İyiye Mi Gidiyoruz? Kötüye mi?

dogus23

Üye

Evet Gençler yaşlılar dedeler bacılar neneler müslüman olan var namaza yeni başlayan var ama bir taraftanda zina yapan lisede cinsel ilişkiye giren kişiler var İslam dünyası iyiyemi gidiyor kötüye mi? Ve neden?

kebîkec

İhvan Forum Üye
Tarihin her döneminde insanlar yaşadıkları zamanı ahir zaman olarak nitelemiştir. Yine toplu mekanlarda yanlışları hataları günahları dile getirmiş ve dünyanın çivisinin koptuğuna kanaat getirmiştir. Az bir topluluk ise başa düşen görevi üstlenerek yapabildiği kadarına talip olup başararak ömrünü tamamlamıştır. Herkes bulunduğu mekanda hayırlara motor şerlere fren olursa mesele çözülmüş olur. Sonuçlar Allahtandır.

"Rabbin dileseydi, yeryüzünde bulunanların hepsi inanırdı. Öyle iken insanları inanmaya sen mi zorlayacaksın?" (Yunus, 10/99)

Herkes işlediğinin karşılığını görsün diye, zamanını gizli tuttuğum kıyamet mutlaka gelecektir. Taha 15

Hakperest

Kıdemli Üye
Evlilik imanın yarısıdır. Eskiler erken evlenip boşanmazlardı. Şimdikiler geç evlenip erken boşanıyorlar. Batıda artık evlilik kurumu bile tehlike çanları çalıyor. İçki zina kıyametin alameti ve modern yaşamın vazgeçilmezleridir. Bu zamanda din ve namusunu koruyan genç hesapsız cennete giren şehit gibidir.

cemaliii

Kıdemli Üye

Evet Gençler yaşlılar dedeler bacılar neneler müslüman olan var namaza yeni başlayan var ama bir taraftanda zina yapan lisede cinsel ilişkiye giren kişiler var İslam dünyası iyiyemi gidiyor kötüye mi? Ve neden?

iyiye gidiyor iyiye. Sen kötüye gidiyorsun.
Sen bırak milleti.
Kendin iyiye mi kötüye mi gidiyorsun bunu hesap et.

kebîkec

İhvan Forum Üye
nerden biliyorsun kötüye gittiği mi?
milleti bırakamam imanları yanıyor
hakaret etme baan

Hakaret etmez cemali. Latife yapıyor sana. Hepimiz önce kendimizden sonra yakınlarımızdan sonra sokağımızdan sonra ilçemiz, ilimiz derken dünyadan sorumluyuz. Bu hatırlatmayı yapıyor diye anladım ben.

Yahayy

Kıdemli Üye
İnsanların ikiyüzlülüğüne, korkaklığına, insan olma, birey olma onurunu bile anlayamadan
bir nebatat misali seyirlerine bakınca hesap gününün çok büyük sürprizler içereceğini tahmin ediyorum.
Hele hele heybelerinin altına din iman doldurup sağa sola satanları büyük bir sürpriz bekliyor bence,
tahmin edildiği gibi, zihinlerde tasarlandığı gibi bir yargılama olmayacağı kesin.
Heyecanla bekliyoruz efendim, muradımız yaratıcının Hak ve Adil isimlerine.