İzzet Şahin Serbet Bırakıldı

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Onun için bu göz altına alınma bir şeref olsa gerek.
Ne mutlu ona ki Allah yolunda cefa çekiyor.Umarım serbest kalır ve Rabbim onu eşine ve çocuklarına bağışlar.
Keşke siyasetçilerimiz de bu konuda hassas olsa.

Amin...

Keşke..Ama gerekli hassasiyet gösterilmediğinden hala tutuklu ya..Onlar değersiz askerleri için dünyayı ayağa kaldırıp yaygara koparırken..İzzet abi için durum ortada...

ismail

Yeni
TOGO+KATARAK+AMEL%C4%B0YATLARI+2007_79.jpg

izet-bro-_r-A5-2_500x600cutout.jpg

İZZET ŞAHİN SERBEST BIRAKILSIN!

İnsani Yardım Vakfı’nın Batı Şeria’daki bürosunu açan ve temsilciliğini yürüten, aynı zamanda İbrani Üniversitesi’ nde İbranice eğitim alan üniversite öğrencisi İzzet Şahin, İsrail güvenlik güçlerince 27 Nisan 2010 Salı günü öğlen saatlerinde Beytüllahim kontrol noktasından geçerken gözaltına alınmıştır. Gözaltı işleminden yakınları ancak 3 gün sonra haberdar olabilmiştir. Eğitim ve İnsani Yardım amacıyla bölgede bulunan İzzet Şahin, hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alınmıştır. Yakınları ve insan hakları örgütlerinin İsrailli yetkililere İzzet Şahin’in durumuyla ilgili yaptığı tüm başvurular cevapsız kalmıştır. İzzet Şahin’in Haziran ayına kadar vize ve oturma izni de bulunmaktadır. İzzet ŞAHİN’in serberst brakılması için Cumhurbaşkanlığı’na, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığı’na çağrı mektupları göndererek kampanyaya sizde destek olabilirsiniz. Çağrı metinleri aşağıdaki bağlantılarda bilginize sunulur.
Saygılarımızla. .

http://www.mazlumder.org/haber_detay.asp?haberID=8350
WORD BELGESİ OLARAK CUMHURBAŞKANLIĞI’NA ÇAĞRI METNİ İNDİR
WORD BELGESİ OLARAK BAŞBAKANLIĞA ÇAĞRI METNİ İNDİR
WORD BELGESİ OLARAK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI’NA ÇAĞRI METNİ İNDİR

ismail

Yeni
İsrail, Hukuksuz Gözaltıyı Yine Uzattı

İsrail askeri mahkemesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin’in gözaltı süresini 8 gün daha uzattı. Kudüs’te bulunan Avukatlar Cihat Gökdemir ve Gülden Sönmez, mahkemenin siyasi bir karar verdiğini söylediler.

27 Nisan 2010 tarihinden beri gözaltında tutulan Şahin'in üçüncü duruşması bugün İsrail askeri mahkemesi Salem Şumrun'da yapıldı. Mahkeme duruşmayı 20 Mayıs 2010 tarihine erteledi.
Karara tepki gösteren Mazlumder avukatları Cihat Gökdemir ve Gülden Sönmez, mahkemenin siyasi bir karar verdiğini söylediler. Avukatlar, mahkemenin siyasi davranarak gözaltı süresini sürekli uzattığını belittiler.
Avukat Cihat Gökdemir, "Buradaki dava hukuki değil. İsrail Genelkurmay İstihbaratı, Şahin'in serbest bırakılmaması için mahkemeye baskı yapıyor. Türkiye, siyasi baskı yapmazsa Şahin'i serbest bırakmayacaklar. Hukuki olarak yapabileceğimiz çok fazla bir şey olmadığını anladık" dedi.
Şahin'in durumunu yerinde görmek için Kudüs'e giden Cihat Gökdemir ve Gülden Sönmez, İzzet Şahin'in durumu hakkında da bilgi verdiler.
Şahin'in mahkûm olmamasına rağmen 17 gündür 4.5 m2lik bir hücrede tutulduğunu belirten Gökdemir, "Şahin'in elleri ve gözleri sürekli bağlı, ayaklarına zincir bağlamışlar. Şahin'i duvarları sorunlu, yaslanılmayacak şekilde, içerisinde yatağı olmayan, 4,5 m2lik bir hücrede tutuyorlar.
Türkiye'de bir insanı hücreye atmak için cezaevinde ağır bir disiplin suçu işlemesi lazım. Öyle bir durumda da mahkûmu ancak 7 gün hücrede tutabilirsiniz. İsrail'in yaptığı uluslar arası insan hakları hukukuna aykırı bir uygulama" diye konuştu.
Şahin'in karşısında avukatları görünce moral bulduğunu ifade eden Gökdemir, "İsrail güvenlik güçleri, İzzet Şahin'i gözaltına aldıklarında ilk otuz saat bırakın yemeği bir bardak su bile vermemişler. Şahin'i ziyaret ettiğimizde moral motivasyon buldu. Biraz kendini toparladı" dedi.

