmasını kesinlikle istemedi. Ancak ben isim vermeyip diğerlerini töhmet altında bırakacağıma ismini vermenin daha doğru olduğunu düşünüyorum. İsmi Bahattin, kısa boylu, kumral, şakağında büyükçe bir ben var.
“Bahattin Bey, geçmişteki bunca olaya rağmen ona nasıl güvendiniz?"
“Bakın ben dinini yaşamaya çalışan bir insanım. Jet Fadıl’la iş yapmamın en büyük sebebi bu. Kabul ediyorum, Fadıl sivilde güven vermiyor, ama Arap entarileri içinde sakallı halini görünce ona karşı koyamıyorum."
“Sekiz kere para kaptırmışsınız, en büyüğü hangisiydi?”
“Maldivler’de yaptırdığı Ebu Eyyub El Ensari House isimli otelinden devremülk alacaktık, elimizde patladı.”
“Neden o devremülkü almak istediniz?”
“Hanımla beraber Ataşehir’de HiperMillenium SinHouse evlerinden bir daire beğenmiştik, ancak Jet Fadıl’ın yaptırdığı Ebu Eyyub El Ensari House’tan devremülk almak daha sevap gibi geldi."
“Burada bir sürü varken kalkıp Maldivler’de devremülk almak… Sebebi neydi ki?"
“Dinimizi bir de Maldivler’de yaşamak istedik."
“Başka?”
“Türkiye’de bir devremülkümüz de yandı. Proje inanılmaz görünüyordu ve cazibesine kapıldık. 24 saat sıcak su var, istediğin zaman abdest al, deniz manzarasına karşı namaz kılmak, gece namazına kalktığında açık büfeden bir şeyler atıştırabilmek, 24 saat açık çünkü, bütün bunlar gözlerimizi kamaştırdı ama elde var sıfır.”
“Peki hep Jet Fadıl tarafından mı mağdur ediliyorsunuz?"
“Olur mu canım. Başka da dolandırıldım ben. Sanki hep Jet Fadıl tarafından dolandırılıyormuşum gibi ona haksızlık etmenizi istemem.”
“Gene Jet Fadıl’ı korumaya başladınız.”
“Evet, özür dilerim. Sakallı ve entarili fotoğrafı geldi gözümün önüne, yüzündeki o nur… kendime engel olamıyorum.”
“Anladım, nedir peki başka mağduriyetleriniz?”
“Daha öncesinde bir televizyon kanalında reklamını gördüğüm kıbleyi gösteren seccadeden almıştım. Reklamdaki adam 'namazlarınızı acaba kıblem doğru mu endişesi olmadığı için daha bir huşu içinde kılmanızı sağlar' demişti. Bir tane kendime iki tane de kardeşlerime aldım. Tamam kıbleden emindim artık, ancak vaat ettikleri huşuyu bulamadım. İade etmek için aradığımda kullanıcı hatası dediler."
“Haklılar gibi geldi bana.”
“Tek istediğim dinimi en iyi şekilde yaşayabilmekti. Bu uğurda kaybettiğim paranın haddi hesabı yok."
“Hiç mi işinize yarayacak bir alışverişiniz olmadı?"
“Şimdilik hayır, ama bir tanesi var, aldım ama henüz deneme şansım olmadığı için iyi mi yaptım yoksa dolandırıldım mı bilmiyorum."
“Nedir o?"
“Kabir azabını engelleyen kefen”

http://xn--yeniyzyl-b6a64c.com.tr/makale/jet-fadil-ile-dinimi-ogreniyorum-481
 

Yahayy

Kıdemli Üye
Katılım
25 Ocak 2014
Mesajlar
4,603
Tepkime puanı
147
Puanları
63
Konum
İstanbul
Hz Cübbeli Radıyallahu Anha da selâmlarını iletiyordur bazıları, belirli bir dönem Pr müdürlüğünü yaptığı için, anlayan anladı.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 

Yahayy

Kıdemli Üye
Katılım
25 Ocak 2014
Mesajlar
4,603
Tepkime puanı
147
Puanları
63
Konum
İstanbul
Adam kabrine yatırımı yakmayan kefen alarak yapmış, daha deneyememiş puhaha. :D
Allahım sen büyüksün, azizsin her işin ve sözün hikmetlidir, bunları fiili olarak bize öğreniyorsun ya ziyadesiyle hamdolsun tekrar.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
 
Üst