bakış

Kıdemli Üye
Hukuksuz bir şekilde vatandaşımız tutuklanıyor,Tc dışişleri hala uyuyor.Biran önce harekete geçmeli davutoğlu.

ibrahimi

Has Uşak
Hukuksuz bir şekilde vatandaşımız tutuklanıyor,Tc dışişleri hala uyuyor.Biran önce harekete geçmeli davutoğlu.

Katılıyorum inş. en yakın zamanda harekete geçer.
Bürokrasi zaman alacaktır ama ne olursa olsun en azından bir adım atılmalı.

mahmud enes

Doçent
âdi israiller hiç bir gerekce göstermeden 8 gun daha tutuklu kalacagına karar vermış. bu pis heriflerin dünya sahnelerinden silinmediği taktirde yeryüzünde yaşayan hiç bir canlıya (insan,hayvan,bitki) rahat olmayacak.

Ey Peygamber kalpleri inanmadığı halde ağızlarıyla "İnandık" diyenlerle Yahudiler'den küfür içinde çaba harcayanlar seni üzmesin. Onlar yalana kulak tutanlar sana gelmeyen diğer topluluk adına kulak tutanlar (haber toplayanlar)dır. Onlar kelimeleri yerlerine konulduktan sonra saptırırlar "Size bu verilirse onu alın o verilmezse ondan kaçının" derler. Allah kimin fitne(ye düşme)sini isterse artık onun için sen Allah'tan hiçbir şeye malik olamazsın. İşte onlar Allah'ın kalplerini arıtmak istemedikleridir. Dünyada onlar için bir aşağılanma ahirette onlar için büyük bir azab vardır. (5/41)

rahlem

Asistan
Öncelikle Mevla İzzet Şahin abimize Hz.Yusufun zindandaki sabrını versin diyorum ve ailesine de sabırlar diliyorum..Biz de olayın farklı boyutunu yaşıyoruz olayı ilk günden itibaren öğrendik ve derin üzüntü yaşadık, abimizin kızı bizim kursumuzda eğtim görüyor ve çocuğun halini hergün gördükçe içim parçalanıyor desem yeridir. Abimizin kurtulması için hatimler okuyoruz dualar ediyoruz ve tüm ümmetten de duyarlı olmalarını bekliyoruz. Ne mutlu abimize ki evlatlarını ne güzel yetiştirmiş biz teselli edelim derken çocuk bizi teselli ediyor her duruma hazırlıklı olduğunu söylüyor...Mevla onu sevdiklerine bağışlasın inşaAllah o çocuk katillerinide Kahhar ismiyle kahr u perişan eylesin...

cahid

Kıdemli Üye
İnşaallah abimiz kısa süre içinde serbest bırakılır.. Er ya da geç bu siyonistler dersini alacaktır İnşaallah almalılar da..

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Şahin'in mahkûm olmamasına rağmen 17 gündür 4.5 m2lik bir hücrede tutulduğunu belirten Gökdemir, "Şahin'in elleri ve gözleri sürekli bağlı, ayaklarına zincir bağlamışlar. Şahin'i duvarları sorunlu, yaslanılmayacak şekilde, içerisinde yatağı olmayan, 4,5 m2lik bir hücrede tutuyorlar.
Türkiye'de bir insanı hücreye atmak için cezaevinde ağır bir disiplin suçu işlemesi lazım. Öyle bir durumda da mahkûmu ancak 7 gün hücrede tutabilirsiniz. İsrail'in yaptığı uluslar arası insan hakları hukukuna aykırı bir uygulama" diye konuştu.

Bir türk vatandaşı, üstüne üstlük bir insani yardım görevlisi ortada suç teşkil edecek hiçbir unsur olmadığı halde, bu katlanılması zor şartlar altında, bunca zaman tutulabiliyor..Ve yine mantıklı hiçbir neden olmadan, hadi mantığıda geçelim hiçbir neden olmadan dava süresi habire uzatılabiliyor...

Pes.. demekten alamıyorum kendimi...

.::zeynep::.

{MİLLİ GÖRÜŞ}
Uluslararası Kampanyaya Katılın!-İZZET ŞAHİN SERBEST BIRAKILSIN!-
Click this bar to view the full image.

[URL="http://img1.blogblog.com/img/icon18_wrench_allbkg.png"] [/URL]

İnsani Yardım Vakfı'nın Batı Şeria'daki bürosunu açan ve temsilciliğini yürüten, aynı zamanda İbrani Üniversitesi' nde İbranice eğitim alan üniversite öğrencisi İzzet Şahin, İsrail güvenlik güçlerince 27 Nisan 2010 Salı günü öğlen saatlerinde Beytüllahim kontrol noktasından geçerken gözaltına alınmıştır. Gözaltı işleminden yakınları ancak 3 gün sonra haberdar olabilmiştir. Eğitim ve İnsani Yardım amacıyla bölgede bulunan İzzet Şahin, hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alınmıştır. Yakınları ve insan hakları örgütlerinin İsrailli yetkililere İzzet Şahin'in durumuyla ilgili yaptığı tüm başvurular cevapsız kalmıştır. İzzet Şahin'in Haziran ayına kadar vize ve oturma izni de bulunmaktadır.

İzzet ŞAHİN'in serberst brakılması için Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığı'na çağrı mektupları göndererek kampanyaya sizde destek olabilirsiniz. Çağrı metinleri aşağıdaki bağlantılarda bilginize sunulur.

Saygılarımızla. .

?ZZET ?AH?N SERBEST BIRAKILSIN - MAZLUMDER - Genel Merkez - insan haklar?

WORD BELGESİ OLARAK CUMHURBAŞKANLIĞI'NA ÇAĞRI METNİ İNDİR

WORD BELGESİ OLARAK BAŞBAKANLIĞA ÇAĞRI METNİ İNDİR

WORD BELGESİ OLARAK DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NA ÇAĞRI METNİ İNDİR

Ana Sayfa

Uluslararası Kampanyaya Katılın!

Lütfen siz de, aşağıdaki formu doldurarak çağrı metnini Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığına gönderin;
* Çağrı Metnini Gönder butonuna bastığınızda mesajınız her üç kuruma da iletilmiş olacaktır.

mahmud enes

Doçent
İHH Temsilcisi İzzet Şahin Abimize Özgürlük İstiyoruz

70X50+d%C3%B6viz+ku%C5%9Fesi+y%C3%BCz_Page_2.jpg

İnsani Yardım Vakfı'nın Batı Şeria'daki bürosunu açan ve temsilciliğini yürüten, aynı zamanda İbrani Üniversitesi' nde İbranice eğitim alan üniversite öğrencisi İzzet Şahin, İsrail güvenlik güçlerince 27 Nisan 2010 Salı günü öğlen saatlerinde Beytüllahim kontrol noktasından geçerken gözaltına alınmıştır. Gözaltı işleminden yakınları ancak 3 gün sonra haberdar olabilmiştir. Eğitim ve İnsani Yardım amacıyla bölgede bulunan İzzet Şahin, hiçbir gerekçe gösterilmeden gözaltına alınmıştır. Yakınları ve insan hakları örgütlerinin İsrailli yetkililere İzzet Şahin'in durumuyla ilgili yaptığı tüm başvurular cevapsız kalmıştır. İzzet Şahin'in Haziran ayına kadar vize ve oturma izni de bulunmaktadır.

İzzet ŞAHİN'in serberst brakılması için Cumhurbaşkanlığı'na, Başbakanlığa ve Dışişleri Bakanlığı'na çağrı mektupları göndererek kampanyaya sizde destek olabilirsiniz. Çağrı metinleri aşağıdaki bağlantılarda bilginize sunulur.

Saygılarımızla. .

ULUSLAR ARASI OLAN BU KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN TIKLAYIN.! : ?ZZET ?AH?N'E ÖZGÜRLÜK!

mahmud enes

Doçent
herkes bu kampanyaya katılabılıırse daha cok ses getirirz inşaAllah

rahlem

Asistan
Desteğimizi belirtik inşaAllah herkesinde duyarlı olmasını diliyorum...

Berre Tuna

Nazende
Gönderdik biz de. Elimizden gelen şimdilik bu ve dua etmek. İnşaallah kısa zamanda özgürlüğüne kavuşur İzzet Şahin.

Hüzün Seli

. . .
Web sitesi
huzundusumu.blogcu.com
Türkiye devreye girdi İzzet Şahin 24 saat içinde serbest

İsrail, 21 gündür 4 metrekarelik hücrede gözaltında tuttuğu İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzet Şahin'i, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun girişimleri sonucu 24 saat içinde serbest bırakma kararı aldı.

OKTAY MEHMET / İSTANBUL

İsrail'de tutuklu bulunan İHH Batı Şeria Temsilcisi İzzettin Şahin'in serbest bırakılması için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun yoğun diplomasi mücadelesi sonuç verdi. İsrail, 21 önce Beytülhalim Sınır Kapısı'nda ülkesinin askeri istihbarat birimlerince gözaltına alınan Şahin'i, 24 saat içinde serbest bırakacağını duyurdu.

DİPLOMASİ SONUÇ VERDİ

Haberin kendilerine de ulaştığını söyleyen İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İsrail'in 4 metrekarelik bir hücrede tuttuğu İzzet Şahin'i serbest bırakma kararı almasında Türkiye'nin dış politika alanındaki gücünün etkili olduğunu belirtti. Şahin'in serbest bırakılacağı bilgisinin, en çok ailesini ve İHH camiasını sevindirdiğini söyleyen Yıldırım, "İsrail 21 gün aradan sonra verdiği kararla büyük bir hukuksuzluktan dönmüştür. Bir daha böyle üzücü olaylar yaşamak istemiyoruz" dedi. İHH Başkanı Yıldırım, Şahin'in Türkiye'ye geldiği gün avukatların ve kendisinin de katılacağı bir basın toplantısı düzenleyerek, yaşanan olaylarla ilgili kamuoyunu aydınlatacaklarını bildirdi.

AYAKLARI ZİNCİRLENDİ

İsrail Askeri İstihbaratı (ŞABAK) elemanları tarafından Beytülhalim'de gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin, 21 gün boyunca gözleri bağlı, ayakları zincire vurulmuş bir şekilde 4 metrekarelik bir hücrede tutuluyordu. Birçok sivil toplum kuruluşunun destek verdiği protesto gösterileriyle serbest bırakılması istenen Şahin'in yargılanma süreci İsrail tarafından sürekli geciktirildi. Geçtiğimiz Cuma günü Şahin ikinci kez mahkemeye çıkartıldı, duruşması ise 1 hafta sonraya ertelendi. Duruşmayı Mazlum-Der İstanbul Şube Başkanı Avukat Cihat Gökdemir ile Avukat Gülden Sönmez de izledi. Şahin'in son duruşmada Albay rütbeli bir askeri hakim sorguladı.

İsrail hücresinde 21 gün

İsrail Askeri İstihbaratı tarafından 27 Nisan'da Beytüllahim Sınır Kapısı'nda gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin, Kudüs İbrani Üniversitesi'nde İbranice eğitimi alıyordu. Şahin'in, Haziran ayına kadar vize ve oturma izni bulunuyordu. Arapça, İngilizce, Fransızca bilen İzzet Şahin, evli ve 3 çocuk babası.

Ailesi endişe ediyordu

Gelen haber İzzet Şahin'in ailesi ve İHH camiasında da büyük sevinç uyandırdı. Kadriye Şahin, kendisini ziyaret eden sivil toplum kuruluşu temsilcilerine eşinin haftalardır gözaltında olduğunu ifade ederek, "Hayatından endişe ediyorum. Üç çocuğumuz var. Onlar da babalarının durumundan endişe ediyorlar. Eşimin serbest bırakılmasını istiyorum" diyerek yardım istemişti. Kadriye Şahin, medyanın da konuyu gündemde tutma ricasında bulunmuştu.

Yenişafak / YAYIN TARİHİ: 17.05.2010

rahlem

Asistan
İzzet Şahin SERBEST bırakıldı...

İzzet Şahin serbest bırakıldı

İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin serbest bırakıldı. Şahin’in bu akşam saatlerinde Türkiye’de olması bekleniyor.

[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]27 Nisan 2010 tarihinde Beytüllahim kontrol noktasında geçerken İsrail güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin, tam 20 gündür hücrede tutuluyordu. Şahin’i sorgulayan İsrail iç istihbarat servisi Şabak, somut bir delil ortaya koyamıyordu.

İsrail askeri mahkemesinin Şahin’in gözaltı süresini sürekli uzatması, Türkiye Dış İşleri Bakanlığını hareket geçirdi. İsrail’e siyasi baskıda bulunan Dışişleri Bakanlığı “Vatandaşımızı serbest bırakın” mesajı verdi. Bunun üzerine İsrail, 20 Mayıs Perşembe günü yapacağı duruşmayı erkene aldı.

Bugün Şabak tarafından son kez sorgulaması yapılan Şahin, serbest bırakıldı. Şahin, İsrail İçişleri Bakanlığı imzalı belgelerle serbest bırakılarak sınır dışı edildi.
İzzet Şahin’in bugün saat 19.55’te THY’ye ait bir uçakla İstanbul’a dönmesi bekleniyor. Şahin’in 22.00 sularında İstanbul’da olması bekleniyor.

[/FONT]

rahlem

Asistan
Allaha şükürler olsun sonunda serbest kaldı, Rabbim bir daha yaşatmasın...Kızının sevinci görülmeye değerdi, eminim çoktan havaalanına gitmişlerdir bile... :)